• ZASADY ORGANIZACJI NAUCZANIA ZDALNEGO W SPZ

• Zasady organizacji kształcenia na odległość obowiązujące

w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach

Zgodnie z rozporządzeniem naszym zadaniem jest

- zachować równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia

- zróżnicować zajęcia w różnych dniach

- uwzględnić możliwości psycho-fizyczne uczniów

- łączyć różne formy kształcenia z wykorzystaniem technologii jak i bez niej.

Powyższe rozporządzenie stawia na zdrowie i bezpieczeństwo uczniów.

Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczyciela, a także rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl oraz www.gov.pl/web/zdalnelekcje), udostępnianych przez Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

Oddziały przedszkolne

Wychowawca/nauczyciel wysyła rodzicom informacje o zadaniach do wykonania dzień wcześniej (do 16-tej) według przyjętego planu.

Dzienny czas pracy dzieci nad zadaniami: 1godzina

Klasy 1-3

Wychowawca/nauczyciel wysyła rodzicom informacje o zadaniach do wykonania dzień wcześniej (do godz.16-tej) według przyjętego planu.

Dzienny czas pracy dzieci nad zadaniami nie powinien przekroczyć 2 godzin.

Klasy 4-8

Nauczyciel przedmiotu wysyła swoim uczniom informacje o zadaniach do wykonania dzień wcześniej (po południu do 16-tej) zgodnie z ustalonym planem lekcji.

Każdy nauczyciel powinien racjonalnie podejść do zadawanych zadań i dostosować ich treść i stopień trudności do różnych możliwości uczniów oraz precyzyjnie formułować polecenia.

Dzienny czas pracy uczniów klas 4-6 nad zadaniami nie powinien przekraczać 3 godzin, a w przypadku klas 7-8 maksymalnie trwać 4 godzin. Ponadto dla uczniów klas ósmych nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych mogą wysyłać dodatkowe materiały powtórzeniowe (z repetytoriów, testów egzaminacyjnych oraz innych rekomendowanych i dostępnych źródeł).

*Powyższy plan może zostać zmodyfikowany w kolejnych tygodniach, zgodnie z rozwojem sytuacji, dlatego proszę o stałe monitorowanie informacji przekazywanych za pośrednictwem e-dziennika.

*Plan lekcji zostanie wpisany do e-dziennika – w związku z tym należy wpisywać tematy za pośrednictwem VULCANA

*W zakładce „Frekwencja” wpisujemy uczniom nauczanie zdalne –NZ

* zmodyfikowane zasady oceniania zostaną przesłane do rodziców i uczniów przez nauczycieli z poszczególnych przedmiotów

*Każdy z nauczycieli poinformuje państwa o godzinach konsultacji indywidualnych – kiedy to można zwrócić się z pytaniami, wątpliwościami i problemami.

*Zarówno dyrektor jak i pedagog pozostają do państwa dyspozycji kontakcie mailowym.

Sekretariat szkoły jest dostępny drogą mailową lub telefoniczną.

Rada Pedagogiczna i Dyrektor SPZ