• EDUKACYJNA WYCIECZKA KLASY 6

21 kwietnia uczniowie klasy 6 pojechali na niedaleką, ale bardzo ciekawą wycieczkę do Cieszyna. Po przyjeździe na miejsce poszliśmy na spacer na Wzgórze Zamkowe, a następnie udaliśmy się do Muzeum Śląska Cieszyńskiego. To właśnie tutaj dowiedzieliśmy się, że przed przybyciem Piastów na Wzgórze Zamkowe mieszkało tu celtyckie plemię Kotynów, a dużo później ostatnią Księżną Cieszyńską była Elżbieta Lukrecja, której sekretarzyk z 52 szufladkami można do dziś oglądać w muzeum przy ulicy Regera. Ponadto, widzieliśmy również przedmioty pochodzące z wykopalisk prowadzonych w różnych częściach Śląska Cieszyńskiego, strzelby Cieszynki, które powstawały w Cieszynie oraz usłyszeliśmy wiele innych ciekawostek, dlatego polecamy wszystkim zwiedzenie Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Po wyjatkowej i niezwykle interesującej lekcji historii poszliśmy do kina Cinema City, gdzie obejrzeliśmy film pt." Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledor'a". Do szkoły wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i chętni na niekoniecznie odległe, ale i tak niesamowite wycieczki.

• LEKCJA WF Z MISTRZEM

26. kwietnia w naszej szkole odbyła się "Lekcja wf z Mistrzem" . Naszym gościem była Aleksandra Jagieło z domu Przybysz - polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, wielokrotna Mistrzyni Polski, była reprezentantka Polski, z którą dwukrotnie zdobyła złote medale (2003,2005) i brązowy medal (2009) Mistrzostw Europy.

W pierwszej części spotkania pani Ola opowiedziała o swojej karierze i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. W kolejnej części uczniowie mieli okazję uczestniczyć w treningu pod okiem naszej Mistrzyni. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach każdy uczeń otrzymał koszulkę oraz pamiątkowy dyplom z autografem!

• KLASA 2 UCZCIŁA IMIENINY ZIEMI

Święto to przypomina o konieczności dbania o nasze najbliższe środowisko!

22 kwietnia w ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI czytano humorystyczny teatrzyk proekologiczny, dyskutowano, co należy zrobić, żeby nasza planeta była zdrowa, wymyślano i pisano hasła promujące szanowanie przyrody. Na koniec uczniowie grali w MEMORY PRZYRODNICZE z gatunkami roślin I zwierząt naszego regionu.