• MARZEC

          • DZIEŃ KOBIET

               Marzec to wyjątkowy miesiąc! Uczniowie naszej szkoły 8 marca świętowali podwójnie... Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek oraz pań pracujących w szkole, a zbliżający się wielkimi krokami Międzynarodowy Dzień Teatru uczcili wyjazdem do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl pt. "Kochając różę". Siódmoklasiści: Tomek, Łukasz, oraz Mateusz przygotowali prezentację dotyczącą niezwykłych kobiet w historii, a uczniowie klasy czwartej: Paweł, Kuba, Miłosz i Daniel złożyli piękne życzenia z okazji Święta Kobiet. Samorząd Uczniowski również przygotował dla dziewczynek coś wyjątkowego, po czym wyruszyliśmy do Cieszyna z przekonaniem, że “Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą”.

            Na miejscu uczniowie klas V-VIII obejrzeli inscenizację w wykonaniu wrocławskiego teatru Artenes, który wykorzystał tekst oryginału jednej z najbardziej poczytnych książek na świecie pt. „Mały Książę„ Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego oraz realia bliskie współczesnej młodzieży, aby pomóc zrozumieć ją młodemu widzowi.

            “Każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę… Kogoś, kto pobudzi nas do poświęcenia w imię miłości…” .

            Oglądanie aktorów odgrywających swoje role na scenie to niesamowite przeżycie samo w sobie. Teatr rozbudza w dzieciach ciekawość świata, kształtuje wyobraźnię i kreatywność, powoduje, że jesteśmy bardziej wrażliwi na wszelkie przejawy kultury.

          • MARZEC

          • KLASY I-III W TEATRZE IM.  A. MICKIEWICZA W CIESZYNIE

               W czwartek, 9 marca uczniowie klas młodszych wybrali się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl pt. "Pinokio". Baśń ta stała się natchnieniem uczniów do rozważań o autorytetach, otaczającym nas świecie i zagrożeniach oraz bezwarunkowej, pięknej, wszystko wybaczającej rodzicielskiej miłości.

            Opisana w przedstawieniu Teatru Artenes historia Pinokia dostosowana została do wymogów wychowawczych i rozwojowych dzieci. Szczególnie spodobała się uczniom oprawa muzyczna spektaklu.

          • MARZEC

          • KONKURS CZYTANIA W KLASIE 2

               Uczniowie naszej klasy uczestniczyli , po raz kolejny, w klasowym konkursie pięknego czytania. Wszyscy byli wspaniale przygotowani ale …..jury musiało wybrać najlepszych. Zwyciężyła Zuzia Więcek, drugie miejsce zdobyła Kinga Babilon a trzecie Staś Biernat. GRATULUJEMY

          • MARZEC

          • DZIEŃ KOBIET - DZIEŃ PEŁEN PRZYJEMNOŚCI W KLASACH MŁODSZYCH!

               Od rana świętowano w klasach I - III Dzień Kobiet! Były oczywiście kwiaty, prezenty - koraliki, słodkości oraz pizza. Był to wesoły dzień, pełen niespodzianek dla dziewcząt i dla chłopców!

          • MARZEC

          • LEKCJA GEOGRAFII W KLASACH MŁODSZYCH

               Klasa VI przeprowadziła lekcję geografii dla klas I-III. Bohaterem zajęć był Mikołaj Kopernik - patron roku 2023. Uczniowie zobaczyli prezentację przygotowaną przez Julkę Samol oraz filmy edukacyjne o Słońcu i planetach.

            Teoria heliocentryczna, planety, Słońce, planetoidy... - pojęcia do łatwych nie należą, ale wszystko przed nami - uczniami!

          • MARZEC

          • KONKURS MY VALENTINE'S LAPBOOK

               Choć Dzień Kobiet już zapasem w naszej szkole ciągle jeszcze pachnie walentynkami. Ze względu na liczne nieobecności uczniów i nauczycieli dopiero wczoraj zostały ogłoszone wyniki konkursu My Valentine's Lapbook . Oto one:

            I miejsce: Bartosz Szewczuk,

            II miejsce: Wiktoria Rabaszowska,

            III miejsce: Martyna Więcek.

            Wybór nie byl latwy, gdyż wszystkie prace są przepiekne!

          • MARZEC

          • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ, PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

              Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uczciliśmy w wyjątkowy sposób.

            21 lutego gościliśmy w naszej szkole znaną i bardzo lubianą pisarkę dla dzieci i młodzieży, kawaler Orderu Uśmiechu, ambasadorkę akcji Cała Polska Czyta Dzieciom - panią Renatę Piątkowską oraz znakomitą lektorkę - panią Malwinę Kożurno. Renata Piątkowska jest autorką lektury uzupełniającej dla uczniów klas starszych pt. “Która to Malala?” oraz licznych książek, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej, m. in.: Wieloryba”, „Dziadka na huśtawce”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „To się nie mieści w głowie”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Zbój: Opowiadania o koniach i konikach”, “Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”.

            W pierwszej części spotkania autorskiego zatytułowanego “Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej" udział wzięli uczniowie z klas 1-4. Celem zajęć było nie tylko wzbudzenie w dzieciach empatii dla zwierząt, ale też zapoznanie z książkami pt. "Zbój", "Mruk", "Najwierniejsi przyjaciele" czy "Oko w oko ze zwierzakiem".

            Autorka opowiadała o swojej twórczości literackiej i zachęcała do jednej z najpiękniejszych czynności, jaką jest czytanie książek, z kolei pani Malwina w humorystyczny sposób przeczytała fragmenty książek pisarki, wywołując wśród dzieci głośny śmiech. W ten sposób pokazała, że w książkach Renaty Piątkowskiej bardzo ważną rolę pełni humor i potwierdziła, że zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka, którzy nigdy go nie zawiodą.

            Drugie spotkanie autorskie pt. “Która to Malala? Czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły" zostało dedykowane uczniom z klas 5-8. Książka "Która to Malala?" została nominowana do nagrody IBBY i wpisana na Złotą Listę. Należy do złotej dwudziestki najlepszych książek dla dzieci i młodzieży. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z Malalą - jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową nagrodę Nobla w 2015 r. oraz podkreślenie wagi wykształcenia. Malala wraz z ojcem do dzisiaj prowadzi fundację wspierającą finansowanie edukacji na świecie. Pisarka przekonywała zebranych, że wykształcenie i wiedza są w życiu bardzo ważnymi wartościami, których często się nie docenia i traktuje często jak zło konieczne. Uczniowie z przejęciem wysłuchali opowieści pisarki. Pani Malwina Kożurno niezwykle sugestywnie przeczytała fragment książki pt. „Która to Malala?”. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia, zakup książek i zdobycie autografu. Dzieci były zachwycone!

            Wartościowe zajęcia zostały współfinansowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!

          • MARZEC

          • ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ


               Koty to stworzenia tajemnicze, zaskakujące i bardzo mądre. Przekonali się o tym uczniowie klas 4-5, którzy uczestniczyli w zajęciach w szkolnej bibliotece w ramach obchodów szkolnego Dnia Kota . Pralinka, Maczek i Sierżant to koci bohaterowie spotkania połączonego z konkursem uważnego słuchania. Nauczycielki: pani Aneta Orzyszek, pani Iwona Wiencek-Machała oraz pani Magdalena Kotońska przeczytały zebranym w bibliotece dzieciom trzy opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. “Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Brawa dla zwycięzców konkursu: Alicji Salamon, Oli Ferfeckiej, Martynki Więcek, Emilki Skowronek oraz Kuby Perchały!

          • MARZEC

          • KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET"

               W środę 1 marca odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego dla uczniów kl. IV - VIII „Bezpieczny internet". Nagrodę główną otrzymał uczeń kl. VII - Tomasz Sabela oraz uczniowie, którzy pomagali w przygotowaniu plakatu: Laura Matuszek, Piotr Perchała i Konrad Donocik. Plakat zwycięskiej drużyny był bardzo oryginalny i zawierał ważny przekaz profilaktyczny. Wyróżnienie otrzymali uczniowie kl. IV: Paweł Machej i Miłosz Rabaszowski. Wyłonienie zwycięzców było dla jury bardzo trudne - poziom przygotowanych plakatów był wysoki i zawierały one ważne dla bezpiecznego korzystania z internetu treści. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie w nagrodę otrzymają oceny celujące z informatyki i plastyki.

          • MARZEC

          • CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI

               Oto przedostatni etap Modułu II CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI. Uczniowie kl. 2 obejrzeli prezentacje multimedialne o krajach, które były opisane w książce, m.in. Mount Everest czy Saharę. Przedstawione były różne ciekawostki o tych miejscach. Dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą przedstawionego miejsca odwiedzonego przez Martynę.

          • MARZEC

          • LEKCJA HISTORII DLA UCZNIÓW KLAS IV - VI „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI BOHATEROWIE”

               Dziś w naszej szkole uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. O tych, którzy „Żyli prawem wilka” opowiedziała zebranym uczniom z klas IV-VI nauczycielka historii, pani Magdalena Kotońska. Dzieci poznały w ten sposób niezwykle ciekawe postacie rotmistrza Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny. Lekcję historii uzupełniła prezentacja multimedialna nawiązująca do powojennego podziemia niepodległościowego, krótki wykład pana Roberta Nowakowskiego oraz piosenka Kasi Malejonek pt. “Jedna chwila”. Na zakończenie uczniowie wysłuchali fragmentu książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. "Polscy Superbohaterowie: Rotmistrz Witold Pilecki", która czeka na chętnych czytelników w szkolnej bibliotece . Celem Żołnierzy Wyklętych była walka o polską niepodległość, a za taką postawę należy się im najwyższy szacunek. Z pewnością przybliżenie losów Żołnierzy Niezłomnych i wydarzeń z tamtych lat było wartościową lekcją historii dla naszych uczniów. Wspólnie dbajmy o pamięć o tych niezłomnych Bohaterach!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach
      • spz [at] hazlach.pl
      • (33)8569591 Adres skrzynki ePUAP /SPZamarski/SkrytkaESP Przyjmowanie skarg i wniosków: w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00
      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach, ul. Szkolna 1 43-419 Hażlach Poland
    • Logowanie