PAŹDZIERNIK
PAŹDZIERNIK
BYĆ ZDROWYM - konkurs plastyczny kl. 4 i kl. 5
Celem konkursu było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz popularyzowanie wiedzy o żywności, która ma wpływ na nasze zdrowie.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali umiejętności i zdolności plastyczne na bardzo wysokim poziomie.Pokazali różne techniki prac.
kl.4 - Emilia Skowronek,Zuzanna Bestwina,Julia Bestwina,Martyna Więcek, Karol Żebrok
kl.5 - Milena Bieta, Julia Samol, Klara Pisiut, Nikodem Matuszek.
Wszystkie prace zostały nagrodzone upominkami.Gratulujemy !
Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do następnego .
3
PAŹDZIERNIK
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY W KLASACH I, II, III.
Sporo emocji i wrażeń dostarczyły młodszym uczniom naszej szkoły, zajęcia z pasjonatami zwierząt. Uczniowie wykazali się odwagą – trzymając w rękach m. in. węże, egzotyczne ślimaki, dotykając skorpiona. Było wspaniale poznać ciekawostki o egzotycznych , ale i popularnych zwierzętach, które zamieszkują często nasze domy lub oglądamy z ich udziałem filmy... Uczniowie czekają na kolejne spotkania z pracownikami sklepu zoologicznego ze Skoczowa.
7
PAŹDZIERNIK
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W tym tygodniu nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji edukacyjnej mającej na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Uczniowie klas III – VIII mieli możliwość nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki z tabliczki mnożenia, rywalizowali w konkursie "Królowa/Król skakanki i tabliczki mnożenia" oraz zdawali pisemny egzamin ze znajomości klasycznej tabliczki mnożenia. Natomiast uczniowie klas VII – VIII zmagali się z pamięciowymi działaniami do 1000. Uczniowie, którzy zdali egzamin, otrzymali legitymację Ekspertów tabliczki mnożenia, a rachmistrzowie dużych liczb i zwycięzcy konkursów odznaki. Gratulujemy!
5
PAŹDZIERNIK
JESIEŃ SPRZYJA TWÓRCZEJ ZABAWIE
Drugoklasiści uwielbiają zabawy darami jesieni…
Omawiając zbiory warzyw, owoców, ich witaminową moc, nie sposób zachwycić się ich wyglądem, kształtem, kolorystyką i stworzyć „coś” z „niczego”…
8
PAŹDZIERNIK
ŻONKILOWE POLE NADZIEI
W piękny jesienny dzień klasa 7 posadziła żonkile.
Pola Nadziei mają przybliżać dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko chorych.
Cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat...
PAŹDZIERNIK
OGÓLNOPOLSKA EDYCJA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"
W piątek, 1 października klasy I - III rozpoczęły swój udział już w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.
Odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Bezpieczny uczeń”. Podczas prezentacji multimedialnej omówiona została tematyka bezpieczeństwa: prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, utrwalenie znaków drogowych, numery alarmowe, istota noszenia odblasków, bezpieczeństwo w sieci i w kontaktach z nieznajomymi.
PAŹDZIERNIK
LEKCJA PRZYRODY KL. 4 W SZKOLNYM OGRODZIE
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody kl. 4 spędziła lekcję przyrody w szkolnym ogrodzie.
Obserwowaliśmy drzewa i inne rośliny, wyjaśnialiśmy dlaczego liście zmieniają kolor jesienią. Okazało się, że uczniowie znają wiele gatunków drzew. Czwartoklasiści rozpoznają m.in. magnolie, brzozy, wiązy, tulipanowce, klony oraz przepięknie kwitnące wrzosy...
Żywa lekcja przyrody została w pamięci.
Kiedy następna? - pytają uczniowie...
WRZESIEŃ
DZIEŃ CHŁOPAKAW KLASACH I - III
Dziś w klasach młodszych z okazji Dnia Chłopaka nie obyło się bez słodkości, życzeń, rozgrywek sportowych i "niespodziewanej niespodzianki", którą zorganizowały wychowawczynie: wyjazdu do kina Piast w Cieszynie na film pt. "Solan i Ludwik - misja specjalna - Księżyc". Było wesoło i trochę naukowo! Cieszymy się, że po tak długiej przerwie można pojechać do kina...
WRZESIEŃ
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH 4 -8
30 września był szczególnym dniem dla męskiej części naszej społeczności szkolnej. Samorząd Uczniowski zorganizował dla chłopców z klas 4-8 wyjątkowy konkurs…
Zadaniem chłopaków było przebranie się za... BAJKOWE KSIĘŻNICZKI, które zostały wylosowane przez ich koleżanki z klasy. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i współpracy członków poszczególnych zespołów klasowych, udało się stworzyć wspaniałe bajkowe kreacje!
Jury postanowiło, że przyzna nagrodę jednemu chłopakowi z każdej klasy. Oto wyniki: Kl. 4: Mateusz Marcinkowski, kl. 5: Filip Wisła, kl. 6: Antoni Biernat, kl. 7: Jakub Misiarz, kl. 8: Kacper Pawlitko. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę pocieszenia. Był to dzień pełen śmiechu i radości ze wspólnej zabawy…
WRZESIEŃ
ŚLUBOWANIE PANI MAGDALENY KOTOŃSKIEJ
29 września Pan Wójt przyjął ślubowanie Nauczyciela Mianowanego Pani Magdaleny Kotońskiej.
Życzymy samych sukcesów i "oceanu inspiracji".
WRZESIEŃ
ŚLADAMI POLSKIEGO RENASANSU
8 września uczniowie klas piątej i ósmej pod opieką p. Magdaleny Kotońskiej, p. Anny Wójtowicz i p. Krzysztofa Żebroka pojechali na trzydniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w największym parku linowym w Polsce w miejscowości Skarbka. W parku linowym dzieci wspinały się po ściankach, korzystały z powietrznej deskorolki, skoków Tarzana, ruchomych pomostów, sieci i tyrolki. Uczniowie przeżyli tam niezapomnianą przygodę, sprawdzili swój charakter i poczuli jak adrenalina daje pozytywną energię. Następnie udali się do Sandomierza, gdzie zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną, czyli części kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem. Podziwiali tam drążone korytarze, które w minionych wiekach pełniły rolę składów kupieckich, w których przechowywano wino, sól, śledzie. Służyły również jako schronienie w niebezpiecznych sytuacjach. Odwiedzili zbrojownię rycerską, siedzibę Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W zbrojowni mogli zobaczyć, a co najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę czy halabardę. Mieli okazję przespacerować się największym z wąwozów lessowych w Sandomierzu – przepięknym Wąwozem Królowej Jadwigi uznanym za pomnik przyrody. Dowiedzieli się o legendzie miasta – Halinie Krepiance, która kosztem własnego życia uratowała miasto przed oblegającymi je Tatarami. Kolejnym punktem wycieczki był Zamość – „perła renesansu”. Zwiedzili Stare Miasto, Katedrę Zamojską, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Następnie udali się do Lublina, Gdzie mogli podziwiać Zamek – siedzibę Muzeum Narodowego, Wieżę Trynitarską. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Kazimierza Dolnego – miasta leżącego u stóp Góry Trzech Krzyży oraz Czarnolasu. W Czarnolesie zwiedzili muzeum im. Jana Kochanowskiego.
3
WRZESIEŃ
WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SAMORZĄD UCZNIOWSKI przeprowadził wybory OPIEKUNA SAMORZĄDU na rok szkolny 2021/2022. Wolą uczniów zostanie nim pan Krzysztof Żebrok. Gratulujemy! Tym samym Nikola i Marek kończą swoją kadencję, a my dziękujemy im za pracę na rzecz naszej szkolnej społeczności. Już niedługo wybory do nowego Samorządu. Czekamy na uczniów z pomysłami i energią do działania.
WRZESIEŃ
JĘZYK POLSKI NA SPORTOWO
Rozmowy o bliskich związkach poezji… ze sportem na podstawie utworów Kazimierza Wierzyńskiego, biegane dyktando ortograficzne, sportowa rozprawka egzaminacyjna, czy konkurencje sportowo-poetyckie takie jak: wierszosprint, rymaraton i dośrodkowanie stylistyczne to tylko niektóre niespodzianki, które czekały na uczniów podczas dzisiejszych lekcji języka polskiego
Już w tym tygodniu zostanie zainaugurowany Europejski Tydzień Sportu. Każda chwila jest dobra na aktywność fizyczną i zagłębianie tajników naszego pięknego języka! A sport? Sport jest uniwersalnym językiem ludzkości, który jednoczy wszystkich dookoła! Dzień Piżamy i Dzień Sportu to świetne okazje do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także doskonale wpływa na ogólny stan naszego zdrowia.
3
WRZESIEŃ
W SZKOLE W PIŻAMACH!
Klasy I – III naszej szkoły wzięły dziś udział w w ogólnopolskiej akcji wsparcia dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych „DZIEŃ PIŻAMY”.
Celem akcji jest wsparcie dla dzieci na oddziale onkologii. Załóżmy piżamy i wpłaćmy symboliczną kwotę do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji.
Ubierając DZISIAJ piżamy dzieci naszej szkoły solidaryzują się z dziećmi, które walcząc z chorobą nowotworową przebywają w szpitalach. Dla wielu podopiecznych szpitali onkologicznych piżama stała się codziennością! To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Okazujemy wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ubrań w piżamy.
Dziś Klasy I - III uczestniczyły w bieżnych zabawach ruchowych właśnie w piżamach.
PIERWSZA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO CHARYTATYWNEGO BIEGU I DNIA W PIŻAMACH
Biegaliśmy dziś dla dzieci - żeby je chronić i aby dać im drugą szansę na zdrowie i życie! Dlaczego w piżamach? Dla wielu chorych dzieci piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.
Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi uczniowie z klas 4-8 zamienili dziś stroje sportowe na piżamy. Na lekcjach wychowania fizycznego każda klasa rywalizowała w biegu z przeszkodami w piżamach. Wszyscy uczniowie z radością uczestniczyli w tych zawodach, a zwycięzcy poszczególnych biegów stanęli na podium.
3
WRZESIEŃ
NARODOWE CZYTANIE "MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ" W KLASIE 8
Podczas lekcji języka polskiego nasi najstarsi uczniowie włączyli się do akcji pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej i obejrzeli interaktywne przedstawienie teatralne będące adaptacją dramatu Gabrieli Zapolskiej. Ponadto młodzież wysłuchała fragmenty tekstu oraz zapoznała się z takimi terminami jak "dulszczyzna" czy "tragifarsa". Cieszymy się, że po raz kolejny włączyliśmy się do wspaniałej akcji promującej czytelnictwo i pokazującej jak ważne oraz piękne jest czytanie książek...
WRZESIEŃ
Piżamowy zawrót głowy w klasach 4 - 8!
Dziś cała społeczność naszej szkoly wzięła udział w ogolnopolskiej charytatywnej akcji "Dzień w Piżamach"!
WRZESIEŃ
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla wszystkich klas odbędzie się w trybie stacjonarnym 1 września 2021 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej (wejście od strony boiska). Obowiązuje maseczka i strój galowy. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do wyznaczonych sal lekcyjnych.
O godz. 8.00 w Kościele pw. św. Rocha w Zamarskach odbędzie się Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla pracowników, uczniów i rodziców SP w Zamarskach.
CZERWIEC
UROCZYSTE POŻEGNANIE NASZYCH WSPANIAŁYCH ÓSMOKLASISTÓW
Za nami piękny dzień pełen wielkich emocji, wzruszeń i refleksji...
"A teraz Ty rzucasz karty na stół; świat należy do Ciebie tylko TERAZ I TU" - to hasło przyświecało piątkowej uroczystości pożegnania Ósmoklasistów. W akademii wzięli udział uczniowie klas VII-VIII, Rodzice, Grono Pedagogiczne i Pracownicy naszej szkoły. Program rozpoczęli ósmoklasiści, którzy pod kierunkiem wychowawcy klasy - Pana Krzysztofa Żebroka przygotowali bardzo zabawny filmik pt. "Nauka zdalna a nauczanie stacjonarne". W montażu muzycznym i na przygotowanych plakatach młodzież podziękowała swoim nauczycielom za lata nauki w szkole podstawowej oraz w ujmujący sposób wyraziła swoją wdzięczność za trud wychowania, pomoc i wsparcie. W drugiej części uroczystości siódmoklasiści pod przewodnictwem wychowawczyni, Pani Magdaleny Kotońskiej, w humorystyczny sposób pożegnali naszych Absolwentów. Zaprezentowali skecz pt. "FBI na tropie Ósemki". Uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną składającą się z fotografii z ośmiu lat pobytu w naszej szkole uczniów klasy VIII. Zdjęcia pokazały, jak wyjątkowa była to grupa - niezwykle zgrana, solidarna, mądra, mocno ze sobą związana... Po prostu WYJĄTKOWA! Pod batutą Pani Krystyny Penkały siódmoklasiści zaśpiewali dwie piosenki, a na koniec obdarowali starsze koleżanki i kolegów drobnymi upominkami - zdjęciami w ramkach. Dyrektor naszej placówki, Pani Agnieszka Pisiut wręczyła statuetkę dla najlepszego absolwenta, którą otrzymała Wiktoria Machej! Podczas uroczystości rozdano uczniom klas VII-VIII świadectwa, nagrody książkowe, a Rodzicom Wiktorii Machej, Pauliny Glajc, Maksymiliana Żaka i Piotra Boczonia listy gratulacyjne. Podziękowano również Pani Teresie Boczoń za 6 lat pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Rodziców oraz kilkunastoletnie działanie w tym organie szkolnym...
Ósmoklasiści, pamiętajcie o tym, że "Nie poznaliśmy się po to, by o sobie zapomnieć"! Wracajcie do nas z ciepłymi wspomnieniami
5
CZERWIEC
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS IV - VI
Nadszedł długo wyczekiwany moment zakończenia roku szkolnego! 25 czerwca uczniowie klas 4-6 odebrali z rąk wychowawców - Pani Anny Wójtowicz (kl. 4), Pani Dagmary Niemczyk-Kędry (kl.5) oraz Pani Alicji Łukasiak (kl.6) upragnione świadectwa. Pani Dyrektor złożyła dzieciom gratulacje, a na koniec uroczyście wręczyła każdemu piątoklasiście Karty Rowerowe. Nie zabrakło również uhonorowania zasłużonych uczniów dyplomami za osiągnięcia sportowe oraz stypendiami za wysokie wyniki w nauce. BRAWO!
A teraz czas na błogi odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie