Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach

 

Nawigacja

 • GRUDZIEŃ

  GRUDZIEŃ - Obrazek 1SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

   6 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne już spotkanie ze św. Mikołajem. Uczniowie zaśpiewali dla wyjątkowego gościa świąteczne piosenki, a następnie wszystkie dzieci zostały obdarowane mikołajkowymi paczuszkami przepełnionymi słodkościami! Dziękujemy również za wspaniałą niespodziankę w postaci wyjazdu do kina i teatru GRUDZIEŃ - Obrazek 2Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok! GRUDZIEŃ - Obrazek 3

   GRUDZIEŃ - Obrazek 4 GRUDZIEŃ - Obrazek 5 GRUDZIEŃ - Obrazek 6

  GRUDZIEŃ - Obrazek 7NIESPODZIANKA MIKOŁAJKOWA

    Serdecznie DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców naszej szkoły za fantastyczny prezent mikołajkowy! GRUDZIEŃ - Obrazek 8:) GRUDZIEŃ - Obrazek 9:)Uczniowie kl. V-VIII obejrzeli w cieszyńskim Kinie Piast film pt. "Zegar Czarnoksiężnika", który trzymał w napięciu do ostatnich chwil i bardzo podobał się młodym widzom. Obraz został oparty na motywach powieści Johna Bellairsa pt. "Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Zegar Czarnoksiężnika". Bohaterem filmowej historii był osierocony dziesięcioletni chłopiec, który przybył do swojego dalekiego krewnego. Wkrótce okazało się, że jego wuj jest czarodziejem, a on sam musi odnaleźć i zatrzymać ukryty gdzieś w ścianach wielkiego tajemniczego domu przerażający zegar GRUDZIEŃ - Obrazek 10:)Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali nauczyciele: p. Joanna Sabela, p. Judyta Kwiczala, p. Magdalena Kotońska i p. Krzysztof Żebrok.

     GRUDZIEŃ - Obrazek 11

  GRUDZIEŃ - Obrazek 12DZIEŃ GÓRNIKA

   4 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z Górnikami z okazji Barbórki. Uczniowie z klas I-III zaśpiewali piosenki i złożyli życzenia przybyłym do szkoły Górnikom. Goście przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni - dziękujemy! GRUDZIEŃ - Obrazek 13:)

   GRUDZIEŃ - Obrazek 14 

  GRUDZIEŃ - Obrazek 15WYJAZD DO TEATRU

    3 grudnia uczniowie klas VII-VIII naszej szkoły pojechali do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl pt. "Zemsta" w wykonaniu aktorów teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna. Młodzież obejrzała klasyczną wersję komedii Aleksandra Fredry z zachowanymi wszystkimi wątkami, a także dekoracjami i strojami odpowiednimi do czasu i miejsca akcji utworu. „Zemsta” jest sztuką, która jednocześnie bawi i uczy, a dzięki wszechobecnemu komizmowi ma ponadczasowy i uniwersalny charakter. Cieszymy się, że udało się nam obejrzeć spektakl w czasie, gdy na lekcjach języka polskiego w kl. VII kończymy omawiać tę lekturę GRUDZIEŃ - Obrazek 16:) Była to również doskonała powtórka przed zbliżającym się wielkimi krokami egzaminem ósmoklasisty... 😀

    GRUDZIEŃ - Obrazek 17

  GRUDZIEŃ - Obrazek 18BRAWA DLA ADY PIETROWSKIEJ!

   Nasza utalentowana uczennica Adrianna Pietrowska z 2 klasy zdobyła 3 miejsce w konkursie pozaszkolnym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży.
  Adrianna uczęszcza na pozaszkolne lekcje rysunku w Cieszynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! GRUDZIEŃ - Obrazek 19

    GRUDZIEŃ - Obrazek 20 GRUDZIEŃ - Obrazek 21

  GRUDZIEŃ - Obrazek 22KONKURS "MÓJ PIES"

     Konkurs plastyczny pt. „MÓJ PIES” już rozstrzygnięty! Z okazji Dnia Kundelka Panie z klas I- III zorganizowały konkurs plastyczny „Mój Pies”. Prace powstawały podczas zajęć kółka artystycznego i poprzedzone były lekcjami na temat czworonogów, wystawą książek o psach, prezentacją multimedialną, a przez cały dzień towarzyszyły dzieciom pluszaki - pieski. Prace plastyczne okazały się „na medal”!
  Kl. I: I miejsce NIKODEM CZEPCZOR
  II miejsce ABIGAIL RECMANIK
  III miejsce JULIA BESTWINA

  Kl. II: I miejsce JULIA KUKUCZ
  II miejsce ADRIANNA PIETROWSKA
  III miejsce MARTYNA WAWROSZ

  Kl. III: I miejsce ANNA SIWEK
  II miejsce TOMASZ SABELA
  III miejsce WOJCIECH KUKUCZ
  GRATULUJEMY! GRUDZIEŃ - Obrazek 23:) Na zakończenie Pani Grażyna Babińska przeczytała fragment książki pt. „Niesforny szczeniak” Holly Webb, w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

    GRUDZIEŃ - Obrazek 24

 • LISTOPAD

  LISTOPAD - Obrazek 1MOJA WYMARZONA BIBLIOTEKA

    29 listopada odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za konkurs biblioteczny dla klasy 1 "Moja wymarzona biblioteka". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej. Autorzy najlepszych prac: Aleksandra Ferfecka, Emilia Skowronek, Karol Żebrok i Julia Bestwina. Organizatorką konkursu była pani Monika Foltyn LISTOPAD - Obrazek 2:) Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sympatykom BIBLIOTEKI SZKOLNEJ! 

   LISTOPAD - Obrazek 3 LISTOPAD - Obrazek 4 LISTOPAD - Obrazek 5

  LISTOPAD - Obrazek 6ANDRZEJKI

   28 listopada dzieci i młodzież z klas I-VIII uczestniczyli w corocznej zabawie andrzejkowej LISTOPAD - Obrazek 7:) Poza muzyką, tańcami, pysznym jedzeniem i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość LISTOPAD - Obrazek 8Wróżono na wiele sposobów LISTOPAD - Obrazek 9:D Wszyscy bawili się wspaniale, a humory dopisywały!

   LISTOPAD - Obrazek 10 LISTOPAD - Obrazek 11

  LISTOPAD - Obrazek 12WYJAZD DO TEATRU

   Za nami wspaniałe SPOTKANIE Z TEATREM LALEK i bajką Kornela Makuszyńskiego pt. "Krawiec Niteczka"! LISTOPAD - Obrazek 13 Teatr Banialuka uszył dla nas bajkę niecodzienną - opowieść o zwykłym bohaterze. Bohaterze, którym mógłby być każdy. Ale zwykły jest tylko z pozoru – jak każdy z nas – ma swoją tajemnicę, nadzwyczajny dar… Jest niepozorny, choć zaskakujący. Biedny, chociaż bogaty. Obejrzeliśmy ciepłą i kolorową opowieść dla najmłodszych, która przeniosła widzów do bajkowego świata utkanego z rozmaitych emocji i przetkanego atrakcjami. Warto dodać, że po tak wspaniałym przedstawieniu czekały jeszcze na naszych uczniów warsztaty teatralne, czyli spotkanie z kukiełkami, pacynkami, marionetkami i aktorami tegoż teatru. Wielkie przeżycie i doskonała lekcja! LISTOPAD - Obrazek 14

   LISTOPAD - Obrazek 15 LISTOPAD - Obrazek 16 LISTOPAD - Obrazek 17

  LISTOPAD - Obrazek 18BRAWA DLA JULII!

   Klub Sportowy Akademia Sparta w dniu 24.11.2018 r. zorganizował Międzynarodowy Turniej Judo z okazji Święta Niepodległości. Zawody odbyły się w w hali sportowej SP nr 8 w Skoczowie. Gratulujemy Julce Anthony zajęcia drugiego miejsca! LISTOPAD - Obrazek 19

   LISTOPAD - Obrazek 20 LISTOPAD - Obrazek 21

  LISTOPAD - Obrazek 22DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    19 listopada obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych” zaległości. W ramach projektu uczniowie klas III – VIII mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas krótkiego pisemnego egzaminu. Uczestniczyli w konkursach: „Ekspert Tabliczki Mnożenia”, „Królowa Skakanki i Tabliczki Mnożenia”. Rozwiązywali zagadki i rebusy matematyczne. Uczniowie, którzy pozytywnie zdali egzamin, otrzymali certyfikaty, a ekspertom wręczono odznaki.

  Konkurs :“Ekspert Tabliczki Mnożenia”

  kl. III:  I miejsce: M. Kowalik, T. Sabela

  kl. V: I miejsce: M. Pisiut

  kl. VI: I miejsce: W. Machej, M. Żak

   kl. VIII: I miejsce: N. Karpeta, A. Rucka, S. Ogrodzki, J. Wawrzyczek

  Konkurs: „Królowa Skakanki i Tabliczki Mnożenia”

  kl. IV: I miejsce: W. Cieślar

  kl. V: I miejsce: M. Misiarz

  kl. VI: I miejsce: W. Machej

  kl. VII: I miejsce: J. Krzok

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Akcję przeprowadziły panie: Grażyna Babińska i Iwona Cieślik. Koordynatorem konkursu jest pani I. Cieślik.

    LISTOPAD - Obrazek 23 LISTOPAD - Obrazek 24 LISTOPAD - Obrazek 25

  LISTOPAD - Obrazek 26MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE

    W poniedziałek 19 listopada uczniowie klas starszych rozegrali Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła klasa 8, na drugim miejscu uplasowała się klasa 6, trzecie miejsce zdobyli uczniowie z klasy 7, a czwarte miejsce przypadło klasie 5. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! LISTOPAD - Obrazek 27Organizatorem rozgrywek był pan Krzysztof Żebrok.

   LISTOPAD - Obrazek 28 LISTOPAD - Obrazek 29 LISTOPAD - Obrazek 30

  LISTOPAD - Obrazek 31 100 - LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  „Mówię o Tobie z dumą
  Myślę o Tobie z troską
  Jesteś drogim skarbem
  Moją kochaną Polską!”

    9 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11:11 społeczność uczniowska odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Była to część akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Po południu, w obecności Wójta Gminy Hażlach – pana Grzegorza Sikorskiego, Sołtysa Zamarsk – pana Klaudiusza Zawady, pani Dyrektor, Nauczycieli i Rodziców odbyła się część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków i uczniów klas I – VIII. Zaproszeni goście obejrzeli: przedstawienie pt. „Sen o Polsce niepodległej”, poloneza w wykonaniu przedszkolaków, taniec z flagami, wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Niespodzianką uroczystości był TORT z okazji 100 lat niepodległości przygotowany przez panią Lucynę Szkutek.

   LISTOPAD - Obrazek 32 LISTOPAD - Obrazek 33

    

  LISTOPAD - Obrazek 34NIEPODLEGŁA 2018

    W klasach młodszych odbyło się wielkie wydarzenie - wielki konkurs recytatorski NIEPODLEGŁA 2018, który zorganizowali i przeprowadzili wychowawcy klas I – III. Uczniowie wybierali dowolny wierszyk o naszej ojczyźnie i go pięknie deklamowali. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, jednak komisja musiała wybrać najlepszych z poszczególnych klas. 

  A oto wyniki :

  Klasa 1: 1 miejsce - Bartosz Szewczuk, 2 miejsce - Mateusz Marcinkowski, 3 miejsce - Emilia Skowronek
  Klasa 2: 1 miejsce - Nadia Matuszek, 2 miejsce - Klara Pisiut, 3 miejsce - Jan Kozieł
  Klasa 3: 1 miejsce -Tomasz Sabela, 2 miejsce - Mateusz Kowalik, 3 miejsce Łukasz Balas
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy a zwycięzcy nagrody.
  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursiesmiley.

     LISTOPAD - Obrazek 35 LISTOPAD - Obrazek 36

  LISTOPAD - Obrazek 37TEST HISTORYCZNY

    Dnia 6 listopada odbył się w naszej szkole Test Historyczny. Został zorganizowany przez p. Sonię Pichę-Cielepę z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Był przeznaczony dla uczniów z kl. VII-VIII. Sześciu uczestników testu odpowiadało pisemnie na 17 pytań dotyczących wydarzeń z okresu 1918-1920. Zwyciężczyni testu, Wiktoria Kwiczala z klasy ósmej, otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.
  Wiktorii gratulujemy!

   LISTOPAD - Obrazek 38 LISTOPAD - Obrazek 39

  LISTOPAD - Obrazek 40WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI - ETAP SZKOLNY

    6. listopada odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Przystąpiła do niego uczennica z klasy VIII - Aleksandra Rucka. Warto wspomnieć, że Ola jest dwukrotną laureatką tego konkursu.

  POWODZENIA! 

    LISTOPAD - Obrazek 41

  LISTOPAD - Obrazek 42WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO - ETAP SZKOLNY

    5. listopada do I etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego przystąpiły ósmoklasistki: Wiktoria Kwiczala, Aleksandra Rucka, Beata Sobczak i Nina Karpeta. Wyniki poznamy już za dwa tygodnie. POWODZENIA! 

     LISTOPAD - Obrazek 43

 • PAŹDZIERNIK

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 1DZIEŃ KUNDELKA

    30 października w klasach młodszych świętowaliśmy Dzień Kundelka. Tego dnia uczniom towarzyszyły na zajęciach pluszowe pieski. Dzieci uczestniczyły w prezentacji o naszych psiakach zakończonej burzą mózgów. Ustaliły jak należy dbać i opiekować się zwierzętami. Opowiadały o swoich pupilach. Poznały przeróżne rasy psów oraz zrozumiały, czym różni się kundelek od psa rasowego.
  A na zajęciach ulubionego kółka artystycznego wykonały prace na konkurs plastyczny "Mój piesek".

  BYŁO SUPER. KOCHAMY NASZE PIESKI! PAŹDZIERNIK - Obrazek 2 PAŹDZIERNIK - Obrazek 3

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 4 PAŹDZIERNIK - Obrazek 5

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 6STYPENDIUM WÓJTA GMINY HAŻLACH DLA ALEKSANDRY RUCKIEJ

    Aleksandra Rucka z klasy ósmej za swoje wybitne osiągnięcia w nauce otrzymała od Wójta Gminy Hażlach list gratulacyjny oraz jednorazowe stypendium. To już druga tego typu nagroda dla Oli, ponieważ rok temu uczennica również odebrała nagrodę dedykowaną uzdolnionej młodzieży. Przypomnijmy sukcesy uczennicy w roku szkolnym 2017/2018: laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego "Sola Scriptura", wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", I miejsce w kategorii klas siódmych w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

  WIELKIE BRAWA DLA OLI!

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 7

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 8WIECZOREK POETYCKI

   30 października o godz. 17:00 odbył się jesienny wieczorek poetycki z okazji ustanowienia roku 2018 rokiem Zbigniewa Herberta oraz 20. rocznicy jego śmierci. Uczniowie z klas VI-VIII pod kierunkiem pani Magdaleny Kotońskiej przygotowali spotkanie, którego celem było popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta i propagowanie herbertowskiego świata wartości. Dzieci nie tylko recytowały utwory, ale również prezentowały scenki i zapoznawały widzów z ciekawostkami z życia i twórczości Herberta. Ósmoklasistom udało się nawet stworzyć filmik interpretujący wiersz pt. "Stary Prometeusz"... PAŹDZIERNIK - Obrazek 9:) A to wszystko w atmosferze półmroku rozświetlonego świecami i lampionami. Nie zabrakło również poezji śpiewanej. Cieszymy się, że społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach, w uznaniu ogromnych zasług tego Artysty, mogła dziś oddać Mu hołd... Dziękujemy wszystkim Gościom za tak liczne przybycie w ten dzisiejszy październikowy wieczór oraz wspólną sentymentalną wędrówkę do niespotykanie bogatej twórczości Zbigniewa Herberta! 

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 10 PAŹDZIERNIK - Obrazek 11

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 12MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

    W poniedziałek 29 października odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Laura Branny, drugie miejsce zajęła Julia Krzok, a trzecie Alicja Klimosz. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Szymon Ogrodzki, na drugim miejscu uplasował się Kamil Gruszeczka, a na trzecim Dawid Zawada. Wielkie brawa! PAŹDZIERNIK - Obrazek 13:) Organizatorem rozgrywek był pan Krzysztof Żebrok.

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 14 PAŹDZIERNIK - Obrazek 15 PAŹDZIERNIK - Obrazek 16

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 17CHŁOPCY Z PLACU BRONI

   Dla uczniów z klas IV-VI poranek 29. października rozpoczął się wspaniałą ucztą teatralną! W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl pt. "Chłopcy z Placu Broni". Z uwagą śledzili historię chłopców, których połączyła przyjaźń, lojalność i honor. Wraz z rozwojem akcji mieli okazję poznać perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady zanurzając się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji. Z pewnością wszyscy będą długo pamiętać tę adaptację powieści Ferenca Molnara z ciekawą muzyką węgierską w tle i dynamicznymi formami scenicznymi..

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

  NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 18Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019-2020.pdf

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 19BEZPIECZNIE NA DRODZE

   W ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego pani pedagog Anna Wójtowicz zorganizowała w naszej szkole spotkanie, które przeprowadziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze uczestniczyli uczniowie z kl. I-VIII. Dzieci dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie poruszać się na prześciu dla pieszych, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej i w jaki sposób bezpiecznie jeździć w samochodzie. Od dziś wszyscy wiemy, że odblaski ratują życie i każdy z nas powinien je posiadać, a zapięte pasy bezpieczeństwa co najmniej dwukrotnie zwiększają szansę na przeżycie wypadku. Wszyscy uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali wiele pytań. Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszej lekcji bezpieczeństwa na drodze policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc PAŹDZIERNIK - Obrazek 20.

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 21 PAŹDZIERNIK - Obrazek 22

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 23POLA NADZIEI

   POLA NADZIEI to ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Jest to szeroki zakres działań edukacyjnych i wolontaryjnych. Dzialania polegają na sadzeniu jesienią żonkili - symbolu nadziei. Wiosna pięknie zakwitną, przynosząc swoje piękno i dobro.

  Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do tej akcji. Klasa czwarta razem z panią dyrektor oraz wychowawcą posadziła żonkile przed szkołą. Spisaliśmy się super!! Wiosną wejście do szkoły będzie ozdobione pięknymi kwiatami, które przypomną nam o czynieniu dobra zawsze.

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 24 PAŹDZIERNIK - Obrazek 25 PAŹDZIERNIK - Obrazek 26

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 27PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   W czwartek w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika, w którym uczestniczyli uczniowie kl.1 i 2. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki. Zapoznali się również z panującym w bibliotece regulaminem i poznali zasady wypożyczania książek. Pasowanie przeprowadziła bibliotekarka - pani Monika Foltyn. PAŹDZIERNIK - Obrazek 28

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 29 PAŹDZIERNIK - Obrazek 30

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 31RODZINNY BIEG NA ORIENTACJĘ

   Jeśli świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, to koniecznie na sportowo! PAŹDZIERNIK - Obrazek 32:) 20 października o godz. 1 0:00 na boisku szkolnym odbył się "Rodzinny bieg na orientację DLA NIEPODLEGŁEJ". Uczestnikom biegu wiele frajdy sprawiło odnajdywanie kolejnych punktów kontrolnych, które musieli odnaleźć za pomoca otrzymanej na starcie mapy. Imprezę poprzedził wspaniały pokaz judo - sekcji Klubu Sportowego Cieszyn oraz rozgrzewka z trenerem. Na wszystkich biorących udział w biegu czekały pyszne hot dogi i słodki przysmak, a zwycięskim drużynom wręczono puchary i dyplomy PAŹDZIERNIK - Obrazek 33:) Dziękujemy za fantastyczną zabawę, mile spędzony czas i zapraszamy za rok! Jak zawsze niezawodna okazała się pomoc naszej szkolnej Rady Rodziców, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! PAŹDZIERNIK - Obrazek 34Organizatorem rodzinnego biegu był nauczyciel wychowania fizycznego, pan Krzysztof Żebrok.

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 35 PAŹDZIERNIK - Obrazek 36

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 37SUKCES SPORTOWY ALANA LORKA

    Kolejny sukces sportowy Alana Lorka z klasy IV! Gratulujemy zdobycia PIERWSZEGO MIEJSCA na turnieju judo, który odbył się 21 października w Sosnowcu! 🏆 BRAWO!

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 38LEKCJA PRZYRODY

    19.10.2018 klasa czwarta zaprosiła na lekcję przyrody leśnika pana Tomasza Pieczonkę, który pracuje w Nadleśnictwie Ustroń. Pan Tomasz przeprowadził ciekawą prelekcję na temat związany z beskidzką przyrodą, gospodarką leśną i wykorzystaniem drewna.
  Opowiadał o leśnych zwierzętach, które żyją w naszych lasach. Przestrzegł jak mamy zachowywać się w lesie, a na koniec ciekawego spotkania rozdał książki do leśnej edukacji PAŹDZIERNIK - Obrazek 39
  W najbliższych dniach posadzimy drzewa, które otrzymaliśmy z nadleśnictwa. Bardzo dziękujemy za wartościową lekcję! Spotkanie zorganizowała pani Alicja Łukasiak - nauczycielka przyrody i wychowawczyni klasy IV PAŹDZIERNIK - Obrazek 40.

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 41 PAŹDZIERNIK - Obrazek 42

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 43NARODOWY DZIEŃ INTERPUNKCJI

   24 września obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Interpunkcji✍. Z tej okazji w klasach IV-VIII zorganizowano dyktanda interpunkcyjne o różnych stopniach trudności📜. W kategorii klas IV-V zwyciężyła Alicja Klimosz z klasy 5, która - jako jedyna z całej szkoły - BEZBŁĘDNIE napisała tekst o jesieni. Z kolei najlepsza w kategorii klas VI-VIII okazała się ósmoklasistka, Aleksandra Rucka. GRATULUJEMY! 

     PAŹDZIERNIK - Obrazek 44

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 45PSZCZELA NIESPODZIANKA
    Pogoda dopisuje, dlatego uczniowie klasy pierwszej wybrali się z wizytą do Państwa Marcinkowskich. A tam czekała na nich wspaniała niespodzianka - domek pszczółek pokazany od wewnątrz, prezentacja stroju pszczelarza i wiele cennych informacji przekazanych przez tatę naszego Mateusza . Oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji miodu... był pyszny.
  Bardzo dziękujemy za zaproszenie i praktyczną lekcję przyrody. Dzieci były zachwycone! PAŹDZIERNIK - Obrazek 46Dziękujemy! PAŹDZIERNIK - Obrazek 47:)

   PAŹDZIERNIK - Obrazek 48 PAŹDZIERNIK - Obrazek 49

  Jeśli Twoje dziecko choruje na: alergię, zapalenie oskrzeli, astmę Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny "Bucze" w Górkach Wielkich zaprasza:

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 50

  Ulotka 2018                   Oferta dla Szkół .pdf

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 51MŁODZI SPORTOWCY

   Wielkie brawa dla ucznia klasy czwartej - Alana Lorka oraz uczennicy klasy II - Julii Anthony, którzy zajęli PIERWSZE miejsce w turnieju Powiatowej Ligii Szkolnej Judo Dzieci w kategorii 34 kg i 36 kg pod patronatem Starosty Bielskiego. Życzymy dalszych sukcesów! i trzymamy kciuki. PAŹDZIERNIK - Obrazek 52

     PAŹDZIERNIK - Obrazek 53

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 54PASOWANIE

  "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć..." PAŹDZIERNIK - Obrazek 55 14 października był szczególnym dniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach. Podczas porannej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania na ucznia, program artystyczny na powitanie swoich nowych koleżanek i kolegów przedstawili uczniowie klasy drugiej, których przygotowała wychowawczyni, pani Ilona Kohut - Heller. Następnie odbyło się uroczyste PASOWANIE pierwszoklasistów, którego kolorowym i wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor - Agnieszka Pisiut, a wychowawczyni klasy, pani Urszula Parma wręczyła wszystkim słoneczne rogi obfitości, życząc samych sukcesów i pomyślności! PAŹDZIERNIK - Obrazek 56
  Na twarzach dzieci malowało się mnóstwo radości! Nasi najmłodsi uczniowie dumnie recytowali wierszyki i pięknie śpiewali.
  Na koniec, siódmoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Wójtowicz, zaprezentowali pełną szkolnego humoru scenkę.
  Najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za dotychczasowe działania składamy wszystkim pracownikom naszej szkoły! Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tej wspaniałej uroczystości. Ten wielki i jakże ważny dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci! PAŹDZIERNIK - Obrazek 57

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 58 PAŹDZIERNIK - Obrazek 59 PAŹDZIERNIK - Obrazek 60

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 61KLASY I - III W KINIE PIAST NA FILMIE PT. "BIAŁY KIEŁ"

   

   We wtorek, dziewiątego września klasy I-III wybrały się do Kina Piast w Cieszynie na najnowszą wersję filmu „Biały Kieł”.

  Uczniowie z zapartym tchem śledzili przygody słynnego wilka w wersji animowanej. Podczas filmu obserwowali różne podejścia ludzi do zwierząt, dobro i zło człowieka, gdzie często dzikie stworzenia wypadały w porównaniu z ludźmi znacznie korzystniej.

  Wersja ta okazała się bardzo malarska, chwilami mroczna, jak niektórzy bohaterowie.

  Film wywarł niesamowite wrażenie na dzieciach! Podczas seansu słychać było westchnienia, chwilami niepohamowane komentarze, śmiechy lub „słychać” było wręcz - ciszę.

  „Biały Kieł” pozostanie w pamięci! A nasi niektórzy mali, ale wrażliwi widzowie doznali łez. Niektórzy natomiast zapragnęli „mieć takiego pieska”...

  Tematyka filmu zapewne warta szczegółowego omówienia podczas zajęć lekcyjnych!

  Po seansie, dla uspokojenia i zrównoważenia emocji, klasy z wychowawcami wybrały się na spacer po słonecznym, zabytkowym Cieszynie.

  Organizatorami wyjazdu były wychowawczynie: I. Kohut-Heller i U. Parma.

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 62 

  PAŹDZIERNIK - Obrazek 63"DYWIZJON 303"

    3 października uczniowie z klas VI-VIII obejrzeli w Kinie Piast w Cieszynie film pt.”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Scenariusz został oparty na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera i zarazem tegorocznej lekturze w klasach VI-VIII. „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, których ponadprzeciętne umiejętności, bohaterstwo i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli seans, a ich szczególną uwagę wzbudziły wspaniałe efekty specjalne oraz sceny walk powietrznych.

    PAŹDZIERNIK - Obrazek 64

 • WRZESIEŃ

  WRZESIEŃ - Obrazek 1DZIEŃ CHŁOPAKA

  Uczniowie klas młodszych na zdrowo, bo sportowo obchodzili Dzień Chłopaka.
  A przecież wiadomo, że chłopcy od zawsze lubią konkurencje sportowe, dlatego układali klocki OLBRZYMY, biegali w workach jak kangury,budowali wieże z klocków  i wiele innych.....WSZYSCY za wspaniałą zabawę otrzymali nie tylko słodkie nagrody, bo przecież o radość dziecka tu chodzi a nie o zdobyte miejsce.

  Uczniowie z klas IV-VIII pod kierunkiem pani pedagog Ani Wójtowicz brali udział w wielu zabawach. Musieli wykazać się w następujących konkurencjach: chodzenie w butach na obcasach, ubijanie piany czy przyszywanie guzików. Wiele śmiechu przyniosło nie tylko chłopakom, ale również dziewczynom wykonywanie fryzur https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png Nie lada wyzwaniem okazał się konkurs na najatrakcyjniejszy makijaż! 
  Chłopcy, którzy najlepiej wykonali zadania, otrzymali pamiątkowe dyplomy! BRAWO! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png

  A przed nami teraz Dzień Kobiet.

   

   WRZESIEŃ - Obrazek 2 WRZESIEŃ - Obrazek 3

   

  WRZESIEŃ - Obrazek 4KLASY I - III DLA SENIORÓW

   

     W niedzielę 30 września KGW zorganizowało imprezę z okazji DNIA SENIORA. Odbyło się to w sali OSP w Zamarskach. Aby umilić spotkanie Seniorom i dołączyć się do życzeń „100 lat”, uczniowie klas I - III naszej szkoły, w strojach galowych wystąpili dla Gości. Panie z KGW przygotowały dla dzieci pyszne ciasta.

  Do występu przygotowały uczniów panie: Grażyna Babińska, Ilona Kohut-Heller, Urszula Parma.
   

    WRZESIEŃ - Obrazek 5

   

  WRZESIEŃ - Obrazek 6EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  Z okazji Europejskiego Dnia Języków 28 września w naszej szkole pani Judyta Kwiczala i pani Iwona Wiencek-Machała zorganizowały konkurs językowy, w którym uczniowie klas IV - VIII mogli zmierzyć się z przeróżnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu języka angielskiego i niemieckiego.

   

    WRZESIEŃ - Obrazek 7 WRZESIEŃ - Obrazek 8

  WRZESIEŃ - Obrazek 9OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

   

    We wtorek 25 września klasy I-III obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Panie z klas I-III ( Ilona Kohut-Heller, Grażyna Babińska, Urszula Parma) zapoznały uczniów z nową książką Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Dzieci słuchały przygód bohaterów, opowiadały, a później bawiły się w teatrzyk z maskotkami Słodziaków.

  Zarówno lekturę, jak i maskotki otrzymaliśmy po zgłoszeniu naszej szkoły do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

  WRZESIEŃ - Obrazek 10 WRZESIEŃ - Obrazek 11 WRZESIEŃ - Obrazek 12

   

  WRZESIEŃ - Obrazek 13OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

  20 września ósmoklasiści pod opieką nauczycielki fizyki p. Małgorzaty Dziedzic udali na wycieczkę na Uniwersyt Śląski w Katowicach. Wzięli udział w warsztatach pt. "Osobliwości świata fizyki", które wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów WRZESIEŃ - Obrazek 14

    WRZESIEŃ - Obrazek 15

   

  WRZESIEŃ - Obrazek 16RAJD GÓRSKI

   Dnia 18 września uczniowie z klas I-VIII pod opieką nauczycieli udali się na szkolny rajd górski "Pożegnanie lata". Wycieczka rozpoczęła się w Brennej Bukowej i prowadziła przez Przełęcz Karkoszczonkę w głównym grzbiecie Beskidu Śląskiego. Uczniowie z klas młodszych miło spędzili czas w Chacie Wuja Toma, a starsze dzieci udały się do schroniska na Klimczoku. Tego dnia towarzyszyła nam cudowna aura! Wspaniałe widoki wynagrodziły trud marszu. Pomimo zmęczenia wracaliśmy w wyśmienitych humorach. Po drodze niektórym nawet udało się zebrać kilka grzybów... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:-)

    WRZESIEŃ - Obrazek 17   WRZESIEŃ - Obrazek 18

  WRZESIEŃ - Obrazek 19MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

    W piątek 14 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywnych działań uczniowskich, odwagi i pokonywania trudności. Tego dnia uśmiech nie schodził z naszych twarzy! Zarażaliśmy się nawzajem radością, optymizmem i wspólnie doskonale się bawiliśmy! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) Uczniowie z klas I-III między innymi tworzyli świat stworzony tylko z kropek, będący dalszym ciągiem bajki, której wcześniej wysłuchali, rozwiązywali kropkowe łamigłówki i wspólnie śpiewali kropkowe piosenki. Dzieci obejrzały również film o dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości, lecz dzięki mądrej nauczycielce odkryła w sobie talent i odwagę. W klasach starszych również nie zabrakło ciekawych działań - były ortograficzne Dobble, zagadki, interpunkcyjne karty pracy, rozmowy i ćwiczenia, pozwalające w odkryciu nieraz ukrytych jeszcze talentów. Cieszymy się z tego, że żadne dziecko nie zapomniało o tym, by przyozdobić się w "kropkowy akcent"! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) Najważniejszym punktem obchodów Dnia Kropki były warsztaty dla uczniów z klas I-VIII, które przeprowadziła pani Iwona Czarniak - członkini i działaczka cieszyńskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Pani Iwona zaprezentowała dzieciom filmik pt. „N – jak niewidomy - czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”, a sama jako osoba niewidoma odpowiadała na wiele pytań dotyczących tej niepełnosprawności. Kropka to najważnieszy element alfabetu Braille'a. Każdy miał możliwość przekonania się, jak trudne jest odczytanie poszczególnych znaków alfabetu w czasopismach osób niewidomych. Dziękujemy za bardzo wartościowie i wzruszające spotkanie, które uświadomiło nam, że oprócz zdrowych ludzi w naszym społeczeństwie są osoby z różnymi niepełnosprawnościami i nasza pomoc jest im bardzo potrzebna!

  WRZESIEŃ - Obrazek 20Drodzy Rodzice!

  Za zgodą Wójta Gminy Hażlach  p. Grzegorza Sikorskiego od 1 października 2018 roku świetlica Szkoły Podstawowej w Zamarskach będzie czynna od 6.30 do 16.00. Osoby zainteresowane prosimy
  o aktualizację kart zapisu do świetlicy.

  WRZESIEŃ - Obrazek 21LUTNIA BIKE MARATON

   X Lutnia Bike Marathon za nami! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fde/1/16/1f6b2.png🚲 Oj, DZIAŁO SIĘ! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png Boiskiem SP Zamarski po raz kolejny zawładnęły ROWERY - od przedszkolaków po profesjonalistów. Kiedy uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty i medale, Rodzice nie próżnowali... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;) Przygotowali bufet dla miłośników "dwóch kółek": napoje, kołacze, frytki, grill, popcorn i watę cukrową. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, ogromne serce, wspaniałe emocje i piekną kwotę - 1200 zł (!!!), która wesprze zakup szafek dla wszystkich naszych uczniów! DZIĘKUJEMY! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/2764.png

   WRZESIEŃ - Obrazek 22 WRZESIEŃ - Obrazek 23

  WRZESIEŃ - Obrazek 24NARODOWE CZYTANIE

    Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 r. W zeszłym roku i nasza placówka włączyła się w tę piękną tradycję. Wczoraj odbył się apel, podczas którego uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Pierwszy rozdział powieści zatytułowany "Rodowód" przeczytały panie Agnieszka Pisiut oraz Magdalena Kotońska. Akcja miała na celu podtrzymanie zainteresowania literacką klasyką, promocję czytelnictwa i była też formą uczczenia zbliżającego się jubileuszu odzyskania niepodległości.  

    WRZESIEŃ - Obrazek 25 WRZESIEŃ - Obrazek 26
   

  WRZESIEŃ - Obrazek 27UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Nowy rok szkolny 2018/ 2019 zainaugurowała pani dyrektor Agnieszka Pisiut, witając zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie serdecznie powitała pierwszoklasistów, wręczając im pierwszy zeszyt. Życzyła zapału i radości czerpanej ze zgłębiania tajników wiedzy. Nauczycielom – wytrwałości i cierpliwości.

   WRZESIEŃ - Obrazek 28 WRZESIEŃ - Obrazek 29

  WRZESIEŃ - Obrazek 30Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r.
  o godz. 9.00.

   O godz. 8.00 w Kościele pw. Św. Rocha w Zamarskach będzie msza rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny.

 • MAJ I CZERWIEC

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 1UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     Nadeszły dłuuugo oczekiwane WAKACJE!!! 22 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach uroczyście pożegnali rok szkolny 2017/2018. W sali gimnastycznej zebrani Goście i Nauczyciele obejrzeli program artystyczny, który wykonali uczniowie z klas: I, III, IV oraz VII. Pierwszoklasiści zaśpiewali dwie piosenki o tematyce wakacyjnej – „Lato z komarem” i „Leśne tajemnice”, uczniowie z klasy czwartej przygotowali występ kabaretowy pt. „Ma się te dziecka, tylko Mundialu żal”, a uczennice z klasy pierwszej, trzeciej i szóstej zaprezentowały układ taneczny z kategorii dancehall’u. Na koniec siódmoklasiści przedstawili uczniowską scenkę, a następnie wykazali się wokalnie. Po rozdaniu świadectw i wręczeniu licznych nagród książkowych, dzieci udały się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniowie nie kryli zadowolenia i chętnie opowiadali o swoich wakacyjnych planach. Grono pedagogiczne życzy wszystkim uczniom wspaniałych, słonecznych i - co najważniejsze - bezpiecznych wakacji! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) Do zobaczenia 3 września! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png:D

    MAJ I CZERWIEC - Obrazek 2 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 3 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 4

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 5BRAWO, JULKA!

      17 czerwca w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej Judo dla Dzieci i Młodzieży. W turnieju tym wzięło udział blisko 300 zawodników z Polski i zagranicy. Nasza uczennica – Julia Anthony z klasy pierwszej zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów!

      MAJ I CZERWIEC - Obrazek 6

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 7EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

   W celu uzyskania karty rowerowej czwartoklasiści przystąpili do egzaminu teoretycznego a następnie zdawali egzamin praktyczny. Zadaniem uczniów było: przygotowanie roweru do jazdy,  manewr skrętu w lewo na drodze jednokierunkowej i dwukierunkowej, slalom. Wszystkim towarzyszyły emocje i trema. Dokument uprawniający do jazdy jednośladem otrzymali 22 czerwca.

    MAJ I CZERWIEC - Obrazek 8

  DZIEŃ GRECJI

   Kontynuując całoroczny projekt, klasa VI,  21 czerwca,  przedstawiła jeden z krajów europejskich – Grecję. Zaprezentowano zabytki, kulturę i kuchnię grecką. Nauczono podstawowych zwrotów w języku greckim.  Na koniec szóstoklasiści zatańczyli „Zorbę”.  Po tym dniu wszyscy mamy chęć odwiedzenia tego kraju. Dziękujemy!

    MAJ I CZERWIEC - Obrazek 9 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 10 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 11

  KLASA I NA WYCIECZCE W PSZCZYNIE

     12 czerwca klasa I z wychowawczynią, panią Iloną Kohut – Heller i panią Jadwigą Matuszek wybrała się na wycieczkę do Pszczyny. Sporą część czasu przeznaczono na zwiedzanie połączone z edukacją w „Pokazowej Zagrodzie Żubrów”, gdzie obejrzano film 3D o początkach i ciekawostkach tych największych ssaków lądowych Europy. Spacer po zagrodzie z panią przewodnik pozwolił na głębsze poznanie i obserwację również innych zwierząt, między innymi: muflonów, danieli, saren, pawi. Innym całkowicie punktem wycieczki było przeniesienie się w świat księżniczek i książąt. Zwiedzano Muzeum Zamkowe. Ogromne obrazy olejne, sztukateria w komnatach, żyrandole, łoża z baldachimami, rzeźbione kominki i meble, czy trofea myśliwskie wywarły na uczniach niesamowite wrażenie! Takie wrażenie, że konieczna była przerwa na sporą dawkę lodów i kolorowych oranżad na pszczyńskim rynku. Nie obyło się bez zdjęcia z Księżną Daisy na specjalnej ławeczce oraz jakże ważnego punktu: zakupu pamiątek! Wycieczka zakończyła się spokojnym spacerem po pięknym parku zamkowym. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Zamarsk…

    MAJ I CZERWIEC - Obrazek 12

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 13UMIEMY PODZIĘKOWAĆ 😀❤️

       Uczniowie klasy trzeciej byli dziś małymi ogrodnikami, gdyż pielili rabatki kwiatowe w parku naszej wsi. Niektórzy po raz pierwszy mieli taką okazję. Chcieli w ten sposób podziękować tym mieszkańcom naszej wsi , którzy wsparli nas finansowo podczas wyjazdu na Zieloną SZkołę do Kołobrzegu. Jeszcze raz dziękujemy ❤️😀.

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 14

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 15NASZA ZIELONA SZKOŁA - Z ZAMARSK DO KOŁOBRZEGU

      Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wielkiej wyprawie. Był to wyjazd na Zieloną Szkołę, nad morze a jednocześnie wielki sprawdzian samodzielności. PORADZILI SOBIE DOSKONALE.

  Poniżej sprawozdania uczniów, które pisali samodzielnie.

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 16 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 17 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 18

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 19MAMY LAUREATA

    Oto Bartek Kohut, uczeń klasy 3 naszej szkoły, został laureatem Powiatowego Konkursu Plastycznego POLA NADZIEI. Namalował pracę na zajęciach kółka artystycznego.
  Brawo Bartku! Gratulacje!😀

     MAJ I CZERWIEC - Obrazek 20

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 21SPOTKANIA AUTORSKIE

    Za nami aktywny udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Czytania nad  Olzą. 5, 6 i 8 czerwca pojechaliśmy do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie na spotkania autorskie ze znakomitymi pisarzami dla dzieci. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z Pawłem Beręsewiczem, Zuzanną Orlińską oraz Rafałem Witkiem. Spotkania z wymienionymi literatami z pewnością przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że po raz kolejny nasi uczniowie mogli spotkać autorów książek, które posiadamy w zbiorach Zamarskiej biblioteki szkolnej, w naszych domach i których fragmenty zamieszczone są w podręcznikach do języka polskiego. Podczas każdego ze spotkań był czas na zadawanie bezpośrednich pytań gościom Festiwalu, wspólne zdjęcie, autografy i zakup książek. Na twarzach wielu dzieci widać było prawdziwe zaciekawienie i fascynację. Do Zamarsk wróciliśmy zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania autorskie w cieszyńskiej Bibliotece!

    MAJ I CZERWIEC - Obrazek 22


  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 23WYCIECZKA PO CIESZYŃSKICH ZABYTKACH

     8 czerwca klasy I i II z wychowawcami wybrały się do Cieszyna, aby przypomnieć sobie najstarsze budowle tego miasta. Podczas zwiedzania Wzgórza Zamkowego, uczniowie weszli na Wieżę Piastowską z XIV wieku, z której podziwiali panoramę nie tylko zabytków, ale i szczytów gór polskich i czeskich. Wrażenie wywarła na wszystkich Rotunda Św. Mikołaja z XI/XII wieku, której wizerunek widnieje na banknocie dwudziestozłotowym. Spacerowano Cieszyńską Wenecją. Uczniowie odczytali legendę założenia miasta Cieszyna przy Studni Trzech Braci.

  Oczywiście nie zabrakło czasu na odpoczynek w cieszyńskiej kawiarni!

  Ważnym punktem wycieczki było zwiedzenie Biblioteki Miejskiej i spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem, autorem naszej lektury „Pierwszaki z kosmosu”.

  Nie zapomniano o cieszyńskim rynku i fontannie Floriana. Spacer po parku Regera zakończył naszą wycieczkę w ten bardzo upalny dzień.

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 24 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 25

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 26GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

    30 maja w naszej szkole już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy, który został objęty patronatem honorowym Wójta Gminy Hażlach, pana Grzegorza Sikorskiego. Przedmiotem zmagań uczniów z klas II - III była znana i lubiana powieść Andrzeja Maleszki pt. "Magiczne drzewo. Olbrzym" MAJ I CZERWIEC - Obrazek 27:) W przerwie, podczas której jury sprawdzało prace konkursowe, dzieci brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez nauczycielkę plastyki, panią Agnieszkę Kuszewską - Wrońską. W trakcie zajęć artystycznych powstało przepiękne, kolorowe magiczne drzewo! Serdecznie gratulujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu, którzy zajęli pierwsze trzy lokaty! BRAWO!

  I miejsce: Maksymilian Mróz (kl. III)
  II miejsce: Krzysztof Fojcik (kl. III)
  III miejsce: Barbara Kolondra (kl. II)

  Walka była bardzo wyrównana, a poziom wiedzy uczestników wprost imponujący! MAJ I CZERWIEC - Obrazek 28:) Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom! MAJ I CZERWIEC - Obrazek 29;)Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, kołaczyki oraz soczki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Z kolei na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Konkurs przygotowała nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Kotońska.

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 30 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 31

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 32DZIEŃ MAMY

    "...Za Twe czułe serce, za mądre nakazy w dniu Twojego święta DZIĘKUJĘ sto razy!" MAJ I CZERWIEC - Obrazek 33
  We wtorek, 29 maja, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy. Z tej okazji uczniowie nie tylko śpiewali radosne piosenki, tańczyli i recytowali, ale również zabrali swoje Mamusie w niezwykłą podróż. Zaprezentowano takie kraje jak: Austrię, Japonię, Francję, Hiszpanię oraz Irlandię MAJ I CZERWIEC - Obrazek 34:) Po części artystyczne dzieci zaprosiły do swoich klas najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu, czyli swoje mamy, gdzie czekał słodki poczęstunek... MAJ I CZERWIEC - Obrazek 35:)

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 36 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 37

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 38WYCIECZKA SZKOLNA

    W dniach 24.05 i 25.05.2018 r. uczniowie z klas 4-7 wraz z opiekunami: p. Iwoną Cieślik, p. Judytą Kwiczalą, p. Elżbietą Kwiczalą, p. Magdaleną Kotońską oraz p. Krzysztofem Żebrokiem pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę szkolną „Piastowskim szlakiem – Gniezno, Poznań i Biskupin”. Po przyjeździe do Gniezna udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie uczestniczyliśmy w niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni, poznaliśmy historię i kulturę Polski Piastów oraz obejrzeliśmy spektakl audiowizualny o początkach państwa polskiego. Następnie obejrzeliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie i zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską oraz Wzgórze Lecha, będące najstarszą częścią Gniezna. Po południu pojechaliśmy do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. W tej częściowo zrekonstruowanej osadzie obronnej sprzed 2700 lat mieliśmy okazję odwiedzić kamieniarza i garncarza, zwiedzić osiedle obronne z odcinkami wałów obronnych, domostwami, ulicami, falochronem oraz bramą wjazdową Dzieci zrozumiały, że dawne życie było zupełnie odmienne od obecnej rzeczywistości i wcale niełatwe. Wszystkim bardzo podobał się rezerwat archeologiczny w Biskupinie, który dziś stanowi pomnik historii Polski. Wieczorem zakwaterowaliśmy się we wspaniale położonym ośrodku wypoczynkowym, gdzie mile spędziliśmy czas integrując się, bawiąc się przy ognisku, grając w piłkę na boisku czy odpoczywając na plaży nad Jeziorem Oćwieckim. Było wspaniale! Drugiego dnia pojechaliśmy do Ostrowa Lednickiego, domniemanego miejsca chrztu Polski. Przepłynęliśmy promem na wyspę i zwiedziliśmy ruiny palatium Mieszka I oraz baptysterium. Mogliśmy również zapoznać się ze starymi najciekawszymi budowlami z Wielkopolski przedstawionymi w formie wsi w Wielkopolskim Parku Etnograficznym. Ostatnim punktem naszego zwiedzania był przepiękny Poznań słynący z koziołków oraz Ostrów Tumski, czyli miejsce, gdzie zaczęło się państwo polskie. Udaliśmy się do katedry, w podziemiach której obejrzeliśmy historyczny spektakl audiowizualny, kryptę arcybiskupów i Złotą Kaplicę. Podczas całego pobytu dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda! Uczniowie wzbogaceni o sporą dawkę wiedzy na temat przeszłości, pełni wrażeń i - co najważniejsze - w świetnych humorach powrócili do Zamarsk. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę klasową... :-)

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 39 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 40 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 41

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 42 KONKURS RECYTATORSKI

    22 maja w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Wiktoria Machej z klasy piątej oraz szóstoklasista - Michał Żukrowski. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie całego powiatu cieszyńskiego. Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych młodych recytatorów, których do konkursu przygotowała pani Magdalena Kotońska...:)Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym konkursie, rozwijać recytatorskie, a także aktorskie uzdolnienia dzieci oraz rozwijać zainteresowania uczniów poezją o tematyce patriotycznej. 

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 43 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 44

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 45MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

    18 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". W konkursie wzięło udział czterdziestu uczniów ze szkół gminy Hażlach (SP Hażlach, SP Kończyce Wielkice i SP Zamarski). Uczniowie zmierzyli się z klasyczną tabliczką mnożenia, dzieleniem z resztą, mnożeniem i dzieleniem liczb dwucyfrowych przez jednocyfrowe, działaniami łącznymi i z potęgowaniem. Klasa III miała za zadanie wykonać 120 działań, klasa IV - 160, klasy V i VI - po 200, a VII - 220 przykładów. Konkurs trwał 15 minut.

  Wyniki konkursu:

  kategoria klas III:

  I miejsce - Wiktoria Cieślar (p. Urszula Parma)

  II miejsce - Noemi Cendrowska (p. Urszula Parma)

  kategoria klas IV:

  I miejsce - Krystian Morawiec (p. Iwona Cieślik)

  III miejsce - Marek Pisiut (p. Iwona Cieślik)

  kategoria klas V:

  I miejsce - Wiktoria Machej (p. Iwona Cieślik)

  II miejsce - Dawid Zawada (p. Iwona Cieślik)

  III miejsce - Piotr Boczoń (p. Iwona Cieslik)

  kategoria klas VI:

  I miejsce - Anna Kwiczala (p. Iwona Cieślik)

  III miejsce - Julia Krzok (p. Iwona Cieślik)

  kategoria klas VII:

  I miejsce - Aleksandra Rucka (p. Iwona Cieślik)

  II miejsce - Nina Karpeta (p. Iwona Cieślik)

  Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów!

  Konkurs przygotowała p. Iwona Cieślik.

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 46 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 47 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 48

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 49MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

    Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przedstawiają się następująco:

  Aleksandra Rucka - kl. VII - wyróżnienie
  Wiktoria Machej - kl. V - wyróżnienie
  Krystian Morawiec - kl. IV - wyróżnienie
  Marek Pisiut - kl. IV - wyróżnienie

  Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Uczniów do konkursu przygotowała p. Iwona Cieślik.

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 50 LISTY DO ZIEMI

    Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Fundacji Ekologicznej "ARKA"i przystąpiła do akcji pisania LISTÓW DLA ZIEMI. Uczniowie w formie listów zachęcają ludzi do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Listy są pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury. Jest to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. Najwięcej listów napisali uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Urszuli Parmy. Do pisania listów włączyli się też uczniowie klas starszych. Podsumowaniem szkolnej akcji było uroczyste wręczenie nagród dla Wiktorii Rabaszowskiej klasa 3, Wiktorii Machej i Pauliny Glajc - klasa 5 oraz Elleny Czogali - klasa 4. 20 maja wystartuje ogólnopolski konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Konkurs jest nieodłącznym elementem tej kampanii. Społeczność szkolna ma możliwość zapoznania się z treścią listów, które wystawione są na korytarzu szkolnym. Naszą szkołę będzie reprezentowała praca W. Rabaszowskiej.

  Dziękujemy wszystkim za napisanie listów.

        MAJ I CZERWIEC - Obrazek 51

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 52 EDUKACJA FILMOWA

    Po lekcjach też może być fajnie! :) Siódmoklasiści spędzili poniedziałkowy wieczór na edukacji filmowej. Wspólnie obejrzeli ekranizację jednej z największych polskich powieści historycznych - dzieła Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis", które właśnie omawiają na lekcjach języka polskiego... :)  Akcja powieści toczy się we Włoszech, dlatego w trakcie przerwy filmu dyskutowali, zajadając się niczym innym jak pyszną pizzą! :D Razem z nauczycielką języka polskiego, panią Magdą Kotońską, uczniowie śledzili losy Ligii i Winicjusza na tle narodzin chrześcijańskiego świata... Egzamin ósmoklasisty za rok! ;)  😉 

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 53 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 54

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 55KONKURS PLASTYCZNY

   Cieszyńskie Hospicjum zorganizowało w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Pola Nadziei" konkurs plastyczny NADZIEJA MA KOLOR ZIELONY. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie w formie rysunku pokazać jak można pomóc chorej osobie. Jak można wspierać, pomagać, nieść radość i uśmiech oraz nadzieję. Naszą szkołę będą reprezentowały prace następujacych uczniów :

  klasa 1 - Adrianna Pietrowska (p. Ilona Kohut - Heller)

  klasa 2 - Tomasz Sabela (p. Grażyna Babińska)

  klasa 3 - Bartosz Kohut (p. Urszula Parma)

  Życzymy powodzenia!

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 56 UWAGA! UWAGA! BIBLIOTECZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY!
   Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Okładki jakże żywe!”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej przez ucznia książki. Wybrana okładka (czyli zdjęcie) musi przedstawiać Was, drodzy Uczniowie! Ważne, aby w załączniku wysłać również zdjęcie okładki książki, na której się wzorowaliście, która Was zainspirowała do działania! Książka ta może być również widoczna na Waszym zdjęciu. Autorem pracy ma być osoba „występująca” na okładce. Termin nadsyłania prac mija 8 czerwca. Zdjęcie konkursowe przesyłamy pocztą elektroniczną pod adres: kotonska.magdalena@gmail.com 

  Zachęcamy do wspólnej zabawy! Zdjęcia nadesłane na konkurs utworzą kolaż, który przyozdobi nasz szkolny korytarz!
  Prezentowana przykładowa okładka pochodzi ze strony internetowej zyweokladki.blogspot.com

   MAJ I CZERWIEC - Obrazek 57 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 58

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 59 UROCZYSTA AKADEMIA

    Dnia 2 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku uroczystości wszyscy przybyli odśpiewali wspólnie hymn państwowy. Następnie Wiktoria Kwiczala oraz Szymon Ogrodzki z klasy siódmej przypomnieli kulisy historyczne tego wydarzenia oraz znaczenie konstytucji jako dokumentu państwowego. Uczennice klasy piątej i szóstej: Wiktoria Machej, Julia Krzok, Anna Kwiczala, Laura Branny oraz Estera Cendrowska recytowały wiersze poświęcone Konstytucji 3 Maja. Później uczennica klasy szóstej Anna Kwiczala zagrała utwór fortepianowy pt: „Piechota”. Na zakończenie akademii uczniowie klasy siódmej wykonali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni pt: „Kocham wolność.” Dziękujemy wszystkim przybyłym za uwagę i za godne zachowanie pełne patriotycznych nastrojów. Apel przygotowała pani Sonia Picha-Cielepa.

  MAJ I CZERWIEC - Obrazek 60 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 61 MAJ I CZERWIEC - Obrazek 62

 • MARZEC I KWIECIEŃ

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 1CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    30 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego Gościa. Przybył do nas sołtys Zamarsk i radny Gminy Hażlach, pan Klaudiusz Zawada, który przeczytał dzieciom fragment pięknej i mądrej książki pt. "Mały Książę". Spotkanie przebiegło w wesołej i serdecznej atmosferze, a na koniec pan sołtys przygotował dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy za przybycie i promowanie w naszej placówce akcji "Cała Polska czyta dzieciom"!

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 2 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 3

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 4OLA RUCKA NA GALI LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    13 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej obyła się uroczystości wręczania zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018. Składamy serdeczne gratulacje laureatce konkursu z matematyki, Aleksandrze Ruckiej, która pochwalić się może ogromnymi sukcesami matematycznymi!! Warto wspomnieć, że aby zostać laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, uczestnik danego konkursu musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Olę przygotowywała nauczycielka matematyki, pani Iwona Cieślik. GRATULACJE! :) 

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 5 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 6

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 7MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

     Dnia 24.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach odbył się Międzyszkolny Konkurs z Przyrody. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Hażlacha, Kończyc Wielkich, Pogwizdowa, Zamarsk oraz Cieszyna. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym 30 zadań. Młodzi przyrodnicy wykazali się doskonałą wiedzą z przyrody. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne albumy przyrodnicze. Nagrody wręczył Pan Wójt Gminy Hażlach.

  W kategorii klas 4:

  1 m. - M. Śmietana (SP Pogwizdów),  J. Nowak (SP Hażlach)

  2 m. - J. Kuczera (SP 6 Cieszyn), M. Pisiut (SP Zamarski)

  3 m. - E. Foltyn (SP Kończyce Wielkie)

  W kategorii klas 5:

  1 m. - A. Szary (SP Pogwizdów)

  2 m. - P. Cyrzyk (SP Kończyce Wielkie), A. Dorda (SP 6 Cieszyn)

  3 m. - K. Kraus ( SP Hażlach), P. Boczoń (SP Zamarski)

  W kategorii klas 6:

  1 m. - D. Nowak (SP Pogwizdów), Ł. Pilch (SP Hażlach)

  2 m. - K. Zawada  (SP Kończyce Wielkie),  M. Podstawny (SP Zamarski)

  3 m. - W. Chroboczek (SP 6 Cieszyn)

  Dziękujemy nauczycielom, którzy zainteresowali uczniów różnorodnością, bogactwem i pięknem świata przyrody oraz przygotowali do konkursu. Konkurs zorganizowała nauczycielka przyrody, pani Alicja Łukasiak.

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 8 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 9

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 10SUKCESY SPORTOWE NASZEJ UCZENNICY

    22 kwietnia uczennica klasy 1 - Julka Anthony była na swoich pierwszych zawodach judo, które odbyły się w Sosnowcu. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy, gdyż wygrała dwie waki i zdobyła ZŁOTO! Julka okazała się być najlepszą zawodniczką w kategorii 35 kg! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 

      MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 11
   

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 12NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU!

   Trzynastego kwietnia zamarscy uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do Fundacji SYNAPSIS i celebrowali Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Nasza pani pedagog, Anna Wójtowicz zorganizowała apel, podczas którego uczniowie: Estera Cendrowska, Laura Branny, Piotr Boczoń i Michał Żukrowski przedstawili, jak wygląda świat w oczach człowieka cierpiącego na autyzm. Na znak solidarności z ludźmi dotkniętymi tym schorzeniem założyliśmy na siebie niebieskie elementy ubioru.

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 13 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 14

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 15LEKCJA PLASTYKI

    Performance klasy siódmej wzbudził niemałe zainteresowanie uczniów, którzy zazwyczaj podczas długiej przerwy oddawali się radosnym i nieskrępowanym formom relaksu. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nauczycielki plastyki, pani Agnieszki Kuszewskiej – Wrońskiej.

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 16 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 17

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 18WARSZTATY „ŻYJ ZDROWO”

    9 marca w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbyły się warsztaty mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Były one kontynuacją międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Żyj zdrowo”. Uczniów naszej szkoły reprezentował Maciej Szymczak z kl. I, który zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Maciek podczas warsztatów odebrał swoją nagrodę. Brawo, Maciek!

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 19 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 20

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 21 PUCHAR TYMBARKU

    5 kwietnia uczennice klasy III: Aleksandra Szkutek, Noemi Cendrowska, Małgorzata Machej, wiktoria Cieślar, Natalia Zawada i Wiktoria Rabaszowska wraz z opiekunem, panem Krzysztofem Żebrokiem, wzięły udział w Finale Wojewódzkim XVIII Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.  Zawody odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nasza drużyna wróciła z Turnieju z pucharem, medalami, upominkami, a także z niezapomnianymi wrażeniami! Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie sportowej!

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 22 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 23

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 24  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą:
  Dyrektor i Nauczyciele SP Zamarski.

   

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 25 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    Marzec niewątpliwie należał do wszystkich dziewczynek i pań. Pozostając w tej tematyce, podczas kolejnego spotkania czytelniczego, promującego akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, nauczycielka przyrody, pani Alicja Łukasiak, zaprezentowała uczniom fragment książki o intrygującym tytule „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia  w spódnicy”. Pani Ala przeczytała opowiadanie pt. „Wanda Rutkiewicz – królowa gór”. To właśnie odważne i mądre, a przede wszystkim nieznające słowa „niemożliwe” dziewczyny  stały się  bohaterkami tej wspaniałej książki Anny Dziewit – Meller. Po lekturę zapraszamy do szkolnej biblioteki!

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 26

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 27 KONKURS PRZYRODNICZY
    28 marca odbyło się wręczenie nagród z konkursu przyrodniczego dla uczniów z klas IV – VI, który zorganizowała nauczycielka przyrody – pani Alicja Łukasiak. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy,kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody oraz stwarzanie możliwości do współzawodnictwa. Oto wyniki:
  W kategorii klasy IV:
  I miejsce: Marek Pisiut
  II miejsce: Wiktor Cerekwicki
  III miejsce: Maciej Rucki
  W Kategorii klasy V:
  I miejsce: Piotr Boczoń
  II miejsce: Kacper Sabela
  III miejsce: Wiktoria Machej
  W kategorii klasy VI:
  I miejsce: Marcel Podstawny
  II miejsce: Michał Żukrowski
  III miejsce: Anna Kwiczala
  W obecności społeczności szkolnej laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 28

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 29KONKURS "SZKOLNY MÓZG 2018"

   Co roku w naszej szkole z wielką radością obchodzimy nadejście wiosny. 28 marca wszyscy uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz dopingować swoich reprezentantów z poszczególnych klas, ponieważ odbył się konkurs wiedzy ogólnej „Szkolny Mózg 2018”. Każdą klasę reprezentowało po dwóch uczniów. W kategorii klas I – III zwyciężyła uczennica klasy III Justyna Wawrosz, a w kategorii klas starszych Aleksandra Rucka z klasy VII. Wielkie brawa dla naszych zdolnych dziewczynek!

   MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 30 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 31 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 32

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 33 MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

    W czwartek 15. marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2018", który przeprowadzony został w kategoriach: „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”, „Kadet”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie udział wzięli uczniowie klas II - VII. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 75 minut. Testy konkursowe zawierały zadania o różnym stopniu trudności (zadania za 3 punkty, za 4 punkty i za 5 punktów). Każdy z uczestników otrzymał zabawkę logiczną z drutu. Wyniki konkursu poznamy w maju. Koordynatorem konkursu jest p. Iwona Cieślik.

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 34  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 35 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 36

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 37KONKURS MATEMATYCZNY "PANGEA"

    W marcu odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny "Pangea", którego organizatorem jest Międzynarodowa Szkoła Meridian w Warszawie. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV - VII: Krystian Morawiec, Kacper Pawlitko, Marek Pisiut, Maciej Rucki, Piotr Boczoń, Wiktoria Machej, Karol Szpicki, Estera Cendrowska, Anna Kwiczala, Paulina Marcinkowska, Marcel Podstawny, Liliana Wawrzyczek, Wiktoria Kwiczala, Aleksandra Rucka. Uczniowie rozwiązywali test w formie elektronicznej. Za błędnie rozwiązane zadanie otrzymywali punkty ujemne. Najlepiej z bardzo trudnymi zadaniami poradziły sobie: Aleksandra Rucka i Wiktoria Machej. Gratulujemy!

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 38 KONKURS FRAZEOLOGICZNY

     Sześcioro uczniów klasy VII: Nina Karpeta, Aleksandra Rucka, Wiktoria Kwiczala, Jan Wawrzyczek, Mateusz Morawiec i Wojciech Zabystrzan wzięło udział w pierwszym (szkolnym) etapie III Powiatowego Konkursu Frazeologicznego "Tęga głowa". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich. Etap szkolny pozwoli wyłonić trzech najlepszych uczniów, którzy 28 marca pojadą do Kończyc Wielkich, aby walczyć drużynowowo we frazeologicznych zmaganiach. Powodzenia!

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 39

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 40ŚWIĘTO KOBIET

  "Dzień Kobiet, Dzień Kobiet! 
  Niech każdy się dowie,
  że dzisiaj święto dziewczynek...!"

    8 marca, o poranku uczniowie z kl. IV oraz kl. V, pod kierunkiem pana Krzysztofa Żebroka, przygotowali miłą niespodziankę dla swoich koleżanek i pań pracujących w szkole :):) Były wierszyki, scenka, słodki upominek i dużo radości. Chłopcy spisali się na medal! 

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 41

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 42BABSKI WIECZÓR

   Za nami sympatyczne popołudnie i wieczór w BABSKIM GRONIE :) Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie wszystkim Kobietom i Kobietkom - mamom, uczennicom, ciociom i babciom... :) Było wyjątowo nie tylko ze względu na jutrzejsze święto. Spotkanie odbyło się w radosnej i przemiłej atmosferze :) Chłopcy z klas 4 i 5 zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Kobiet i odśpiewali "Sto lat", a później chętne osoby wzięły udział w zajęciach wesołej zumby. Stracone kalorie uzupełniłyśmy (a jakże!) podczas "słodkiej przerwy", którą spędziłyśmy przy kawie, herbacie i pysznym cieście ;) Podczas spotkania możliwe było skorzystanie z darmowej analizy składu ciała i konsultacji żywieniowej z panią Aleksandrą Klimek, instruktorką Zumba Fitness. Przygotowane zostały również stanowiska do różnych gier, a dziewczynki - zarówno te mniejsze, jak i wieksze ;) mogły poddać się upiększaniu swojej fryzury! Kolejną atrakcją podczas Babskiego Wieczoru było malowanie dziecięcych buziek. Na koniec przyszedł czas na seans filmowy z popcornem, w czasie którego wyświetlono film pt. "W głowie się nie mieści".
  DROGE PANIE, DZIĘKUJEMY, ŻE BYŁYŚCIE DZIŚ Z NAMI! 

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 43 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 44

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 45ALEKSANDRA RUCKA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI

    5 marca zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, którego III etap odbył się 22 lutego w Bielsku – Białej. Nasza uzdolniona uczennica – Ola Rucka zdobyła 57 pkt na 60 możliwych i uzyskała tytuł laureata konkursu. Na ten sukces Ola pracowała systematycznie od września 2017 r., zostając po lekcjach i rozwiązując dodatkowe zadania. Zdolności, zapał, systematyczność, pracowitość, słuchanie wskazówek nauczyciela sprawiły, że Ola jest już dwukrotną laureatką tego konkursu. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Iwona Cieślik.

  Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 46CUDOWNY CHŁOPAK

    Najpierw uczniowie z klas I-III, a 5 marca uczniowie z klas starszych pojechali do Kina Piast w Cieszynie, gdzie obejrzeli niezwykle mądry i wzruszający film pt. "Cudowny chłopak". Wszyscy byli poruszeni piękną w swej prostocie opowieścią o walce dziecka z przeciwnościami losu i jego potrzebami. Film uczył empatii, asertywności, wrażliwości i niósł ogromny ładunek emocji...! 

  "Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat."
  - Auggie.

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 47

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 48 NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

   1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole uczczono bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia podczas lekcji historii, którą zorganizowała pani Magdalena Kotońska. Piątoklasiści uczęszczający na kółko historyczne: Wiktoria Machej, Paulina Glajc, Piotr Boczoń, Kacper Sabela, Adam Sojka i Dawid Zawada przedstawili zebranym w auli uczniom z klas IV-VII najważniejsze informacje o tych "Niezłomnych Bohaterach". Następnie wysłuchano utworu pt. "Jedna chwila" w wykonaniu Katarzyny Malejonek, upamiętniającego postać "Inki". O losie Danuty Siedzikówny oraz rotmistrza Witolda Pileckiego opowiedziała dzieciom pani Magda, a całość uzupełniła prezentacja multimedialna poświęcona "Żołnierzom Wyklętym". Na koniec wysłuchano fragmentu książki dla dzieci z serii POLSCY SUPERBOHATEROWIE pt. "Rotmistrz Witold Pilecki". Uczniowie naszej szkoły mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną i poznać losy niektórych „Niezłomnych” walczących do samego końca...

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 49

  MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 50TWÓRCZOŚĆ WANDY CHOTOMSKIEJ

    Dnia 2 marca odbył się w naszej szkole apel poświęcony twórczości Wandy Chotomskiej. Nauczycielka języka polskiego, pani Sonia Picha-Cielepa przedstawiła najpierw życiorys poetki oraz jej dorobek literacki, a nastepnie uczennice: Wiktoria Machej, Estera Cendrowska, Laura Branny, Julia Krzok, Nina Karpeta oraz Wiktoria Kwiczala wyrecytowały wiersze poetki. Do recytacji utworów dopasowano dekoracje. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły poznali dorobek Wandy Chotomskiej.

    MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 51 MARZEC I KWIECIEŃ - Obrazek 52

 • LUTY

  LUTY - Obrazek 1KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    27 lutego 2018 uczniowie SP Zamarski: Alicja Klimosz, Marek Pisiut, Piotr Boczoń, Kacper Sabela, Estera Cendrowska, Julia Krzok, Michał Żukrowski, Dawid Matuszek, Nina Karpeta oraz Aleksandra Rucka wzięli udział w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „Fox”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Ponadto zadania z obowiązkowej lektury miały na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego, pani Judyta Kwiczala.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki! :):

   LUTY - Obrazek 2 LUTY - Obrazek 3

  LUTY - Obrazek 4MOJA SZAFA DO NIEZWYKŁEJ KRAINY - NARNII

    Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy czwartej realizowali projekt o nazwie: „Moja szafa do niezwykłej krainy – Narnii”. Dzieci stworzyły wspaniałe prace, które przygotowały podczas ferii zimowych. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wykonanie z różnorodnych materiałów niezwykłej szafy, w której należało umieścić wiadomości o lekturze, ciekawostki oraz zadania i zagadki. Efekty pracy były zdumiewające! Czwartoklasiści  podeszli do zadania bardzo poważnie, z zaangażowaniem, ale – co najważniejsze – twórczo. Ich prace charakteryzowały się fantazją i pomysłowością. Wszyscy doskonale wywiązali się z zadania i zostali nagrodzeni  ocenami celującymi!

   LUTY - Obrazek 5

  LUTY - Obrazek 6DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Mówię po polsku :D A jaka jest Twoja super-moc?! Siódmoklasiści wzięli udział w turnieju wiedzy o języku ojczystym. Na lekcji języka polskiego wyjaśniali związki frazeologiczne, grali w gramatyczne domino, ćwiczyli znajomość synonimów, homonimów i pracowali ze słownikami. Poznali również wiele ciekawostek o naszym rodzimym języku. Łatwo nie było... :) W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyła się lekcja dla uczniów z klas I-III, którą przeprowadziła pani Magdalena Kotońska. Dzieci dowiedziały się, dlaczego na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i z jakiego powodu należy pielęgnować i szanować język polski. Na koniec wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke z książki pt. „Co to znaczy..." i poznały popularne błędy językowe. Uczniowie z klasy IV wyrecytowali krótkie wierszyki o naszym pięknym języku ojczystym. Jak połączyć naukę ortografii z ćwiczeniami fizycznymi? To bardzo PROSTE! :) Wystarczy... Sztafeta Ortograficzna. W konkurencji ortograficzno-sportowej zadyszkę złapali uczniowie z klasy V i VI. W ten sposób świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego...na sportowo! Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwał pan Krzysztof Żebrok. 
  To był bardzo emocjonujący dzień.

   LUTY - Obrazek 7 LUTY - Obrazek 8

  LUTY - Obrazek 9KRÓL MACIUŚ PIERWSZY

   22 lutego uczniowie z klas IV-VII wraz z wychowawcami pojechali do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej na przedstawienie pt. „Król Maciuś Pierwszy”. Była to opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły. Mimo, że w spektaklu padło niewiele słów, to widowisko ukazało ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości. Symboliczna wymowa widowiska, liczne metafory oraz budowa historii za pomocą obrazów sprawiły, że uczniowie mieli wiele możliwości jej interpretacji. Kulturo, do zobaczenia znowu…

    LUTY - Obrazek 10

  LUTY - Obrazek 11TEATR "SKRZAT"

    21 lutego gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego TEATRU "Skrzat", którzy zaprezentowali dzieciom z klas I-III oraz przedszkolakom przedstawienie pt. "Zaczarowana żaba". Było wspaniale, a dzieci świetnie się bawiły!  

   LUTY - Obrazek 12 LUTY - Obrazek 13

   LUTY - Obrazek 14SPOTKANIE Z PIPPI

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "PIPPII POŃCZOSZANKA" organizowanym przez SP nr 6 w Cieszynie. Zadanie polegało na przeczytaniu książki A. Lindgren o przezabawnej Pippi i rozwiązanie testu z pytaniami. W konkursie brali udział: Tomek Sabela z kl.2 oraz Wiktoria Rabaszowska i Wiktoria Cieślar z kl.3. Nasza Wikoria Rabaszowska zdobyła zaszczytne, ale niewdzięczne IV miejsce. BRAWO!
  Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy. GRATULUJEMY! Było wiele zabawy podczas malowania bohaterki książki.
  Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

    LUTY - Obrazek 15

  LUTY - Obrazek 16SZKUBACZKI W ZAMARSKACH

   17 lutego, w sobotę klasa 1 naszej szkoły wystąpiła w sali OSP w Zamarskach podczas STARODOWNYCH SZKUBACZEK. Szkubaczki zorganizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Do występu przygotowała uczniów wychowawczyni - pani Ilona Kohut-Heller.

   

   LUTY - Obrazek 17 LUTY - Obrazek 18

  LUTY - Obrazek 19STYPENDIADA POLONISTYCZNA
   

   Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej. W tegorocznych zmaganiach czytelniczych, ortograficznych i literackich wzięli udział uczniowie z klas IV-VI: Wiktor Cerekwicki, Kacper Pawlitko, Marek Pisiut, Kacper Sabela, Wiktoria Machej, Estera Cendrowska, Laura Branny oraz Marcel Podstawny. Każdy uczeń otrzymał dzisiaj dyplom uczestnictwa. Zaledwie kilku punktów zabrakło czwartoklasiście - Wiktorowi Cerekwickiemu do zdobycia dyplomu finalisty. Wysoki wynik osiągnęły również Wiktoria Machej oraz Estera Cendrowska. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie dołączą do grona Orłów Stypendiady. Dzieci przygotowywała pani Magdalena Kotońska.
   

    LUTY - Obrazek 20

   

  LUTY - Obrazek 21ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
   

    20 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Z tej okazji wychowawczyni klasy I, pani mgr Ilona Kohut – Heller przeczytała dzieciom ciekawą historię z książki Renaty Piątkowskiej „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Wszyscy z uwagą słuchali sympatycznej opowieści o najmilszych czworonogach na świecie…
   

  Przeprowadzony został konkurs literacki dla klas młodszych. Wyniki przedstawiają się następująco:

  Klasa: I: I miejsce: N. Matuszek, II miejsce: A. Pietrowska, III miejsce: J. Anthony

  Klasa II: I miejsce: Ł. Bałaś

  Klasa III: I miejsce: B. Kohut, II miejsce: N. Cendrowska, III miejsce: W. Rabaszowska

  Brawo dla wszystkich uczestników, bo ciekawych prac było wiele.

   

      LUTY - Obrazek 22 LUTY - Obrazek 23 LUTY - Obrazek 24

  LUTY - Obrazek 25GALERIA UCZNIÓW KLAS I - III

   

    Działalność plastyczna młodszych uczniów naszej szkoły systematycznie eksponowana jest na gazetce szkolnej „Galeria”. Uczniowie pracując, a raczej bawiąc się różnymi technikami na zajęciach kółka artystycznego, przyczyniają się do  ozdabiania naszej szkoły.

  Biorą też udział w szkolnych, gminnych i powiatowych konkursach plastycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

  Ekspresja twórcza dzieci, szczególnie tych młodszych jest sposobem  porozumiewania się, wpływa na rozwój procesów poznawczych i emocjonalnych. Działalność ta przyczynia się do uzewnętrzniania siebie, swoich pragnień, emocji i niejednokrotnie jest wyrazem głębokich przeżyć, a co za tym idzie, wpływa na osobowość dziecka.

  Przede wszystkim jednak dzieci aktywnie, produktywnie, mile spędzają swój wolny czas oraz rozwijają siebie, swoje zainteresowania.

  Kółko artystyczne prowadzi pani Ilona Kohut Heller i pani Urszula Parma.

   LUTY - Obrazek 26 LUTY - Obrazek 27  LUTY - Obrazek 28

 • STYCZEŃ

   STYCZEŃ - Obrazek 1 UCZYMY SIĘ POMAGAĆ 
    Jak co roku, w naszej szkole, przeprowadziliśmy akcję "Złotóweczka dla koteczka i pieseczka" - była to zbiórki karmy dla naszych pupili. Uczestniczyli w niej uczniowie całej szkoły i jak wspaniale się spisali........ZEBRALIŚMY 120 KG KARMY suchej i mokrej. BRAWO!! Całość przekażemy do schroniska dla zwierząt w Cieszynie.
  Dziękujemy rodzicom za pomoc i wszystkim za dobre i wielkie serca! 
  Przecież piesek a nawet kotek to najwierniejsi przyjaciele człowieka .
  A oto wyniki akcji:
  Kl. 1 - 27 kg - III MIEJSCE
  Kl. 2 - 19 kg
  Kl. 3 - 31 kg - II MIEJSCE
  Kl. 4 -   8  kg
  Kl. 5 - 15 kg
  Kl. 6 - 43 kg - I MIEJSCE

  Kl. 7 -   3,50 kg

    STYCZEŃ - Obrazek 2

   

  STYCZEŃ - Obrazek 3DLA BABCI I DZIADKA

     Z okazji Dnia Babci i Dziadka - 22 stycznia 2018 r. uczniowie klas I - III wystąpili z programem artystycznym w sali OSP. Śpiewano, tańczono, odgrywano scenki, niektóre nawet w języku angielskim oraz zaprezentowano pokaz mody kapeluszy. Do programu dołączyło kilku uczniów klas starszych z kolędami pod opieką pani pedagog Anny Wójtowicz. 
      
  Po występach i wręczeniu laurek dzieci ze swoimi Gośćmi wspólnie zasiedli do poczęstunku, który przygotowali rodzice.

  Program artystyczny przygotowały panie: Grażyna Babińska, Ilona Kohut - Heller, Urszula Parma.

  STYCZEŃ - Obrazek 4 STYCZEŃ - Obrazek 5 

   

  STYCZEŃ - Obrazek 6WIELKI SUKCES OLI RUCKIEJ!

    9 stycznia 2018 r. uczennica klasy VII – Aleksandra Rucka uczestniczyła w II (rejonowym) etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki w Bielsku – Białej. Ola uzyskała 92% maksymalnej ilości punktów i zakwalifikowała się do III (wojewódzkiego) etapu konkursu. Kolejny etap odbędzie się 22 lutego. Uczennicę do konkursu przygotowuje p. Iwona Cieślik.

  Oli gratulujemy i życzymy sukcesów!

  STYCZEŃ - Obrazek 7"HEJ KOLĘDA, KOLĘDA..."
    4 stycznia spotkaliśmy się w auli naszej szkoły na popołudniowym wspólnym kolędowaniu :) Wydarzenie zorganizowała nauczycielka muzyki, pani Agata Nowakowska. Uczniowie zaśpiewali piękne świąteczne piosenki, a zgromadzeni Goście chętnie włączyli się do noworocznego kolędowania... ;)

    STYCZEŃ - Obrazek 8 STYCZEŃ - Obrazek 9 STYCZEŃ - Obrazek 10

  STYCZEŃ - Obrazek 11ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU POWIATOWEGO "MÓJ CIESZYŃSKI ZIELNIK”

    Brawa dla Marka Pisiuta z klasy IV, który zajął II miejsce w kategorii klas IV oraz dla Piotra Boczonia - zdobywcy II miejsca w kategorii klas V w konkursie przyrodniczym "Mój cieszyński zielnik". Zadanie konkursu powiatowego "Mój cieszyński zielnik" nie było proste. Należało wykonać zielnik zawierający 15 kart. Chłopcy, pod kierunkiem nauczycielki przyrody, pani Alicji Łukasiak, wykonali bardzo ładne prace!
  Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów oraz ich zainteresowania florą naszego regionu! :)

    STYCZEŃ - Obrazek 12 STYCZEŃ - Obrazek 13

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1 STYPENDIUM NAUKOWE DLA UZDOLNIONEJ UCZENNICY 

    27 grudnia 2017 r. uczennica klasy VII Ola Rucka za swoje wybitne osiągnięcia w nauce otrzymała stypendium naukowe oraz list gratulacyjny od Wójta Gminy Hażlach. Gratulacje odebrali również Rodzice uzdolnionej uczennicy. Pan Wójt w liście gratulacyjnym napisał: „Mamy nadzieję, że otrzymane stypendium zmotywuje Cię do dalszego rozwoju oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności. Stanie się także dla Ciebie impulsem do jeszcze większej pracy oraz umocni Cię w dążeniu do realizacji własnych marzeń i aspiracji. (…) Mamy nadzieję, że w przyszłości usłyszymy jeszcze o Tobie za sprawą wspaniałych osiągnięć naukowych”.   

  Oli sedecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.                                                        

   

                                                     SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!      WYDARZENIA - Obrazek 2                                                                  WYDARZENIA - Obrazek 3                                  

  WYDARZENIA - Obrazek 4LEKCJA HISTORII
    21 grudnia pani Magdalena Kotońska przeprowadziła dla uczniów z klas 4 - 7 lekcję historii, której bohaterem był Tadeusz Kościuszko. Dzieci zostały zapoznane z życiorysem generała, jego dokonaniami oraz dowiedziały się m.in. czym była insurekcja kościuszkowska, kim byli kosynierzy, dlaczego Kościuszko wyjechał do USA i czy był pomysłodawcą flagi tego państwa... :) Przypomnieliśmy sobie też Panoramę Racławicką – jeden z zeszłorocznych punktów programu zwiedzania podczas wycieczki klasowej do Wrocławia.:) Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną i gazetkę szkolną przygotowane, aby uczcić pamięć tego niezłomnego patrioty, walczącego o wolność Polski i Ameryki.
   Ponadto w tym roku przypadła 200. rocznica śmierci Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej i przywódcy ogólnonarodowego powstania. Pamiętajmy o polskich bohaterach narodowych!

    WYDARZENIA - Obrazek 5  WYDARZENIA - Obrazek 6

   

  WYDARZENIA - Obrazek 7SZEŚĆ MEDALI DLA UCZNIÓW Z ZAMARSK!

   

    19 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbyły się świąteczne - gminne zawody sportowe dla klas I - III. Uczniowie mieli do pokonania dwa tory przeszkód na czas.

  Wszyscy doskonale się bawili, zdobywając aż 6! medali dla naszej szkoły.

   

  Klasy pierwsze

  1 miejsce - Martyna Wawrosz

  2 miejsce - Jan Kozieł

   

  Klasy drugie

  1 miejsce - Noemi Cendrowska

  1 miejsce - Konrad Donocik

   

  Klasy trzecie

  3 miejsce - Wiktoria Cieślar

  1 miejsce - Jakub Misiarz

  Do zawodów uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki: p. G. Babińską, p. I. Kohut - Heller, p. U. Parmę.

   

  Opiekunowie: p. Ilona Kohut - Heller, p. Agnieszka Pisiut

   WYDARZENIA - Obrazek 8 WYDARZENIA - Obrazek 9

   

  WYDARZENIA - Obrazek 10MŁODZI LISTY PISZĄ

   Klasa 5 pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Magdaleny Kotońskiej, włączyła się w całoroczny ogólnopolski projekt pt. "Młodzi listy piszą!". Od października do czerwca 2018 r. nasi piątoklasiści będą korespondować z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima w Warszawie. W ten sposób mówimy "NIE" zanikającej sztuce pisania listów :) Celem projektu jest popularyzacja wśród młodzieży tej nieco zapomnianej obecnie formy komunikowania się między ludźmi, rozbudzanie wyobraźni, budzenie wrażliwości na drugiego człowieka, nawiązywanie kontaktów i szeroko rozumiana integracja. :) Ponadto dzięki udziałowi w innowacji, uczniowie częściej będą utrwalać zasady ortografii i interpunkcji oraz wzbogacą swoje słownictwo. Do warszawskiej placówki zostały wysłane listy w październiku, listopadzie i grudniu, w których dzieci opowiedziały o sobie, swoich zainteresowaniach i pasjach. Redagowaniu listów zawsze towarzyszy mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Nauka i zabawa w jednym! :D Niecierpliwie czekamy na odpowiedzi naszych kolegów i koleżanek... :)

   WYDARZENIA - Obrazek 11 WYDARZENIA - Obrazek 12

  WYDARZENIA - Obrazek 13KONKURS CZYTELNICZY

    14 grudnia w w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy organizowany pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Przedmiotem zmagań uczestników była powieść Hanny Ożogowskiej pt. „Za minutę pierwsza miłość”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Esterka Cendrowska, Nina Karpeta oraz Ola Rucka. Dziewczynki przygotowywała pani Magdalena Kotońska.

   WYDARZENIA - Obrazek 14 WYDARZENIA - Obrazek 15

  WYDARZENIA - Obrazek 16KONKURS MIKOŁAJKOWY

   Uczniowie klas młodszych, na zajęciach kółka artystycznego, uczestniczyli w mikołajkowym konkursie plastycznym. Zadaniem było samodzielne wykonanie postaci Mikołaja dowolną techniką. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Mikołaje wyszły prześliczne, a jury wybrało i nagrodziło po trzy najciekawsze prace z każdej klasy:
  klasa pierwsza - I miejsce: Maciej Szymczak, II miejsce: Klara Pisiut, III miejsce: Magda Kornaś,
  klasa druga - I miejsce: Tomasz Sabela, II miejsce: Michał i Wojciech Kukucz, III miejsce: Anna Siwek,
  klasa III - I miejsce: Wiktoria Cieślar, II miejsce: Małgorzata Machej, III miejsce: Wiktoria Rabaszowska. Gratulujemy. 
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkości.

     WYDARZENIA - Obrazek 17

  WYDARZENIA - Obrazek 18SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

   Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła wszystkim uczniom wiele radości! Nasz Gość dotarł do nas w towarzystwie uśmiechniętej Śnieżynki i z workiem pełnym wspaniałych prezentów. Najpierw przybył z wizytą do przedszkolaków, a następnie udał się do auli, gdzie wszyscy przyjęli Go bardzo serdecznie! Dzieci przedstawiły mikołajkowy program artystyczny, a na głowy włożyły śliczne czerwone czapeczki... :) 
  Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok! 
  <3

   WYDARZENIA - Obrazek 19 WYDARZENIA - Obrazek 20

  WYDARZENIA - Obrazek 21MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS

   W grudniu uczniowie klas I-VII  wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami do Kina „Piast” w Cieszynie na film: „Mikołaj w każdym z nas”. Obejrzeli pełną uroku świąteczną opowieść o Mikołaju. Film przypomniał uczniom o takich wartościach jak: rodzinne ciepło, wzajemne wsparcie i bliskość, miłość. Poruszył też temat akceptacji inności. Dzieci uświadomiły sobie , że nie muszą być dorosłymi ani bogatymi, aby dla swoich bliskich stać się Mikołajem.
  Wyjazd ufundowała Rada
   Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy za miłą niespodziankę!

   WYDARZENIA - Obrazek 22 WYDARZENIA - Obrazek 23

  WYDARZENIA - Obrazek 24KONKURS "MÓJ CIESZYŃSKI ZIELNIK"

    Jesienią ogłoszony został konkurs na wykonanie zielnika. Celem konkursu było poznanie i popularyzacja flory regionu oraz kształtowanie umiejętności rozpoznawania podstawowych gatunków drzew i krzewów. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami i książkami. Nagrody otrzymali:

  kl. IV 
  Marek Pisiut
  Agnieszka Orawska

  kl. V
  Piotr Boczoń
  Dawid Zawada
  Patryk Cielepa

  Wyniki Powiatowego Konkursu "Mój cieszyński zielnik":

  kategoria klas czwartych:
  Marek Pisiut - II miejsce

  kategoria klas piątych:
  Piotr Boczoń - II miejsce

  Koordynatorem konkursu była pani mgr Alicja Łukasiak.

  WYDARZENIA - Obrazek 25ŚWIĘTO GÓRNIKA

    W grudniu 2017 r. pani dyrektor - mgr Agnieszka Pisiut zaprosiła do szkoły górników. Panowie zaprezentowali górnicze stroje galowe i odzież roboczą. Opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni, o sprzęcie, którym się posługują. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali z tej okazji część artystyczną. Na zakończenie spotkania panowie obdarowali uczniów słodkościami.

  Panom górnikom życzymy zdrowia i bezpiecznej pracy.

   WYDARZENIA - Obrazek 26  WYDARZENIA - Obrazek 27 

  WYDARZENIA - Obrazek 28PO CIESZYŃSKU PO OBU STRONACH OLZY

     Dnia 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy VI i VII: Anna Kwiczala, Wiktoria Kwiczala oraz Mateusz Morawiec reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach XIV Konkursu Gwar „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”. Recytowali krótkie teksty literackie w gwarze śląskiej. Po występie przyszedł czas na poczęstunek, odbiór dyplomów i nagród. Serdecznie gratulujemy im udziału w tym międzynarodowym konkursie.

  Uczniów do konkursu przygotowała p. Sonia Picha - Cielepa.

     WYDARZENIA - Obrazek 29

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY - ETAP SZKOLNY

    W listopadzie 2017 r. odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięła udział uczennica klasy VII Aleksandra Rucka. Ola uzyskała 92% maksymalnej ilości punktów i zakwalifikowała się do II etapu rejonowego. Kolejny etap odbędzie się w styczniu w Bielsku – Białej. Olę do konkursu przygotowuje p. Iwona Cieślik.

  Oli gratulujemy i życzymy sukcesów!

  WYDARZENIA - Obrazek 2DAR DLA SERCA SZYMONKA

    Nasz malutki kolega Szymon z pobliskiej wsi ma chore serduszko. Potrzebne są pieniądze na kosztowną operację w Rzymie, 140 tysięcy złotych. Dlatego przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji zbiórki pieniążków na ten, jakże szczytny cel.

  BRAWO DLA NAS WSZYSTKICH: UCZNIÓW, ICH RODZICÓW I NAUCZYCIELI, GDYŻ UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ 860 ZŁOTYCH. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM W IMIENIU MAMY SZYMKA, KTÓRA OSOBIŚCIE ODEBRAŁA KOPERTĘ I LAURKI PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY TRZECIEJ. 
  Pomagajmy i uczmy pomagać, bo warto uczyć dzieci wrażliwości na cudze nieszczęście.

     WYDARZENIA - Obrazek 3 WYDARZENIA - Obrazek 4

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1 DZIEWCZYNKA W ZIELONYM PŁASZCZYKU

    13 listopada w naszej szkole odbyła się prelekcja przeprowadzona przez panią Barbarę Bałon, Prezesa Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva”. Zajęcia edukacyjne pt. "Dziewczynka w zielonyym płaszczyku" dotyczyły propagowania postawy szacunku i tolerancji wobec innych kultur i tradycji oraz zapobiegania dyskryminacji. W czasie lekcji uczniowie z kl. IV-VII poznali historię żydowskich dzieci - Pawełka i Krysi, które przeżyły koszmar Holokaustu i cudem uniknęły śmierci. Pani Barbara subtelnie i z wyczuciem przedstawiła trudny temat martyrologii narodu żydowskiego. Była to bardzo wzruszająca i interesujaca dla uczniów lekcja wiedzy o Holokauście. 

   WYDARZENIA - Obrazek 2 WYDARZENIA - Obrazek 3

  WYDARZENIA - Obrazek 4MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

    99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Tegoroczne obchody Gminnego Święta Niepodległości zakończyły się dla niektórych mieszkańców gminy Hażlach wyjazdem do Warszawy :) O 4:30 wyruszyliśmy w kierunku stolicy, aby wziąć czynny udział w centralnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i przekonaliśmy się, czym jest udział w Marszu Niepodległości.         

    Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami przybliżyli sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, które bez wątpienia stanowi do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie czekała na nas moc atrakcji w ramach wydarzenia pt. "Dotknij Niepodległości". Obejrzeliśmy pokazy grup rekonstrukcji historycznej i ekspozycje związane z jednostkami specjalnymi Wojska Polskiego. Mieliśmy możliwość zobaczyć (nawet w środku!) śmigłowce, samoloty i czołg, a niektórzy skosztowali prawdziwej wojskowej grochówki! Przed godziną 15:00 udaliśmy się w kierunku miejsca rozpoczęcia Marszu Niepodległości, w którym czynnie wzięliśmy udział. Oddaliśmy w ten sposób hołd wszystkim osobom, które przyczyniły się do odrodzenia polskiej państwowości po 123 latach niewoli. Na koniec tego pełnego wrażeń dnia, udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski. Obejrzeliśmy panoramę Warszawy z widokiem na Stadion Narodowy i wyruszyliśmy pod Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Niezapomniane przeżycia i wrażenia na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki! :)

  Projekt „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…” jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

   WYDARZENIA - Obrazek 5 WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7

   

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   W piątkowe popołudnie, 10 listopada, mieszkańcy gminy Hażlach uczestniczyli w Gminnych Obchodach Dnia Niepodległości. Były wspaniałe występy przedszkolaków, pokaz poloneza w wykonaniu uczniów z klas II i III, recytacja wierszy przez pierwszoklasistów, śpiewanie pieśni patriotycznych, gra na organach i skrzypcach (Anna Kwiczala i Michał Żukrowski) oraz przedstawienie pt. "Dla TEJ, co nie zginęła". Na koniec rozstrzygnięte zostały dwa gminne konkursy - plastyczny i literacki oraz wręczono wiele atrakcyjnych nagród. Dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w naszym niepodległościowym montażu słowno-muzycznym. O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbała mgr Agata Nowakowska, a występ uczniów z kl. IV-VII przygotowała mgr Magdalena Kotońska. Dzieci z klas I-III zostały przygotowane przez wychowawczynie: mgr Ilonę Kohut-Heller, mgr Urszulę Parmę oraz mgr Grażynę Babińską. Scenografię przygotowały panie mgr Agnieszka Kuszewska-Wrońska i mgr Magdalena Kotońska. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Hażlach pan Grzegorz Sikorski, przewodnicząca Rady Gminy pani Bożena Bury, sekretarz gminy pani Wanda Sojka, a także radni.
  Wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Programu Niepodległa 2017.

   WYDARZENIA - Obrazek 2 WYDARZENIA - Obrazek 3 WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5ŚNIADANIE DAJE MOC

   8 listopada obchodziliśmy Dzień Śniadania Daje Moc. Również i tego roku klasy I - III przystąpiły do akcji promującej zdrowe nawyki żywieniowe. Nauczycielki: p. Grażyna Babińska, p. Ilona Kohut-Heller, p. Urszula Parma przeprowadziły zajęcia na temat zdrowego odżywiania się, roli pierwszego posiłku w ciągu dnia w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia.

       Zorganizowano wspólne śniadanie dla klas I - III, podczas którego uczniowie samodzielnie wykonywali kolorowe, pełne warzyw kanapki. Dbając o estetykę posiłku, dzieci przygotowały ciekawe, wycinane serwetki.

  Takie śniadanie wszyscy, bez wyjątku zjedli z apetytem! Dla dzieci okazało się to doskonałą zabawą integrującą grupę.

   

   WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7 WYDARZENIA - Obrazek 8
   

  Pamiętaj o 12 zasadach zdrowego odżywiania (dla uczniów – według Instytutu Matki i Dziecka):

  1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
  2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
  3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
  4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
  5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
  6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
  7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
  8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
  9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
  10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
  11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
  12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

  WYDARZENIA - Obrazek 9SPOTKANIE Z BAŚNIĄ PANA ANDERSENA

   Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wybrali się do teatru Banialuka w Bielsku - Białej na spektakl Calineczka. Było to niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne, opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu. Maleńka bohaterka wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. 

  Wykreowana na scenie Banialuki baśniowa kraina odkrywała przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru. Pomysłowa scenografia sprawiała, że dzieci z zapartym tchem śledziły kolejne transformacje olbrzymiej wielobarwnej formy, która na ich oczach przekształcała się w kwiat, żabę, pająka oraz inne postaci z opowieści Andersena. Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiły, że uczniowie byli przedstawieniem oczarowani. Z pewnością znów tu wrócimy .....

   WYDARZENIA - Obrazek 10 WYDARZENIA - Obrazek 11 WYDARZENIA - Obrazek 12 WYDARZENIA - Obrazek 13

  WYDARZENIA - Obrazek 14SPOTKANIE Z PISARZEM

   Czwartkowe popołudnie dnia 26 października obfitowało w wyjątkowe wydarzenie! Do naszej szkoły przyjechał pisarz dla dzieci - pan Kazimierz Szymeczko! :) Autor ciekawie i z humorem opowiadał o swoim zawodzie, a przy okazji pokazywał uczniom książki, które napIsał; w tym: "Kopidoła i kwiaciareczkę", "Wywrotkę", "A to historię!" „Pomolowaną historię", czy "Tetrusa". W czterech książkach z serii "Zdarzyło się w Polsce" znajdziemy wplecione w interesującą fabułę ważne wydarzenia i zapomniane tajemnice z historii Polski, a także fascynujących bohaterów z przeszłości. Na koniec był czas na wspólne zdjęcie, autografy, a dla chętnych - możliwość zakupu książki pisarza. Dziękujemy za niezwykle barwne spotkanie autorskie dla uczniów naszej szkoły! :) Do bibloteki szkolnej zakupiono osiem książek pisarza :)
  Wydarzenie zorganizowała pani Magdalena Kotońska w ramach projektu „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…”.

     
   

     WYDARZENIA - Obrazek 15 WYDARZENIA - Obrazek 16 WYDARZENIA - Obrazek 17

  WYDARZENIA - Obrazek 18 WARSZTATY PLASTYCZNE

    24 października 2017 r. podczas zajęć kółka artystycznego nauczycielki: Ilona Kohut-Heller i Urszula Parma przeprowadziły warsztaty plastyczne pt. „Niepodległość oczami dzieci klas I-III”.

  Warsztaty realizowane były w ramach projektu „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…”, który jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  Głównymi celami zajęć było rozwijanie zainteresowań historią Ojczyzny, budowanie dumy narodowej z tego, że jesteśmy Polakami oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej dzieci i zdolności manualnych.

  Podczas warsztatów uczniowie utrwalały symbole narodowe, analizowały treść wiersza „Co to jest Polska”,  poznawały i powtarzały mapę fizyczną Polski, jej kolory, granice, wielkie miasta, krainy geograficzne. Dzieci świetnie współdziałały, bawiły się podczas pracy „collage”.

  Powstały pomysłowe, kolorowe prace, które stały się ozdobą szkoły i upamiętniają zbliżające się ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.
   

   WYDARZENIA - Obrazek 19 WYDARZENIA - Obrazek 20 WYDARZENIA - Obrazek 21

 • WYDARZENIA

  Uwaga!

  W związku z dynamicznym wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A (WZW A) w województwie śląskim Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie przestrzega przed wirusowym zapaleniem wątroby typu A.

  Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest schorzeniem wywoływanym przez wirus A zapalenia wątroby (HAV), potocznie zwane żółtaczką pokarmową lub „chorobą brudnych rąk”. Ludzie są jedynym rezerwuarem tego wydalanego z kałem wirusa.

  Do zakażenia może dojść poprzez:

  • spożycie skażonego pożywienia (np. nieumytych owoców) lub skażonej wody (podstawowa droga);

  • kontakt bezpośredni z zakażonym człowiekiem (np. przeniesienie wirusa poprzez nieumyte po wyjściu z toalety ręce);

  Profilaktyka:

  • Unikanie dróg zakażenia,

  • Mycie rąk przed każdym posiłkiem i zawsze po wyjściu z toalety,

  • Utrzymywanie właściwych warunków sanitarno-higienicznych przy przygotowaniu posiłków,

  • Dokładne mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

  WYDARZENIA - Obrazek 1

  WYDARZENIA - Obrazek 2DZIEŃ SENIORA W NASZEJ WSI
    W niedzielę, 22 października w OSP w Zamarskach  odbył się Dzień Seniora. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem artystycznym. Dzieci z klasy 2 zaprezentowały przedstawienie pt. "Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel" pod opieką wychowawcy pani G. Babińskiej. Natomiast uczennice z klasy 3, pod kierunkiem pani U. Parmy, zatańczyły układ choreograficzny do piosenki E. Farny "Bumerang".


   WYDARZENIA - Obrazek 3 WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5RAJD GÓRSKI

     W czwartek, 19 października, wybraliśmy się na planowany od dawna rajd górski :) Wyruszyliśmy z Brennej Hołcyny idąc wzdłuż wijącego się doliną potoku i Bajkowym Szlakiem dotarliśmy do chaty na Grabowej. Wokół schroniska powstał niezwykły "Ogród Bajek" z postaciami z bekidzkich legend i podań. W każdym charakterystycznym punkcie Bajkowego Szlaku znajdowały się tablice edukacyjne. Oprócz opisu trasy, znalazły się na nich legendy związane z Utopcem. Po dłuższym odpoczynku w schronisku, zdobyliśmy szczyt Starego Gronia i zeszliśmy do Brennej Centrum. Pogoda tego dnia była wręcz idealna na wycieczkę i podziwianie pięknych krajobrazów Beskidu Śląskiego! Udowodniliśmy, że warto pobyć razem, poruszać się i zdobyć kolejny szczyt!

   WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7 WYDARZENIA - Obrazek 8

  WYDARZENIA - Obrazek 9JESIENNY FESTYN RODZINNY W ZAMARSKACH

    Dnia 14 października odbył się w naszej szkole festyn jesienny. W piękny sobotni poranek zebrali się uczniowie szkoły oraz ich rodziny. Festyn rozpoczął się od uroczystej akademii. Wychowawczyni klasy pierwszej p. Ilona Kohut – Heller przygotowała program artystyczny ze swoimi uczniami. Zakończył się on uroczystym pasowaniem na pierwszoklasistę, którego dokonała pani dyrektor Agnieszka Pisiut. Uczniowie klasy czwartej z wychowawczynią p. Magdaleną Kotońską przygotowali krótką scenkę oraz wiersze. Klasa druga z wychowawczynią p. Grażyną Babińską przedstawiła scenkę teatralną. Natomiast klasa trzecia z wychowawczynią p. Urszulą Parmą zaprezentowała układ taneczny. Uczniowie klasy pierwszej mieli też okazję, by zaprezentować się na wspólnej fotografii. Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali wszystkim nauczycielom oraz emerytowanym pracownikom szkoły. Uroczystość zakończono wspólnym zdjęciem „Kadra dawniej i dziś”.
      Po części artystycznej przyszedł czas na zabawy przygotowane dla uczniów oraz ich rodzin. Pan Krzysztof Żebrok oraz  p. Małgorzata Polok przygotowali tor przeszkód. Pomoc pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadziła pielęgniarka szkolna p. Stanisława Drąg. Można było zapozować do zdjęcia z zającem Kicakiem lub urządzić przejażdżkę traktorem. Ponadto malowano przybyłym uczniom twarze oraz tworzono obrazki malowane farbami za pomocą pieczątek z ziemniaków. Wszyscy przybyli na festyn mogli poczęstować się takimi przysmakami jak: frytki, „zakręcone ziemniaki”, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, popcorn oraz domowe ciasta.
  Pogoda dopisała tak jak humory przybyłych gości. Było wspaniale.

    WYDARZENIA - Obrazek 10 WYDARZENIA - Obrazek 11

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1 MIĘDZYSZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     Dnia 16 października bieżącego roku na boisku przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach odbył się Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich, Powszechnej Szkoły Podstawowej w Rudniku oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach.    

  Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych na następujących dystansach: kl. I-II: 250 m, kl. III-IV: 500 m, kl. V-VI: 750 m, kl. VII: 750 m.

     W Międzyszkolnym Biegu Niepodległości wzięło udział ponad stu uczestników. Głównym sędzią zawodów był pan Krzysztof Żebrok. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium zostali nagrodzeni medalami i dyplomami; ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, drugie - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich, trzecia pozycja - Szkoła Podstawowa im. Trzech Braci w Hażlachu, czwarte miejsce zajęła szkoła podstawowe z Zamarsk,  na piątym miejscu uplasowała się reprezentacja Rudnika. Trzy najlepsze placówki nagrodzone zostały statuetkami.   

  Wyniki indywidualne:

  Dziewczynki

  Chłopcy

  Kl. I-II

  I miejsce: Yacoubi Nadia (SP Pogwizdów)

  II miejsce: Kornaś Magdalena (SP Zamarski)

  III miejsce: Wiater Julia (SP Pogwizdów)

  Kl. I-II

  I miejsce: Ślazyk Oliwier (SP Pogwizdów)

  II miejsce: Gacek Bartosz (SP Pogwizdów)

  III miejsce: Kędziera Igor (SP Rudnik)

  Kl. III-IV

  I miejsce: Gluza Oliwia (SP Pogwizdów)

  II miejsce: Czyż Maja (SP Hażlach)

  III miejsce: Nicpoń Anastazja (SP Pogwizdów)

  Kl. III-IV

  I miejsce: Zawiślak Piotr (SP Pogwizdów)

  II miejsce: Kędziera Filip (SP Kończyce Wielkie)

  III miejsce: Kowalski Maciej (SP Pogwizdów)       

  Kl. V-VI

  I miejsce: Bury Angelika (SP Kończyce Wielkie)

  II miejsce: Słowik Marta (SP Pogwizdów)

  III miejsce: Nowicka Małgorzata (SP Pogwizdów)

  Kl. V-VI

  I miejsce: Szczęśniak Jakub (SP Kończyce Wielkie)

  II miejsce: Gabzdyl Michał (SP Kończyce Wielkie)

  III miejsce: Nowak Daniel (SP Pogwizdów)

  Kl. VII

  I miejsce: Sztuchlik Wiktoria (SP Hażlach)

  II miejsce: Karpeta Nina (SP Zamarski)

  III miejsce: Opioła Laura (SP Hażlach)

  Kl. VII

  I miejsce: Wątroba Remigiusz (SP Kończyce Wielkie)

  II miejsce: Bury Mateusz (SP Kończyce Wielkie)

  III miejsce: Cieślar Miłosz (SP Pogwizdów)

   

      Co najważniejsze - pogoda nam dopisała, a podczas zawodów biegowych panowała miła, sportowa atmosfera. Uczestnikom zapewniono ciepły posiłek – pyszną grochówkę, a na osłodę kołaczyka i herbatę. Wszystkim reprezentantom należą się słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów sportowych.

  Organizatorami wydarzenia były: Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach. Międzyszkolny Bieg Niepodległości zorganizowano w ramach projektu „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…”, który jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  WYDARZENIA - Obrazek 2OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA "MY NIE GRYZIEMY"

     13 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Fundację Ewy Naworol. Zajęcia dotyczące profilaktyki pogryzień i ataków przez psy zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu. Warsztaty odbyły się w multimedialnej sali edukacyjnej amerykańskiej ciężarówki. Dzieciom zostały przybliżone takie tematy jak: bezpieczne obcowanie i komunikacja ze zwierzętami, zasady odpowiedniego wychowania psa, prawidłowa opieka nad psem, obrona przed agresywnymi zwierzętami. Zostały uwrażliwione na sygnały wysyłane przez psy. Dzieci otrzymały balony, smycze do kluczy oraz książeczki. 

  Zapamiętajmy: 

  1. Jeśli chcemy pogłaskać psa - zapytajmy o zgodę jego właściciela.

  2. Nigdy nie patrzymy obcemu psu w oczy.

  3. Nie przeszkadzamy psu w jedzeniu.

  4. Nigdy nie uciekamy przed psem.

  5. Nigdy nie rozdzielamy walczących ze sobą psów.

  6. W przypadku ataku psa przyjmujemy pozycję żółwia.

   WYDARZENIA - Obrazek 3 WYDARZENIA - Obrazek 4

 • WYDARZENIA

  PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ORŁA BIAŁEGO W ZAMARSKACH NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

  Dzień tygodnia

  Rodzaj zajęć

  Klasa

  Czas trwania

  Prowadzący

  poniedziałek

  kółko matematyczne

  kl. V

  13.10 – 13.55

  I. Cieślik

  poniedziałek

  zajęcia wyrównawcze z j. polskiego

  kl. VI

  13.10 – 13.55

  M. Kotońska

  poniedziałek

  trening piłki nożnej

  kl. I - III

  15.00 – 16.00

  K. Żebrok

  wtorek

  kółko artystyczne

  kl. I, III

  13.00 – 14.30

  I. Kohut – Heller

  U. Parma

  wtorek

  kółko teatralne

  kl. II

  13.00 – 14.30

  G. Babińska

  wtorek

  zajęcia wyrównawcze z matematyki

  kl. VII

  14.05 – 14.50

  I. Cieślik

  wtorek

  SKS

  kl. IV - VII

  15.00 – 16.00

  K. Żebrok

  środa

  kółko historyczne

  kl. VII

  14.05 – 14.50

  M. Kotońska

  środa

  SKS

  1. kl. I - III

  2. kl. IV - VII

  1. 13.00 – 14.00

  2. 14.00 – 15.00

  K. Żebrok

  czwartek

  zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego

  kl. IV

  12.05 – 12.50

  J. Kwiczala

  czwartek

  kółko matematyczne

  kl. IV

  7.30 – 8.15

  I. Cieślik

  czwartek

  trening piłki nożnej

  kl. I - III

  13.10 – 13.55

  K. Żebrok

  czwartek

  SKS

  kl. IV - VII

  14.00 – 15.00

  K. Żebrok

  piątek

  zajęcia wyrównawcze z j. polskiego

  kl. VII

  14.05 – 14.50

  S. Picha - Cielepa

  piątek

  kółko przyrodnicze

  kl. V

  13.10 – 13.55

  A. Łukasiak

  WYDARZENIA - Obrazek 1 PROJEKT "11 LISTOPADA - CZAS WOLNOŚCI, CZAS PAMIĘCI"

    Końcem tygodnia dotarła do nas RADOSNA NOWINA! Wniosek naszej nauczycielki - pani Magdaleny Kotońskiej oraz pani Hanny Blokesz-Baczy p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury znalazł się w gronie zwycięskich projektów dotyczących zbliżających się obchodów Święta Niepodległości! Nasz wniosek zajął 26 miejsce! Spośród 672 złożonych, zaledwie 109 otrzymało dofinansowanie na łączna kwotę 3 mln zł! Realizacja zwycięskiego projektu, zatytułowanego "11 listopada - czas wolności, czas pamięci" - obchody Święta Niepodległości 2017 w gminie Hażlach, rozpocznie się już za kilka dni! Nie zabraknie lekcji historii i patriotyzmu, wykładów, świętowania Narodowego Dnia Niepodległości na sportowo, gier i zabaw, warsztatów plastycznych, konkursów, niepodległościowego montażu słowno-muzycznego, spotkania ze znanym pisarzem oraz... ciekawego wyjazdu! Szczegóły już wkrótce! Celem programu dotacyjnego "Niepodległa" jest przygotowanie do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”, dlatego mamy nadzieję, że w nadchodzącym czasie zauważymy wzrost świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości nie tylko wśród naszych uczniów, ale i wszystkich mieszkańców gminy Hażlach... :) Koordynatorką projektu jest pani Magdalena Kotońska. 

    WYDARZENIA - Obrazek 2

  WYDARZENIA - Obrazek 3"Tysiąc powodów by czytać" – trzymamy kciuki za naszych uczniów!

    Przed Państwem Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf, trzynastu Krasnoludów, cztery urocze elfiki... i groźny smok z kawałkami "złotego kruszcu" ;) 21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w FANTASTYCZNYM przedsięwzięciu :D Pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Kotońskiej powstało zdjęcie ukazujące scenkę - ilustrację okładki lubianej przez dzieci powieść J.R.R. Tolkiena pod tytułem "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (a po naszymu, czyli gwarą Śląska Cieszyńskiego "Hobbit, czyli wte i wewte"). Pani Magda przesłała zdjęcie na ogólnopolski konkurs "Tysiąc powodów by czytać", który zorganizowała firma EMPIK. O co walczymy? O pakiet 1000 książek dla naszej biblioteki szkolnej. Celem Konkursu jest wyłonienie 5 fotografii spośród szkół posiadających do 100 uczniów. Głosowanie odbywać się będzie na stronie www.empik.com/biblioteki. Aby zagłosować na nasze zdjęcie należy zalogować się na stronie www.empik.com. Głosowanie będzie trwało od 2 października 2017 roku od godziny 12:00 do dnia 22 października 2017 r. BARDZO LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC i codzienne oddawanie głosu na naszą fotografię ;) A co nas łączy z tolkienowskimi bohaterami? Pomimo tego, że znaczna większość z nas wzrostem nie dorównuje Krasnoludom, to odwagi i zaradności nam nie brakuje! Uwielbiamy przygody i wędrówki, no i - podobnie jak Bilbo Baggins - mieszkamy w okolicy pagórka, choć nieco ;) większego, zwanego zamarskim kopcem :) Nie straszne są nam również trolle, pająki i smoki (jednego nawet udało nam się wczoraj złapać!). Piękna pogoda pierwszych dni jesieni zachęciła nas do kreatywnego działania :) W naszą pracę włożyliśmy całe swoje serce! Zaangażujcie Rodzinę, przyjaciół i znajomych! Oto nasze zdjęcie konkursowe, na które należy głosować wyłącznie na stronie http://www.empik.com/biblioteki

  Za wszystkie głosy SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

       WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2017

   Mądra szkoła czyta dzieciom! :) 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzisiejszego poranka, nauczyciel wychowania fizycznego, mgr Krzysztof Żebrok przeczytał uczniom fragment książki Ewy Nowak pt. "Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza", w której pokazano, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca. Historia ta jest idealna dla małych sportowców, którzy łatwo chcieliby osiągać sukcesy. Pomaga zrozumieć, jak pięknym i trudnym zawodem jest bycie sportowcem. Był to pierwszy w tym roku szkolnym apel, będący kontynuacją comiesięcznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na zakończenie pan Krzysztof przeprowadził z uczniami rozmowę na temat uprawiania sportu, treningów i wiary w siebie!

   WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7

  WYDARZENIA - Obrazek 8ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    29 września nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie to było okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. W tym dniu uczniowie klas III – VII przystąpili do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Formą sprawdzianu był los o różnym stopniu trudności. Wszyscy, którzy poprawnie wypełnili działania z tabliczki mnożenia otrzymali tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz  imienną legitymację. Mistrzowie rachunków zdobyli odznaki. Uczniowie bawiąc się, rozwiązywali zagadki, rywalizowali w konkursach, między innymi w konkursie „Królowa (król) skakanki”. W klasie trzeciej najlepszymi rachmistrzami zostali: Wiktoria Cieślar, Wiktoria Rabaszowska i Natalia Zawada. W klasie IV na wyróżnienie zasłużyli: Wiktor Cerekwicki, Maciej Misiarz, Kacper Pawlitko, Marek Pisiut, Maciej Rucki. W klasie VI tytuł „Króla skakanki” uzyskał Michał Żukrowski, natomiast w klasie VII we wszystkich konkursach na pierwszym miejscu uplasowała się Aleksandra Rucka.

  Koordynatorem i egzaminatorem akcji była p. mgr Iwona Cieślik, a egzaminatorem p. mgr Urszula Parma.

  Wszystkim uczniom gratulujemy. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie większą motywacją do pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce.

    WYDARZENIA - Obrazek 9 WYDARZENIA - Obrazek 10 WYDARZENIA - Obrazek 11

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1WARSZTATY DLA KLAS I - III W KSIĄŻNICY CIESZYŃSKIEJ

    W piątek, 22 września w ramach imprez organizowanych przez Książnicę Cieszyńską uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych w Cieszynie z zakresu dawnych technik produkcji papieru pt. "Jak powstaje papier". W czasie zajęć dzieci własnoręcznie wykonali arkusz papieru, zabarwili papier marmurkowy i odcisnęli pieczęć lakową. Zapoznali się z historią papieru.

  Prawdziwym wyzwaniem, szczególnie dla pierwszoklasistów, okazała się próba pisania prawdziwym gęsim piórem!

  Swoje oryginalne wyroby uczniowie przywieźli do Zamarsk.

    WYDARZENIA - Obrazek 2 WYDARZENIA - Obrazek 3 WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5WIZYTA PROJEKTANTA MODY ROCHA MATUSZKA 

   22 września gościliśmy w szkole wyjątkową osobę - pana Rocha Matuszka, który jest projektantem mody mieszkającym na stałe w Berlinie. Artysta pochodzi z Zamarsk i jest absolwentem naszej placówki :) Po ukończeniu szkoły podstawowej wybrał naukę w Gimnazjum nr 3 w Cieszynie, a następnie w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Pan Roch początkowo pracował w KaDeWe - największym domu towarowym Europy. Dzięki praktykom, które odbył w Singapurze, Francji i w Anglii, miał okazję poszerzyć swoją wiedzę, poznać ciekawe osoby oraz zwiedzić dalekie zakątki świata. Projektant był m.in. w Kanadzie, Chinach, Malezji, Kambodży, Tajlandii oraz na wyspie Bali. Nasz gość przygotował ciekawą prezentację multimedialną, w której zamieścił interesujące zdjęcia związane z jego pracą zawodową, karierą i podróżami. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem! Chętnie zadawali pytania, uważnie słuchali, a na koniec dostali autografy... ;) Marzeniem pana Rocha Matuszka jest, aby jak najdłużej robił to, co kocha :) Pamiętajmy, że marzenia się spełniają, jednak na większość trzeba ciężko pracować... :) Dziękujemy za wizytę w naszej szkole i życzymy dalszych sukcesów!

     WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7

  WYDARZENIA - Obrazek 8MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

    W piątek, 15 września w naszej szkole naprawdę wiele się działo... Międzynarodowy Dzień Kropki zawitał w tym roku również do Zamarsk! :D Celem akcji było wspieranie kreatywności, odwagi i wyobraźni dzieci oraz odkrywanie ich talentów :) Tego dnia nasi uczniowie poznali historię nieśmiałej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Kropka" i obejrzały film o tym samym tytule, a także zaśpiewały piosenkę o kropce:) W klasach powstawały ciekawe prace plastyczne i toczyły się rozmowy na temat tego wyjątkowego święta. Uczniowie z klas IV-VII na lekcjach języka polskiego poznali m.in. Alfabet Braille'a, kodowali swoje imiona i nazwiska oraz uczestniczyli w zabawach: "Kropkowane części mowy" i "Kreatywnie na okrągło". Z kolei na matematyce brali udział w "Logicznych potyczkach z kropką w tle", natomiast na lekcji wychowania fizycznego uczniowie ćwiczyli z wykorzystaniem piłek, hula-hoop i ringa. Ponadto dzieci przyniosły do szkoły "kropkowe poczęstunki", czyli winogrona, jabłka, rzodkiewki, pomidorki, a nawet pączki! Pomysłów nie brakowało nikomu! Jak widać, niewielka kropka może być pretekstem do wielkiej przygody i świetnej zabawy! :D Jesteśmy przekonani, że to radosne święto zostanie z nami na dłużej!

    WYDARZENIA - Obrazek 9 WYDARZENIA - Obrazek 10

   

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     Dnia 13 września w naszej szkole odbyła się prelekcja policjanta p. Rafała Ponikowskiego z KP w Zebrzydowicach. W ciekawy sposób pan policjant przypomniał uczniom klas I – III zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczne zachowania w szkole i w domu. Uczniom klas IV – VI przybliżył problematykę profilaktyki uzależnień oraz przemocy rówieśniczej. Apelował o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Atrakcją spotkania była prezentacja sprzętu policyjnego.

  Dziękujemy za przypomnienie naszym uczniom tak ważnych informacji niezbędnych do funkcjonowania w nowym roku szkolnym.

  WYDARZENIA - Obrazek 2 WYDARZENIA - Obrazek 3

  WYDARZENIA - Obrazek 4WITAJ, SZKOŁO! UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   Nowy rok szkolny 2017/2018 w Zamarskach rozpoczęło czwartego września 80 uczniów. Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku nasza szkoła znów zaczęła tętnić życiem. Poranny apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor, mgr Agnieszka Pisiut, która serdecznie powitała społeczność szkolną, nauczycieli oraz Rodziców. Dzisiejszy dzień był również doskonałą okazją do włączenia naszej placówki do „Narodowego Czytania”, czyli ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. W tym roku fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego przeczytały panie: mgr Agnieszka Pisiut i mgr Grażyna Babińska.

  Wszystkim uczniom życzymy energii do pracy i nauki, wielu sukcesów oraz radości z ciągłego rozwoju. Wierzymy, że zdobywanie wiedzy będzie fascynującą przygodą i przyczyni się do rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań!

  WYDARZENIA - Obrazek 5 WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7

 • - Obrazek 1ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    „Praca z Panią była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem. Przez wiele lat była Pani naszym przewodnikiem i przyjacielem, który całe swoje serce oddał naszej szkole” – tymi słowami Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz wszyscy pracownicy szkoły wyrazili wdzięczność za serdeczną atmosferę współpracy, tworzenie pozytywnego wizerunku placówki oraz mądrość zgodnego osiągania celów rezygnującej z funkcji dyrektora pani mgr Grażynie Babińskiej.

  Tegoroczne zakończenie roku szkolnego nie było radosne jak zawsze. Nauczyciele i uczniowie nie potrafili ukryć smutku i żalu z powodu odejścia z funkcji pani dyrektor Grażyny Babińskiej. 
  Ceremonię uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: I, IV i VI pod kierunkiem pań: mgr G. Babińskiej, mgr D. Niemczyk – Kędry i mgr J. Sabeli. Wyróżniający się w nauce uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Najwyższą średnią ocen uzyskała uczennica klasy szóstej - Aleksandra Rucka.

    - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1PRZEDWAKACYJNE CZYTANIE DZIECIOM

    W drugim tygodniu czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom” wychowawczyni klasy drugiej – pani mgr Urszula Parma przeczytała uczniom jedno z opowiadań pochodzących z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Zbój. Opowiadania o koniach, konikach i kucykach”. Bohater opowiadania oprócz końskiej siły i szybkich nóg ma swój rozum i wielkie serce. Nie bez powodu mówi się, że największe szczęście na świecie na końskim siedzi grzbiecie! :) Duża dawka humoru  zawarta w książce nie pozwoliła się nudzić, a uśmiech często gościł na twarzach dzieci. 

    WYDARZENIA - Obrazek 2

  WYDARZENIA - Obrazek 3EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

   12 czerwca czwartoklasiści przystąpili do egzaminu sprawdzającego praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Egzamin zdawali pod okiem pana Policjanta. Mieli za zadanie wykonać manewr skrętu w lewo na jezdni jednokierunkowej i dwukierunkowej.  Wszystkim uczniom towarzyszyły ogromne emocje i trema. Tydzień wcześniej zaliczyli  teoretyczną część egzaminu, pisząc test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik i 23 czerwca otrzymali dokument uprawniający do kierowania jednośladem.

  Gratulujemy!

    WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

    „My, uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…” - tymi słowami, 14 czerwca, najmłodsi czytelnicy zaczęli swoje przyrzeczenie i zostali pasowani na Czytelników naszej biblioteki szkolnej. Był to ważny dzień dla pierwszoklasistów, mogących od teraz samodzielnie wypożyczać książki, czytać i przeżywać przygody razem z bohaterami swoich ulubionych książek. Do grona nowych Czytelników dołączyło ośmioro uczniów, którzy przyszli do biblioteki szkolnej z panią wychowawczynią mgr Grażyną Babińską i wzięli udział w krótkiej lekcji bibliotecznej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i obowiązującym w bibliotece regulaminem, dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz wysłuchały wiersza. Na koniec nowi czytelnicy złożyli podpisy na kartach czytelnika, wypożyczyli wybraną przez siebie lekturę oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy długiej przyjaźni z literaturą i biblioteką oraz czerpania radości z czytania! :) 


   WYDARZENIA - Obrazek 6 WYDARZENIA - Obrazek 7 WYDARZENIA - Obrazek 8

  WYDARZENIA - Obrazek 9ŚLADAMI NIEDŹWIEDZIA WOJTKA, MOTOREM DO CHIN, ROWEREM PRZEZ AFRYKĘ… - NASI UCZNIOWIE NA SPOTKANIU AUTORSKIM Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

    W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie w dniach 2 - 9 czerwca odbywał się X Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą. Uczniowie z klas III, IV oraz VI wraz z opiekunkami: mgr Iloną Kohut-Heller, mgr Dagmarą Niemczyk - Kędrą i mgr Magdaleną Kotońską wybrali się na pełne wrażeń spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz miłośnikiem dalekich podróży – Łukaszem Wierzbickim. Pisarz w iście podróżniczej scenerii przywitał wszystkich uczniów, a swoje opowieści ubarwił humorem i talentem aktorskim. Angażował zebrane dzieci, które w symbolicznych przebraniach pomogły wizualizować historie zebrane w jego książkach. Autor przedstawił prezentacją multimedialną w którą były wplecione m.in. odgłosy zwierząt, mapy i zdjęcia, dzięki czemu młody czytelnik mógł lepiej poznać bohatera książki pt. „Afryka Kazika”, czyli Kazimierza Nowaka - niezwykłego podróżnika, który w latach trzydziestych przebył Afrykę na rowerze, a także Halinę i Stacha, świeżo upieczonych małżonków, przemierzających motocyklem Europę i Azję aż do dalekiego Szanghaju w Chinach, których historia została opisana w książce pt. „Machiną przez Chiny”. Wierzbicki przedstawił też dzieje znanego niedźwiedzia Wojtka, towarzyszącego żołnierzom z armii gen. Andersa podczas II wojny światowej. Lektura pt. „Dziadek i niedźwiadek” uczy nie tylko historii, ale również tego, że zwierzęta mogą być prawdziwymi przyjaciółmi (nawet niedźwiedzie!). Zachęcając do jej przeczytania, autor prezentował archiwalne zdjęcia oraz krótki film przedstawiający zabawę niedźwiadka z żołnierzami. Każda z książek prezentowanych przez pana Łukasza trafiła na listę lektur rekomendowanych przez Radę Literacką Fundacji „ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom". Pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód, poznawania historii poprzez czytanie książek i realizacji swych marzeń - nawet tych, które w danym momencie wydają się być bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do spełnienia. Godzinna podróż w dalekie kraje minęła bardzo szybko. Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim odbyło się w przemiłej, radosnej atmosferze pełnej salw śmiechu. Na koniec był czas na wspólne zdjęcia, zakup książek pisarza i autografy. Po emocjonującej wizycie w Bibliotece Miejskiej wybraliśmy się na lody, a następnie ruszyliśmy w kierunku Wzgórza Zamkowego, gdzie zwiedziliśmy jeden z wspanialszych zabytków Śląska Cieszyńskiego – Wieżę Piastowską, pozostałość średniowiecznego, gotyckiego zamku Piastów z której rozciągał się wspaniały widok. Następnie udaliśmy się do najstarszego murowanego obiektu na Śląsku, czyli romańskiej rotundy pod wezwaniem św. Mikołaja pochodzącej z XII wieku. Wyjazd należy uznać za bardzo udany i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą!

   WYDARZENIA - Obrazek 10 WYDARZENIA - Obrazek 11 WYDARZENIA - Obrazek 12

  WYDARZENIA - Obrazek 13OLA RUCKA UCZESTNICZKĄ VI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W HAŻLACHU

   25 maja 2017 r. uczennica klasy szóstej Aleksandra Rucka wzięła udział w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Każdy ma swoją jedyną melodię istnienia" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Trzech Braci w Hażlachu. W tym roku konkurencja była bardzo duża, bowiem w zmaganiach wzięło udział 51 uczniów ze szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie dwóch utworów lirycznych, pochodzących z okresu po II wojnie światowej o pogodnym lub radosnym nastroju. Ola przygotowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Niebo” oraz tekst poetycki Zbigniewa Herberta zatytułowany „Chciałbym opisać”. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego mgr Magdalena Kotońska.  

    WYDARZENIA - Obrazek 14
   

  WYDARZENIA - Obrazek 15SZKOŁA NAD MORZEM!

     W miesiącu maju 2017 r. klasa III Szkoły Podstawowej w Zamarskach uczestniczyła w Zielonej Szkole nad Morzem Bałtyckim. Pobyt należał do wyjątkowo udanych, gdyż pogoda sprawiła niespodziankę i wszyscy poczuli lato! Uczniowie zasmakowali słonego morza i przydały się nawet zdobyte umiejętności pływackie. Czas spędzano na świeżym powietrzu, gdyż głównym celem wyjazdu była zmiana klimatu. Poznawano też rejon, zabytki i muzea miasta Kołobrzeg.         

      Wrażenie na dzieciach wywarł Kołobrzeski Skansen Morski z okrętami ORP Fala, czy legendarny kontrtorpedowiec ORP Burza, które poznali również od środka. W Muzeum Oręża Polskiego zachwyceni odznaczeniami, umundurowaniem oraz pamiątkami z wojen, większość zakupiła symboliczne "orzełki" z różnych epok. Opiekunowie zorganizowali specjalną lekcję na prawdziwej strzelnicy w kompleksie Milenium, gdzie każdy mógł wykazać się w konkursie strzelniczym karabinem pneumatycznym pod okiem eksperta.

      Atrakcji było wiele i nie sposób wymienić wszystkie. Uczniom podobał się widok z zabytkowej latarni morskiej i jej podziemia, gdzie znajdowała się muszla o wadze około 150 kg, niespotykane skamieliny, minerały. Niektórym bardzo podobały się zajęcia (specjalnie dla naszej klasy) w Oceanarium, gdzie każdy mógł pogłaskać legwana zielonego. Ruchowcy mile wspominają zabawy w Aqua Parku i Figloraju "Piotruś" oraz na trampolinie plażowej, czy mecze piłki nożnej na pobliskim boisku, plaży. Niezapomnianym przeżyciem okazał się rejs statkiem "Pirat" oraz Impreza Piracka w zabytkowej Reducie Solnej. Dla bardziej twórczych dzieci ulubionym zajęciem było budowanie z piasku i konkurs rzeźby oraz konkurs plastyczny.

      Wreszcie, gdy wszyscy zostali ochrzczeni wodą z Bałtyku oraz, gdy każdy otrzymał certyfikat z nowym morskim imieniem, czas było powrócić do stęsknionych rodzin.

     Zielona szkoła pozostanie na długo w naszej pamięci. Okazała się też prawdziwą szkołą życia:  samodzielności, dorosłości - pobytu bez mamy i taty!

  Organizatorami i opiekunami byli: wychowawczyni klasy III mgr Ilona Kohut - Heller oraz mgr Krzysztof Żebrok.

    Dziękujemy za wsparcie Sponsorów dzięki którym wyjazd stał się bardziej atrakcyjny - urozmaicony, bogatszy w przeżycia.

    WYDARZENIA - Obrazek 16 WYDARZENIA - Obrazek 17 WYDARZENIA - Obrazek 18

 • WYDARZENIA

  WYDARZENIA - Obrazek 1WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

    8 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV – VI pod opieką swoich wychowawców (p. mgr I. Cieślik, p. mgr D. Niemczyk – Kędry i p. mgr K. Żebroka) pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Wędrówkę po stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od spaceru po Ostrowie Tumskim – najstarszej, zabytkowej części Wrocławia. Podziwiali zabytki architektury gotyckiej m. in.: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Kościół Św. Krzyża oraz Ossolineum, Pałac Arcybiskupi. Przeszli przez Most Tumski zwany Mostem Miłości, który kiedyś oddzielał teren kościelny (podlegał prawu kościelnemu i władzy biskupów wrocławskich) od Wyspy Piaskowej (panowało prawo świeckie zależne od książąt). Przy moście znajdują się ręcznie obsługiwane i sprawne, zabytkowe lampy gazowe, które w nocy tworzą bajkową atmosferę. Spacer po Ostrowie Tumskim połączyli z poszukiwaniem krasnali, które kryły się w uliczkach i zaułkach. Jest ich ponad 300. Naszym uczniom udało się znaleźć kilkanaście. Następnie zwiedzili Panoramę Racławicką, w której przenieśli się w czasie na pole bitwy stoczonej w 1794 r. pod Racławicami przez polskich kosynierów dowodzonych przez Tadeusza Kościuszkę z wojskami rosyjskimi. Wielkie malowidło o wymiarach 15 m x 114 m namalowane przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie. Następnie udali się na Rynek, gdzie mieli okazję zakupić pamiątkę i podziwiać Ratusz, pręgierz, fontannę i zabytkowe kamienice. Ostatnim punktem wycieczki było zoo. Najwięcej wrażeń uczniom dostarczyło Afrykarium – rekiny, płaszczki, przepływające nad głowami i różnorodne okazy zwierząt żyjące w Afryce. Z okien autokaru zobaczyli najwyższy budynek w Polsce – Sky Tower.

  Wycieczka ta była dla uczniów wielką przygodą intelektualną.  

   WYDARZENIA - Obrazek 2  WYDARZENIA - Obrazek 3  WYDARZENIA - Obrazek 4

  WYDARZENIA - Obrazek 5KLASA III W NAJWIĘKSZYM PARKU DINOZAURÓW W EUROPIE!

    7 czerwca klasa III uczestniczyła w wycieczce do JuraParku w Krasiejowie. Tam czekało na nas moc atrakcji. Cały wyjazd nastawiony był nie tylko na relaks, rozrywkę, ale przede wszystkim na edukację!

  Pierwszym punktem programu była przejażdżka 300 - metrowym Tunelem Czasu. W Kapsule Czasu  poznaliśmy powstanie wszechświata, etapy powstawania Ziemi i wszystkich organizmów. Następnie już na własnych nogach i z przewodnikiem przeszliśmy ścieżkę edukacyjną przez epoki, w których żyły dinozaury. Zapoznaliśmy się z 70 gatunkami płazów i gadów -  200 modelami, które były zrekonstruowane w skali 1:1. Potem przeszliśmy do Pawilonu Paleontologicznego - jedynego na świecie muzeum, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym! Po zjedzeniu lodów obejrzeliśmy w kinie emocji 5D film o pradawnych gadach morskich. Natomiast po obiedzie przeszliśmy do Prehistorycznego Oceanarium, w którym za pomocą okularów podziwialiśmy wymarłe gatunki. Przeżyciem okazał się atak rekina, który rozbił szybę, aż zadrżała ziemia pod naszymi stopami!

  Po ogromnych emocjach, edukacji, w ramach relaksu wszyscy udali się na nowoczesny plac zabaw, a następnie do Parku Rozrywki - również na terenie JuraParku.

     Ostatnim, nieuniknionym i bardzo lubianym przez uczniów klasy III punktem był zakup pamiątek. Wszyscy szczęśliwi wrócili do Zamarsk.

  Organizatorem wycieczki była wychowawczyni kl. III p. mgr Ilona Kohut - Heller.

    WYDARZENIA - Obrazek 6

  WYDARZENIA - Obrazek 7WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZNIÓW

   Wiktoria Machej oraz Kacper Sabela, uczniowie klasy IV zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym pt.:"Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie". Konkurs organizowany był przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu oraz programu antynikotynowego "Czyste powietrze wokół nas" i "Bieg po zdrowie". W konkursie brało udział 6 szkół z regionu. Wiktoria i Kacper otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Do konkursu uczniów przygotowała p. mgr Elżbieta Majchrowska - Probola. Serdecznie gratulujemy!

  WYDARZENIA - Obrazek 8NA MURAWIE CZY W FOTELU CZYTAJ KSIĄŻKI PRZYJACIELU! ZAMARSCY UCZNIOWIE POBIJAJĄ REKORD CZYTANIA! 

    Już po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie „Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia jest miesięcznik “Biblioteka w Szkole”. W tym roku zebraliśmy się na boisku i – tworząc znak nieskończoności – czytaliśmy fragment przyniesionej przez siebie książeczki. Powstały symbol o kształcie „przewróconej ósemki” oznacza wszystko to, co chcemy, aby trwało na zawsze i nigdy nie przeminęło. Mamy wielką nadzieję, że w naszych uczniach nigdy nie zabranie zapału do czytania oraz radości z obcowania z książką! Warto czytać - dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie i przy pięknych zamarskich krajobrazach…

     WYDARZENIA - Obrazek 9  WYDARZENIA - Obrazek 10

  WYDARZENIA - Obrazek 11GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    23 maja 2017 roku odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku – Białej. Na tę uroczystość została zaproszona przez Śląskiego Kuratora Oświaty p. Dyrektor Grażyna Babińska wraz z laureatką konkursu matematycznego – Aleksandrą Rucką. Ola otrzymała gratulacje, dyplom i nagrodę – grę edukacyjną z rąk Kuratora Oświaty.

  Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           WYDARZENIA - Obrazek 12

  WYDARZENIA - Obrazek 13„ ŻONKILOWY TORT NADZIEI”

     Ogólnopolska akcja hospicyjna "Pola Nadziei" trwa już w Polsce 20 lat. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach również do niej dołączyli i to po raz kolejny. W tym roku, oprócz sadzenia cebulek żonkili, uczestniczyli w konkursie plastycznym "Żonkilowy tort nadziei" organizowanym przez Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. II miejsce zdobył-Wiktor Cerekwicki (kl. III). Marek Pisiut (kl. III) i Małgosia Machej (kl. II) otrzymali wyróżnienia. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Sali Sesyjnej ratusza miasta Cieszyna, a wręczał je sam Burmistrz R. Macura. Gratulujemy .

  WYDARZENIA - Obrazek 14 WYDARZENIA - Obrazek 15 

  WYDARZENIA - Obrazek 16II GMINNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II - III „MAGICZNE DRZEWO. TAJEMNICA MOSTU”

     Dnia 18 maja w naszej szkole odbył się II GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „MAGICZNE DRZEWO. TAJEMNICA MOSTU” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego. Czternastu uczniów klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych z Hażlacha, Pogwizdowa, Rudnika, Kończyc Wielkich i Zamarsk rywalizowało w zmaganiach czytelniczych, których przedmiotem była kolejna część przygód bohaterów książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem pisemnym, krzyżówką oraz pytaniami otwartymi. Młodzi czytelniczy wykazali się doskonałą znajomością powieści! W przerwie pomiędzy ukończeniem testu, a ogłoszeniem wyników Pan Wójt przeczytał zebranym w auli dzieciom fragment książki Doroty Kassjanowicz pt. „Cześć, Wilki!”, a następnie obejrzano film pt. „Magiczne drzewo”. Zwycięzcą II Gminnego Konkursu Czytelniczego został Wiktor Cerekwicki, uczeń trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach. II miejsce zdobyła Emilka Foltyn, uczennica klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich. III miejsce wywalczyła Natalka Filipczak, trzecioklasistka ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekały nagrody książkowe. Uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy! Organizatorką konkursu była pani mgr Magdalena Kotońska.

  WYDARZENIA - Obrazek 17 WYDARZENIA - Obrazek 18 WYDARZENIA - Obrazek 19

strona: