WIELKANOC
Uczniowie klasy 1 samodzielnie przygotowali wspólne wielkanocne śniadanie. Było pysznie i świątecznie.
Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
WIELKANOC
Uczniowie klasy 1 samodzielnie przygotowali wspólne wielkanocne śniadanie. Było pysznie i świątecznie.
Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
KLASOWY KONKURS NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ
Ùczniowie klasy II, wzięli dziś udział w klasowym konkursie na najładniejszą, samodzielnie zdobioną pisankę. Bawili sie też w poszukiwaczy jajeczek, które zostawił im wielkanocny zajączek.
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczennice klasy 7: Martyna, Zuzia, Julia i Emilka wykonały ciekawe lapbooki na temat wody i roztworów wodnych
POLONISTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZENNIC
W ostatnim czasie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły osiągnęły baaardzo wysokie wyniki!
Julia Samol - uczennica klasy 8 została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, natomiast siódmoklasistka - Martyna Więcek zdobyła tytuł FINALISTKI! Jesteśmy niezmiernie dumni i życzymy Dziewczynom kolejnych triumfów! Julka, dzięki wieloletniej, ciężkiej i systematycznej pracy oraz zaangażowaniu, osiągnęła wymarzony sukces - otrzymała wymaganą ilość punktów, a tym samym zostanie zwolniona z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Jest to równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu najwyższego wyniku!
Serdecznie gratulujemy Julce, Martynce, ich Rodzicom oraz nauczycielce języka polskiego, p. Magdalenie Kotońskiej, która przygotowywała uczennice do Konkursu.
ZAPRASZAMY!
WYJAZD DO KINA PIAST W CIESZYNIE
W środę 2.04.2025 r., uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina Piast w Cieszynie, na magiczno - muzyczną adaptację popularnej bajki o Królewnie Śnieżce.
CIESZYŃSKI SZLAK KWITNĄCYCH MAGNOLII
Cieszynski Szlak Kwitnących Magnolii przebiegający przez Cieszyn, liczy 1,04 km i 11 przystanków. Pomysłodawcą był Mariusz Makowski i Danuta Cieślar - Pawlowicz w 2001 r. Pierwszy spacer z przewodnikiem odbyl się w 2005 roku.
POWITANIE WIOSNY
W piątek uczniowie klas 1 - 3 świętowali nadejście wiosny. Oprócz wiosennej gimnastyki i zawodów drużyn, tego dnia odbył się również Konkurs Wiedzy o Wiośnie. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwyciezcami zostali Jaś i Szymon z klasy pierwszej. Na zakończenie dnia, dzieci stworzyły piękne, wiosenne prace plastyczne.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE – KREATYWNIE I NA WESOŁO!
24 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w wyjątkowy sposób! Tego dnia ogłosiliśmy „Dzień bez plecaka”, co wyzwoliło w uczniach mnóstwo kreatywności – pomysłowe zamienniki tradycyjnych plecaków zaskakiwały na każdym kroku!
Klasy 4-6 miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o wiośnie, uczestnicząc w interesującej prezentacji. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje panujące nie tylko w Polsce, ale również dowiedziały się, jak to święto obchodzone jest w innych krajach, takich jak Indie, Hiszpania czy Chiny. Następnie uczniowie, podzieleni na siedmioosobowe zespoły, rozwijali umiejętności współpracy, rozwiązując quiz oraz biorąc udział w grze terenowej w formie stacji.
Młodzież z klas 7-8 zmierzyła się z „Wiosennym Dyktandem”, sprawdzając swoje umiejętności ortograficzne. Nie zabrakło również aktywności ruchowej – na sali gimnastycznej odbył się „Bieg z kwiatkiem”, który wyglądał spektakularnie, gdy każdy uczestnik pokonywał trasę z wiosennym akcentem w dłoni.
Cała szkoła rozkwitła kolorami, gdy uczniowie przyszli w barwnych, wiosennych strojach oraz z gadżetami nawiązującymi do tej pory roku. Był to dzień pełen uśmiechu, integracji i świetnej zabawy, który pokazał, że uczniowie w Zamarskach potrafią współpracować i kreatywnie świętować!
Nad całością wydarzenia czuwali organizatorzy - Panie Wiosny: Magda, Judyta i Ewa oraz Pan Krzysztof.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – to był niezapomniany wiosenny dzień!
Zwycięskie drużyny otrzymały wiosenne upominki! Gratulacje dla Julii Samol i Mateusza Marcinkowskiego, którzy najlepiej poradzili sobie z dyktandem ortograficznym. BRAWA!
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
Uczniowie kl. 3 - 8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez przedstawiciela firmy profilaktycznej PRO - SENS, pana Amadeusza Brachaczka. Warsztaty były dopasowane do potrzeb oraz wieku uczniów. Klasy 3-4 oraz 5-6 uczestniczyły w zajęciach z zakresu hejtu, przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy, natomiast uczniowie kl. 7- 8 z zakresu profilaktyki uzależnień. Zajęcia były prowadzone ciekawie i profesjonalnie.
LEKCJA HISTORII W KLASACH STARSZYCH
20 marca 1942 roku "Pod Wałką" w Cieszynie doszlo do egzekucji 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta. Obchodzimy w tym roku 83. rocznicę tych wydarzeń. W związku z tym nasza szkoła uczciła wydarzenie okolicznościową gazetką. Ponadto przeprowadzono lekcje w kl. 7 i kl. 8.
DZIEŃ LICZBY PI – ŚWIĘTO MATEMATYKI
Dzień Liczby Pi w szkole to wyjątkowe święto, które łączy naukę z zabawą i inspiruje uczniów do odkrywania fascynujących aspektów matematyki. Dzięki kreatywnym inicjatywom i zaangażowaniu każdy może znaleźć w tym dniu coś interesującego dla siebie! Z okazji tego święta uczniowie klas 1 – 7 wzięli udział w matematycznych grach, konkursach, tworzyli plakaty o „stałej Archimedesa”. Starsi uczniowie obejrzeli prezentację o historii liczby oraz wzięli udział w quizie o liczbie Pi. Rozwiązywali zagadki, rebusy matematyczne, zadania. Dowiedzieli się jak wyznaczyć liczbę Pi i sami ją wyznaczali. Tego dnia na stołach zagościły bardzo smaczne i pięknie przyozdobione ciasta i ciasteczka przygotowane przez uczniów: Hanię z kl. 4, Mikołaja z kl. 4, Franka z kl. 4, Amelkę z kl. 4, Sarę z kl. 4, Wiktorię z kl. 4, Tobiasza z kl. 5, Natana z kl. 5, Emilkę Sz. z kl. 5, Asię z kl. 6, Grzesia z kl. 6, Kubę P. z kl. 6, Daniela z kl. 6, Miłosza z kl. 6, Bartka z kl. 7, Karola z kl. 7 i Stefana z kl. 7.
WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2025/2026 SĄ JUŻ DOSTĘPNE!
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola znajduje się na gazetce w Przedszkolu.
Natomiast lista uczniów przyjętych do klasy I znajduje się na gazetce przy wejściu do szkoły (przy wejściu do świetlicy).
REKRUTACJA SZKOŁA
W celu zapisania dziecka do klasy pierwszej i przedszkola należy złożyć dokumenty (wniosek oraz oświadczenie w sprawie lekcji religii) w sekretariacie szkoły do 5 marca 2025 r. (w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 7.00 do 15.00, w środę od 08:00 do 16:00).
DZIEŃ KOBIET
10 marca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole wyjątkowe obchody Dnia Kobiet!
Na początek uczniowie klasy 7, Karol i Stefan, złożyli życzenia wszystkim nauczycielkom, pracownicom szkoły oraz koleżankom. Każda dziewczyna została obdarowana koroną, a tym samym została królewną!
W przygotowanie atrybutów władzy włączyli się chłopcy z każdej klasy, którzy zadbali o to, by każda z królewien poczuła się wyjątkowo.
Nie zabrakło także śmiechu – chłopcy przygotowali zabawne dowcipy, które rozbawiły nie tylko dziewczyny.
Po chwili relaksu dziewczynki podzieliły się na 6 grup i stanęły przed ciekawymi i kreatywnymi zadaniami, które przygotowali dla nich chłopcy. Królewny naszej szkoły wykazały się ogromną kreatywnością i umiejętnością współpracy!
Brawa dla dziewczyn za pomysłowość i zaangażowanie, a dla chłopaków – za twórcze pomysły, pracę manualną oraz to, że pamiętali o tym wyjątkowym dniu!
WIRUSOOCHRONA
W zeszłym tygodniu, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji, organizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pn. „Wirusoochrona”. W trakcie zajęć, dzieci mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.
BRAAAWO DRUŻYNA!
6 marca rozegrane zostały półfinały powiatu cieszyńskiego w mini piłce ręcznej chłopców.
Nasz zespół zdobył srebrny medal.
Gratulacje!
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poświęcony jest on żołnierzom polskiego podziemia w czasach II wojny światowej i ich powojennym losom. Nasza szkoła dołączyła się do obchodów poprzez przygotowanie gazetki oraz omówienie tematu na lekcjach historii w kl.7 i kl.8.
“DZIEŃ DOBRY STOLICO!” - dwudniowa wycieczka edukacyjna do Warszawy, 13-14 lutego 2025 r.
14 lutego uczniowie klas 7-8 wrócili z wycieczki do stolicy Polski. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Magdalena Kotońska, p. Judyta Kwiczala oraz p. Krzysztof Żebrok.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i obejmowała przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana była wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Następnie udaliśmy się do Sali Posiedzeń Sejmu na prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Pani przewodnik przedstawiła poszczególne miejsca przeznaczone dla parlamentarzystów i senatorów oraz opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy w Sejmie. Po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na nocleg do hostelu umiejscowionego w samym sercu Śródmieścia, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, panem Wojciechem Bilińskim, który zabrał nas na trzygodzinny spacer po warszawskim Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznanie stolicy zaczęliśmy od pogadanki pod kolumną Zygmunta, a skończyliśmy interesującym miniwykładem pod Pałacem Prezydenckim. Po drodze odwiedziliśmy również Zamek Królewski, gdzie obejrzeliśmy multimedialną wystawę, poznając burzliwe dzieje obiektu. Dzięki archiwalnym materiałom i nowoczesnej technologii poznaliśmy fascynującą historię zamku od średniowiecza, przez dramatyczne zniszczenia podczas II wojny światowej, aż po jego odbudowę. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta na Stadionie Narodowym - miejscu wielu wydarzeń sportowych, rozrywkowych i kulturowych. Pan Wojciech był naszym przewodnikiem również po trasie "Piłkarskie emocje", która prowadziła przez najbardziej historyczne miejsca areny. Zobaczyliśmy m.in. strefę zawodniczą i szatnię reprezentacji Polski. Poznaliśmy także zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym. Weszliśmy również na taras widokowy, aby podziwiać stadion z samej góry. Zobaczyliśmy też trybunę dolną, pomieszczenia odnowy biologicznej i płytę boiska.
Warszawa na wszystkich zrobiła niemałe wrażenie. Wycieczka była BARDZO udana!
Pomimo zimowej aury, udało nam się zobaczyć wiele interesujących miejsc i wziąć udział w żywych lekcjach: historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Organizatorką wyjazdu była pani Magdalena Kotońska.
BAL KARNAWAŁOWY KLAS 1 - 3
Powered by aSc EduPage