• GMINNE ZAWODY MINIKOSZYKÓWKI

W rozegranych 15 listopada zawodach minikoszykówki drużyna dziewcząt zajęła II miejsce.

Nasz zespół pokazał charakter i zostawił serce na parkiecie!

Brawo, DRUŻYNA!

• LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

Dzięki krosnom pozyskanym z projektu "Laboratoria Przyszłości" w ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 7 utkali efektowne makatki, które posłużą jako dekoracja lub prezent dla bliskiej osoby.

#laboratoriaprzyszłości

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Czy łatwo jest zostać czytelnikiem? I to takim certyfikowanym - z dyplomem, pasowaniem i przyrzeczeniem? Czy wystarczy po prostu umieć czytać? Nie w naszej bibliotece! Uczniowie klasy 1 przekonali się niedawno, że aby zostać pasowanym na czytelnika należy wykazać się nie lada wiedzą. Na początku naszego spotkania uczniowie musieli opowiedzieć o tym, jakie rodzaje bibliotek oraz książek znają, co dają nam książki i po co w ogóle je czytać a także jak o nie zadbać, aby służyły jak najdłużej. Ponadto najmłodsi czytelnicy musieli opowiedzieć o swoich ulubionych książkach oraz połączyć konkretne elementy czy postacie z odpowiednimi bajkami. Nie zabrakło również zagadek, na które nasi adepci musieli odpowiedzieć. Dopiero po tych wyzwaniach i przyrzeczeniu, młodzi ludzie zostali przyjęci w szeregi czytelników. Od teraz pełnią zaszczytną funkcję przyjaciół książek i biblioteki. Gratulujemy i życzymy samych wspaniałych i niezapomnianych chwil w świecie fantazji!

• RYGINALNE I ODLOTOWE HOBBY

Majki Morawiec- uczennicy 3 klasy!

Maja Morawiec z 3 klasy od roku jeździ do Katowic i "trenuje latanie". W sobotę Majka zadebiutowała w Polish Open 2022 VIII edition Flyspot.

Marzenia o lataniu bardzo często pojawiają się zarówno u dzieci, jak i dorosłych... Latają przecież postacie z bajek i superbohaterowie, a tęsknota za lataniem to jedno z odwiecznych marzeń ludzkości... Flyspot powstał po to by spełnić to marzenie. Będąc ubranym w specjalny kombinezon, gogle i kask, po odpowiednim szkoleniu można wejść do tunelu i ...latać! A jeśli tak, jak Majka ktoś zakocha się w lataniu (co bardzo realne), uczestniczy się w treningach. Brawo dla Majki MAŁEJ BŁYSKAWICY za odwagę!

• OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości  uczniowie klasy piątej pod kierunkiem dyrektor szkoły, pani  Anety Orzyszek przedstawili program artystyczny upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, przy pomocy wierszy i pieśni  patriotycznych przypomniano historię czasów zaborów Polski i odzyskania niepodległości w 1918 roku. Nie zapomniano o żołnierzach, przywódcach politycznych i ludziach, którym zależało na polskiej suwerenności.

Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Przy akompaniamencie nauczycielki muzyki, pani Krystyny Penkały społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

• PROGRAM EDUKACYJNY EUROWEEK

Co to jest Euroweek? To program edukacyjny mający na celu rozwijać kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej  oraz kreatywności. Biorąc udział właśnie w tym programie, w malowniczej miejscowości Lądek Zdrój, uczniowie z klasy 8 spędzili 5 dni - od 25 do 29 października. Brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Peru, Zimbabwe, Turcji, Azerbejdżanu i Gruzji. Tańczyli, śpiewali, prezentowali owoce swojej pracy i przede wszystkim mówili po angielsku! Mimo, że wskutek napiętego grafiku, czasu wolnego nie było zbyt wiele, młodzi ludzie zawarli wiele znajomości i bardzo pozytywnie mówią o swoich przeżyciach.

Wiktoria R.: Euroweek był wspaniałą przygodą. Nasi nauczyciele byli bardzo pozytywni i uśmiechnięci. Wiele się nauczyłam przez rozmowę w języku angielskim. Robiliśmy wiele różnych, ciekawych prac, scenek a nawet tańczyliśmy! Bardzo mi się podobało i chciałabym przeżyć to jeszcze raz.

Natalia: Euroweek był cudowny i bardzo mi się podobał. Poznałam tam dużo wspaniałych osób. Było dużo zabawy - tańczyliśmy, śpiewaliśmy , każdy się dobrze bawił. Chciałabym tam kiedyś wrócić.

Ola: Na Euroweeku bardzo mi się podobało. Zajęcia były ciekawe, wolontariusze bardzo mili, wiedzieli jak dogadać się z młodzieżą. Uważam, że warto było podjechać.

Wiktoria C.: Euroweek był wspaniałą przygodą, mogliśmy poznać nowe osoby. Było dużo różnych zabaw, tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Wolontariusze byli bardzo mili dla uczniów. Chciałabym to przeżyć jeszcze raz!

Bartek: Było bardzo fajnie. Można było dużo się nauczyć nie tylko angielskiego, ale też o innych kulturach. Po zajęciach był czas na zawarcie nowych znajomości.

Gosia: Na Euroweeku było super! Codziennie uczyliśmy się czegoś nowego, poznawaliśmy nowych ludzi. Bardzo mi się podobał plan dnia. Lubiłam grać w gry, które przygotowali wolontariusze. Z niektórymi osobami poznanymi na Euroweeku bardzo się polubiliśmy. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz.

Miejmy nadzieję, że nie był to ostatni tego typu wyjazd i chętnych w przyszłości nie zabraknie :)

Iwona Wiencek-Machała

• POWIATOWE ZAWODY

3 listopada odbyły się w Chybiu POWIATOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM. Naszą szkołę reprezentowały Nadia i Martyna.

• PAŹDZIERNIK

• WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI - ETAP SZKOLNY

28 października dwóch uczniów klasy siódmej: Mateusz Kowalik i Tomasz Sabela wzięło udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.