• MARZEC

          • Samorząd Uczniowski życzy pięknych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

          • MARZEC

          • PROKEKTY UCZNIÓW KLASY VII

               Uczniowie klasy VII zainspirowani treścią lektury pt: „Mały Książę” Antoine`a de Saint - Exupery`ego zaprojektowali własne koszulki i torby z motywami „Małego Księcia” oraz ulubionymi cytatami z książki. Prace uczniowskie są bardzo oryginalne, pomysłowe i niewątpliwie świadczą o kreatywności naszych siódmoklasistów!

            Każda osoba podczas prezentacji koszulki lub torby otrzymała zestaw pytań problemowych. Należało wykazać się świetną znajomością lektury nie tylko podczas interpretacji słów wypowiedzianych przez bohaterów, ale też opisując przebieg podróży jasnowłosego chłopca. Młodzi ludzie wybrali swoje ulubionych cytaty z lektury:

            1. "Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym".

            2. "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…".

            3. "Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem".

            4. "Jeśli będziesz przychodził przykładowo o czwartej, zacznę być szczęśliwy już o trzeciej".

            5. "Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku".

            "Mały Książę" jest niezwykłą podróżą przez krainę wyobraźni, mądrości i ludzkiej natury. Lektura bardzo przypadła do gustu naszym siódmoklasistom! A to CIESZY!

          • MARZEC

          • LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KL. 8

                Skąd się wzięło harcerstwo? Kim są harcerze? A kim - skauci?

            Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć podczas lekcji w ósmej klasie Pani dyrektor, która jednocześnie jest drużynową działającej w naszej szkole drużyny harcerskiej. Ciężko o lepszego Eksperta!

            Najpierw uczniowie przenieśli się wehikułem czasu do pierwszego obozu skautowego na Wyspie Brownsea, później do Lwowa, gdzie powstały pierwsze polskie drużyny harcerskie, przez czasy I i II wojny światowej, aż do współczesnego harcerstwa.

            Ósmoklasiści dowiedzieli się, jak się robi prycze, dlaczego „domem harcerza jest las” i jak harcerze dbają o własny rozwój.

            Lekcja była częścią cyklu zajęć, podczas którego omawiania jest lektura pt. „Kamienie na szaniec”. Jej celem było m.in. uświadomienie naszej młodzieży, jak harcerstwo wpłynęło na bohaterów powieści i że ofiara życia, która ponieśli, to dowód najwyższego bohaterstwa.

            Dziękujemy Pani dyrektor za przybliżenie nam harcerskich zagadnień, prezentację wielu interesujących przedmiotów, mnóstwo ciekawostek i ogrom wiedzy!

          • MARZEC

          • SŁODKI POCZĘSTUNEK OD RADY RODZICÓW

             Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Baaardzo dziękujemy!

          • MARZEC

          • WIELKANOC TUŻ, TUŻ...

              Uczniowie klasy 3 dzisiaj już świętowali.....samodzielnie przygotowali pyszne śniadanie wielkanocne.

            Były wiosenne kanapki, oczywiście nie zabrakło też jajek i pysznych babeczek oraz wspólnych życzeń.

            WESOLEGO ALLELUJA

          • MARZEC

          • CIESZYNIANKA WIOSENNA

               "Jedna z legend głosi, że kiedy nieszczęśnik ciężko ranny podczas wojny trzydziestoletniej konał w pewnej chałupie pod Cieszynem, zakochała się w nim córka siedlaka. Gdy żołnierz zmarł, dziewczyna zdjęła z jego piersi woreczek pełen szwedzkiej ziemi i rozsypała ją na mogile. Wiosną na grobie wyrosły nikomu dotąd nieznane bladożółte kwiaty, które nazwano cieszyniankami".

            Tak naprawdę szwedzki żołnierz miał niewiele wspólnego z nasionami, bo roślina nigdy nie rosła na jego ojczystej ziemi, ale jedno jest pewne – legenda, jaką przekazał Gustaw Morcinek, jest równie urokliwa jak sama cieszynianka.

            W marcu uczniowie kl.1-3 brali udział w warsztatach plastycznych pt." Cieszynianka wiosenna".Warsztaty były prowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodzieży Twórczej w Cieszynie. Oprócz ciekawostek przyrodniczych dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać kwiat naszego regionu - cieszyniankę. Ciekawe okazy cieszynianek będą ozdobą naszych wiosennych gazetek.

          • MARZEC

          • DZIEŃ LICZBY PI

               14 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Liczby Pi, matematycznej stałej π (pi), która jest przybliżeniem stosunku obwodu okręgu do jego średnicy. Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki liczby π i zrozumieć jej znaczenie w matematyce oraz w życiu codziennym. Tego dnia w klasach 1 – 6 zorganizowano różnorodne aktywności edukacyjne i zabawy matematyczne, takie jak: prezentację o liczbie Pi, konkursy wiedzy o stałej Archimedesa, grupowe rywalizacje w rozwiązywaniu  zadań matematycznych i rebusów logicznych. Nie zabrakło również bardzo smacznego ciasta w kształcie koła, które specjalnie na tę okazję upiekł Kuba z klasy piątej.

            Wydarzenie to zintegrowało społeczność szkolną wokół Królowej Nauk - Matematyki i było okazją do jej kreatywnego nauczania.

          • MARZEC

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

            "Jak pięknie jest rano,

            gdy jeszcze nie wszystko się stało,

            i wszystko może się stać,

            tylko brać....

            Jak pięknie jest WIOSNĄ,

            gdy jeszcze nie wszystko wyrosło,

            i wszystko może się stać

            tylko brać, tylko brać...!"

             

                21 marca - początek kalendarzowej wiosny, ale też ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI! Z tej okazji uczniowie klasy czwartej udali się na poranny poetycki spacer! Czwartoklasiści recytowali wiersze, czytali je (niektóre z nich napisali samodzielnie!), obcowali z budzącą się do życia przyrodą, słuchali śpiewu ptaków i tworzyli w zeszytach obrazy poetyckie. Podczas tej lekcji języka polskiego dzieci dowiedziały się m.in., że nie trzeba być znawcą lub znawczynią literatury, żeby poznawać poezję i czerpać z niej inspirację oraz przyjemność... Podróż w codzienne, proste i indywidualne doświadczanie poezji może być nie lada gratką nawet dla najmłodszych!

          • MARZEC

          • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASIE 1

               Po wielu miesiącach nauki czytania Uczniowie klasy 1 wzięli udział w popisie swych umiejętności czytelniczych. Starsi Koledzy z klasy 4 (JURY) pomogli Pani wychowawczyni w rozstrzygnięciu. Były nagrody i dyplomy. Konkurs wypadł wspaniale! Brawo PIERWSZAKI!

          • MARZEC

          • WYRÓŻNIENIE 

              Na wyróżnienie zasługuje praca uczennicy klasy VII, Martyny, która wykonała fantastyczny lapbook: "Woda - znaczenie biologiczne i chemiczne".

          • MARZEC

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO

               Młodzieży z klasy 8 piszącej dziś próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego życzymy POWODZENIA! .

            Dla uczniów to możliwość sprawdzania swoich umiejętności przed podejściem do właściwego testu, który odbędzie się 14 maja 2024 r.

            Czy to przypadek, że dzisiejszy próbny egzamin przypadł 18 marca, czyli w Europejski Dzień Mózgu? Nie sądzimy!

            Zatem: JASNOŚCI UMYSŁU, Ósmoklasiści!

          • MARZEC

          • DZIEŃ PEŁEN DOŚWIADCZEŃ

               Uczniowie klasy 3, po omówieniu bloku tematycznego o wynalazkach, postanowili spróbować swoich sił i …..samodzielnie przeprowadzić eksperyment. BRAWO, świetnie sobie z tym poradzili.

            Były wybuchające wulkany, unoszące się jajka czy kolorowy deszcz a także zasada działania próżni. Wiele nowych wiadomości poprzez dobrą zabawę.

          • MARZEC

          • ELIMINACJE REGIONALNE XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO IM. WOJCIECHA KORFANTEGO

               Brawa dla ucznia klasy VIII, Tomka, który dziś wspaniale zaprezentował się podczas Eliminacji Regionalnych XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Wydarzenie odbyło się w Czeskim Cieszynie, a udział w nim wzięli uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich. Celem konkursu było motywowanie młodych ludzi do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształtowanie wysokiej sprawności językowej, skłanianie do refleksji nad miejscem wartości w życiu człowieka oraz przygotowanie do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Tomek przygotował nietuzinkowe przemówienie nawiązujące do hasła przewodniego konkursu: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”. Wczoraj nasz ósmoklasista, jako gość specjalny, podczas lekcji języka polskiego w klasie IV, wzorowo zaprezentował swoim młodszym kolegom napisany przez niego tekst i zdobył gromkie oklaski! Gratulujemy talentu artystycznego!

          • MARZEC

          •    DZIEŃ KOBIET

               Dzień Kobiet – uśmiechy na twarzach, kwiaty, niespodzianki i miłe słowa.
            Z pewnością płeć piękna zasługuje na ten uroczysty dzień w roku...

            8 marca odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta pt. "Siła jest KOBIETĄ!". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim Paniom pracującym w szkole oraz swoim koleżankom serdeczne, z serca płynące życzenia oraz poczęstowali dziewczynki słodkim upominkiem. Pani Magdalena Kotońska i pani Ewa Karpeta przygotowały prezentację multimedialną na temat inspirujących kobiet oraz mody damskiej na przestrzeni wieków. Pojawiły się też ciekawostki i powiedzenia związane z kobietami. Pani Ewa przeprowadziła zajęcia pt. "W trosce o młodą skórę", udzielając cennych rad i wskazówek pielęgnacyjnych wszystkim młodym damom. Na koniec dziewczyny wzięły udział w zabawie, jaką było wesołe karaoke w kapeluszach!

          • MARZEC

          • 8 MARCA W KLASACH MŁODSZYCH

               Dzień Kobiet w klasach 1-3 - pełne rozmaitych niespodzianek: pyszne mufinki i inne słodkości, oczywiście serdeczne życzenia od kolegów, tulipany ⚘️oraz szampan Picollo i wystrzałowe konfetti. Nie zabrakło zabaw, rywalizacji oraz rozrywek umysłowych np. kalamburów. Było bardzo wesoło! Szkoda tylko, że następne 8 marca dopiero za rok.

          • MARZEC

          • JUŻ NADCHODZI...

               Klasa 1 szukała dziś oznak WIOSNY. Ogłaszamy, że już nadchodzi! Widzieliśmy mnóstwo przebiśniegów, krokusy, stokrotki, podbiał, cyganki, bazie oraz kwitnącą forsycję! Czekamy na więcej... Mieliśmy szczęście dostrzec sarenki i motyle!

          • MARZEC

          • SPOTKANIE Z TEATREM

               Uczniowie klasy 3 postanowili zabawić się w teatr . W grupach wykonali oryginalne i barwne kukiełki oraz rekwizyty, aby zaprezentować wybraną baśń. Wyćwiczyli swoje role i….tak powstały inscenizacje czterech baśni, do obejrzenia których zaprosili młodszych kolegów. Były oklaski ….wszystkim bardzo się podobało. Nauka poprzez twórczą zabawę.

            BRAWO UCZNIOWIE

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach
      • spz [at] hazlach.pl
      • (33)8569591 Adres skrzynki ePUAP /SPZamarski/SkrytkaESP Przyjmowanie skarg i wniosków: w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00
      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach, ul. Szkolna 1 43-419 Hażlach Poland
    • Logowanie