• WRZESIEŃ

          • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

               Nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych.  Laboratoria Przyszłości to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie  zainteresowań.

            Zakupiony sprzęt to: 

            Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz, 

            Stacja lutownicza Zestaw "Mistrz Lutowania",

            Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania,

            Statyw do aparatu,

            Gimbal,

            Mikroport,

            Zestaw oświetlenia Lampa LED,

            Drukarka 3D.

          • WRZESIEŃ

          • LEKCJA HISTORII W KLASIE IV 

               Lekcja historii w klasie IV ukryta w pamiątkach rodzinnych...

            Historia jest blisko nas, a pamiątki rodzinne są bardzo ważnym źródłem wiedzy o naszych przodkach. Podczas ostatniej lekcji historii chętni uczniowie klasy czwartej zaprezentowali swoje rodzinne pamiątki - stare zdjęcia, dokumenty, listy, biżuterię, książki, odznaczenia i inne cenne rzeczy należące do ich przodków. Przedmioty te stały się pretekstem do rozmów dotyczących rodzinnych historii Przyniesione na lekcję źródła historyczne odgrywają ważną rolę w podtrzymywaniu zbiorowej pamięci. Nasi czwartoklasiści z pewnością będą pielęgnować pamięć o swoich przodkach i dbać o rodzinne skarby.

          • WRZESIEŃ

          • RAJD GÓRSKI - POŻEGNANIE LATA

               Stożek zdobyty! W piątek, 23 września, odbył się jesienny rajd górski, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami: p. Anną Wójtowicz, p. Judytą Kwiczalą, p. Dagmarą Niemczyk-Kędrą, p. Sonią Pichą-Cielepą, p. Magdaleną Kotońską oraz p. Krzysztofem Żebrokiem - organizatorem wyjazdu. Rankiem udaliśmy się do Wisły Łabajowa, skąd rozpoczął się nasz rajd, którego celem był Stożek Wielki (957 m n.p.m.)! Tego dnia pogoda nam dopisała, a my, dziarskim krokiem, mogliśmy ruszyć na sam szczyt. Na miejscu odpoczęliśmy w najstarszym polskim schronisku w Beskidzie Śląskim, gdzie zjedliśmy nasz prowiant i napiliśmy się ciepłej herbaty. Najwięksi miłośnicy gór mogli też przybić kolejną (lub pierwszą ) pieczątkę do swojej książeczki PTTK GOT. To był udany dzień! Już zbieramy siły na kolejne górskie wędrowanie...

            OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

               W dniu 20.09.2022 roku uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej pn.Osobliwości świata fizyki, która odbyła się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Młodzież miała okazję podziwiać ciekawe doświadczenia z zakresu termodynamiki, ciśnienia i optyki, jak również sama mogła w nich uczestniczyć.

          • WRZESIEŃ

          •  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

               Mała kropka, WIELKI potencjał! 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli jeden z bardziej twórczych dni. Święto kreatywności, odwagi i zabawy pomagało odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i doskonale się bawić! Uczniowie klas I–III obejrzeli film pt. "The Dot" opowiadający o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Poznali też inne wartościowe bajki o kropce. Był też czas na zabawy ruchowe z obręczą i prace plastyczne - oczywiście z kropką w roli głównej... Kropka nie tylko rozwija talenty, ale także pokazuje nieodkryte jeszcze umiejętności, pozwala też zdobywać i utrwalać wiadomości.

            Uczniowie klas starszych na lekcjach języka polskiego wzięli udział w kropkowym teście na uważność, rozwiązywali ortograficzne i interpunkcyjne zagadki oraz starali się okiełznać niesforne kropki, które wkradły się w przysłowia. Rozmowom o swoich (nieraz ukrytych talentach) nie było końca... Nie zabrakło też zabaw plastycznych, kropkowych środków poetyckich czy odczytywania kodu Morse'a i alfabetu Braille'a.

            Było pięknie, kolorowo, wesoło i... kropka!

          • WRZESIEŃ

          • WYJAZD DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W HAŻLACHU

               8 września uczniowie kl. 6-8 brali udział w projekcji dwóch filmów 3D pt. „Dża-Dża” i „Nie kochać w taką noc”. Pokazy filmowe odbyły się w Bibliotece Publicznej w Hażlachu, gdzie zagościł Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Uczniowie zasiedli w fotelach z goglami VR i słuchawkami, dzięki którym „przenieśli się” w czasie do okresu II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego. Była to wyjątkowa podróż do przeszłości. Uczniowie wyszli zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę historyczną.

          • WRZESIEŃ

          • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            14.10.2022 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

            23.12.2022 - 31.12.2022 - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

            16.01.2023 - 27.01.2023 - FERIE ZIMOWE

            06.04.2023 - 11.04.2023 - WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

            23.06.2023 - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

            24.06.2023 - 31.08.2023 - FERIE LETNIE

             

            DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023:

            (NA PODSTAWIE ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z DNIA 11 SIERPNIA 2017 ROKU)

            31.10.2022 - ŚWIĘTO REFORMACJI

            02.05.2023 - WTOREK PRZED 3 MAJA

            23.05.2023 - 25.05.2023 - EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

            09.06.2023 - PIĄTEK PO BOŻYM CIELE

            19.06.2023 - DZIEŃ WYPEŁNIANIA DOKUMENTACJI

             

          • WRZESIEŃ

          • NARODOWE CZYTANIE

               Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację czytelnictwa, dbanie o polszczyznę oraz wzmocnienie wspólnej tożsamości. Dzisiejszego poranka uczniowie klas 4-8 wysłuchali ballad pochodzących ze zbioru zatytułowanego "Ballady i romanse", który 200 lat temu zapoczątkował w Polsce romantyzm. Pani dyrektor, Aneta Orzyszek przeczytała "Lilije", Pani Krystyna Penkała zapoznała uczniów z "Powrotem taty", Pani Iwona Więcek-Machała zaprezentowała "Panią Twardowską", a Pani Magdalena Kotońska zachęciła do wysłuchania "Świtezianki".

            Jesteśmy dumni, że mogliśmy współtworzyć tak wyjątkową akcję!

          • WRZESIEŃ

          • Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pana Rudolfa Mizi - dyrektora, wychowawcy i nauczyciela naszej szkoły. Wyrazy współczucia kierujemy do członków Rodziny, łącząc się w bólu i modlitwie. 

            Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie SP Zamarski 

          • WRZESIEŃ

          • INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

               1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu, wszystkich uczniów, Rodziców i Pracowników naszej placówki przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach - Pani Aneta Orzyszek, która życzyła powodzenia w nowym roku szkolnym, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań, wzajemnej życzliwości, zaufania i aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 5-7 pod kierunkiem wychowawców: Pani Dagmary Niemczyk-Kędry, Pani Anny Wójtowicz oraz Pana Krzysztofa Żebroka. Dzisiejszego dnia uczciliśmy również 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

            Po uroczystym apelu uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze...

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach
        • spz [at] hazlach.pl
        • (33)8569591 Adres skrzynki ePUAP /SPZamarski/SkrytkaESP Przyjmowanie skarg i wniosków: w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00
        • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach, ul. Szkolna 1 43-419 Hażlach Poland
      • Logowanie