• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Dziś klasa 1 uczestniczyła w ciekawych zajęciach bibliotecznych pełnych zagadek, rebusów oraz wiadomości na temat bajek i baśni. Uczniowie zostali uwrażliwieni na to, jak postępować z książkami. Mogli również popisać się umiejętnością czytania. Zajęcia zakończyły się uroczystym pasowaniem na czytelnika, z wręczeniem dyplomów i pamiątkowych książek. Od dziś klasa 1 będzie systematycznie odwiedzać szkolną bibliotekę, aby wypożyczyć i przeczytać wybraną książkę.

• LUTY

• MAMY MEDAL!

W rozegranych 22 lutego w Simoradzu powiatowych zawodach siatkówki drużyna dziewcząt zajęła III miejsce.

Gratulacje!

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2024

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. grupa uczniów z kl. 4-8 brała udział w imprezie Gmina Hażlach GRA DLA WOŚP. Nasi uczniowie wystąpili razem z Ewangelickim Chórem Kościelnym Hażlach - Zamarski. Do tego pięknego muzycznego wydarzenia dzieci przygotowała pani Krystyna Penkała. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostały przekazane na WOŚP.

SIEMA!

Wolontariuszki z naszej szkoły również „zagrały” w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. „Warto pomagać!"

• STYCZEŃ

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE!

W ostatni piątek przed feriami uczniowie klas 4-6 pojechali do Cieszyna, by w Kinie Piast obejrzeć projekcję filmu pt. ,,Akademia pana Kleksa". Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca, w sali kinowej zaczęła się prawdziwa magia! "Akademia pana Kleksa" przeniosła nas w niezwykły świat fantazji, emocji i baśniowej przygody...

PRACE UCZNIÓW KLAS I - III NA TEMAT FILMU "Akademia Pana Kleksa"

Na film uczniowie wybrali się do kina Piast w Cieszynie. Ta magiczna opowieść m.in. o nietypowej szkole, Adzie, uczniach z rożnych światów, spodobała się najmłodszym uczniom. Film stał się inspiracją do stworzenia ciekawych, oryginalnych prac plastycznych.

• METODA PROJEKTÓW

Uczniowie klasy 3 zaprezentowali postaci wielkich Polaków z zastosowaniem metody projektów. Wyszły barwne i bardzo staranne prace. BRAWO