Historia Przedszkola
W Zamarskach przedszkole uruchomiono wkrótce po zakończeniu wojny. Mieściło się ono najpierw w domu nr 29 (Pniok), potem w dolnej szkole, w ciasnej części mieszkalnej, wreszcie w kancelarii Spółdzielczego Ośrodka Maszynowego. Budowa odpowiedniego obiektu dla maluchów stała się koniecznością.Z inicjatywy kierownictwa szkoły i aktywisty Komitetu Rodzicielskiego Pawła Zawadzkiego przy poparciu całego społeczeństwa i organizacji miejscowych systemem gospodarczym wybudowano przedszkole, jedną ścianą przylegające do remizy strażackiej. Otwarcie nastąpiło 23 września 1951 roku. W nowym pomieszczeniu brakowało jednak odpowiednich warunków sanitarnych. w roku 1955 z powodu zagrzybienia podłóg, drzwi, okien i tynku było trzeba przeprowadzić dogłębny remont. Zakończono go dopiero dwa lata później - w tym czasie przedszkole znalazło miejsce w salce szkolnej, jednak dzieci z klas II i V z konieczności uczyły się w salce wynajętej od RSP. w 1974 oddano do użytku nowy budynek szkolny i wtedy przedszkole przeniesiono do suteren nowego obiektu. Czas pracy w nowych warunkach podniesiono z 5 do 9 godzin dziennie. Od 1977roku realizowano program przygotowujący wychowanków do zreformowanej klasy I.
Przez wiele lat corocznie organizowany był dzieciniec wiejski, aby przyjść z pomocą matkom w czasie żniw. Pierwszy raz dzieciniec uruchomiono 15 lipca 1964 roku pod patronatem Powiatowego Zarządu Samopomoc Chłopska - korzystało 31 dzieci - zajęcia trwały 9 godzin dziennie, serwowane były trzy posiłki. W kolejnych latach organizatorem była Spółdzielnia Kołek Rolniczych, a wspierane były finansowo przez KGW i Powiatowy Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
W pewnym czasie postanowiono dla przedszkola zaadaptować starą, dolną szkołę. Komitet Rozbudowy Przedszkola z przewodniczącym Gustawem Dębinnym, sołtysem i zast. przewodniczącego dyr. przedszkola Bronisławą Wiecheć poczynił pewne starania formalne, aby inwestycję zrealizować. Na przeszkodzie stanęły zbyt wysokie wymagania Stacji Sanit. - Epidemiologicznej w Cieszynie i trudności wodno - kanalizacyjne. Plany inwestycyjne upadły, przedszkole pozostało w suterenach obiektu szkolnego.
Po latach starań, we wrześniu 2014 roku, przedszkole zostało przeniesione do nowo przygotowanych pomieszczeń na parterze. Obecnie dwa oddziały mieszczą się w kolorowych, przestronnych salach. Działalność przedszkolnej kadry wspiera aktywnie działająca Rada Rodziców. Od 2014 działa również Teatrzyk Rodzicielski, którego występy uatrakcyjniają uroczystości okolicznościowe. Od 2015 przedszkole jest organizatorem festiwalu "Roztańczone Przedszkolaki", w którym biora udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli.
1 września 2018 roku zostaje otwarty III oddział przedszkolny.