• LUTY

•    BRAMA NADZIEI

W lutym gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę fundacji Brama Nadziei, Panią Barbarę Bałon, która przybliżyła naszym uczniom tematykę holocaustu. Dziękujemy za tę pouczającą lekcję historii, empatii i tolerancji.

DZIEŃ KOTA W KLASACH 4-6

Na pierwszy rzut oka widać, że kotom żyje się lepiej niż nam. Dlaczego nie wziąć z nich przykładu?

Z okazji obchodzonego 17 lutego Dnia Kota zebrani w bibliotece szkolnej uczniowie wysłuchali najciekawszych fragmentów książki pt. "Żyć jak kot" - pozycji obowiązkowej nie tylko dla wszystkich miłośników tych wspaniałych stworzeń. Tekst czytały: pani dyrektor Aneta Orzyszek, pani Ewa Karpeta, pani Iwona Wiencek-Machała oraz pani Magdalena Kotońska. Życzymy wszystkim, aby spojrzeli z dystansu na Waszą codzienność i odnaleźli w niej uśmiech i prawdziwe kocie zadowolenie...

PTASIA STOŁÓWKA

Uczniowie klas młodszych, z wielkim zaangażowaniem, całą zimę dbali o ptaszki. W naszym szkolnym parku zapełniali słonecznikiem aż 4 karmniki. Przylatywały dzięcioły, kowaliki, sikorki.....Uczymy dzieci, że należy pomagać zwierzętom zimą.

• LUTY

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Uczniowie z kl. 7 i kl. 8 brali udział w spotkaniu profilaktycznym z pedagogiem oraz szkolnym psychologiem. Uczniowie zostali zapoznani z objawami depresji oraz jej skutkami. Uczestnicy spotkania obejrzeli film pt. „Znikające dzieci”.