KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!
Już jutro, 6 grudnia na przerwach (od godziny 7:00) odbędzie się w bibliotece kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy!
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!
Już jutro, 6 grudnia na przerwach (od godziny 7:00) odbędzie się w bibliotece kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy!
WYCIECZKA KLAS I - III DO GÓREK MAŁYCH
Warsztaty w Chlebowej Chacie w Górkach, pełne historii naszych przodków, cudownych zapachów i smaków...
W czwartek, 1 grudnia klasy I-III wybrały się do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Na wszystkich wrażenie wywarły stare, tradycyjne sprzęty codziennego użytku w zabytkowej chacie oraz maszyny rolnicze. Podczas warsztatów poznano drogę ziarenka zboża, które musi pokonać wiele etapów, aby w postaci bochenka znaleźć się na naszych stołach i kusić...
Każdy samodzielnie wykonał i upiekł podpłomyki, które okraszał tam wykonanym masłem, czy polewał miodem z pobliskiej pasieki. Odbyła się też interesująca lekcja o życiu pszczół.
Była to ciekawa wycieczka, pełne historii naszego regionu, praktycznych działań, nauki oraz cudownych zapachów i smaków.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W poniedziałek 28.11.2022 w ramach zajęć profilaktycznych odbyło się spotkanie uczniów kl.6 - 8 z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Cieszynie mł. asp. Kamilem Przewieźlikiem oraz naszym dzielnicowym mł.asp. Wacławem Kopelem pt. „Odpowiedzialność karna nieletnich”.
Uczniowie poznali definicję demoralizacji; dowiedzieli się jakie stosuje się środki jej zapobiegające. Ponadto zostali zaznajomieni z konsekwencjami łamania zasad i regulaminów obowiązujących w szkole. Pan policjant przedstawił ustawowe zasady realizowania obowiązku szkolnego. Słuchacze dowiedzieli się również, jaka jest odpowiedzialność prawna dzieci i młodzieży od 10 do 18 roku życia.
ZABAWY ANDRZEJKOWE KLAS I - III
W poniedziałek, klasy I-III z wychowawcami, zorganizowały zabawy andrzejkowe. Były tańce z balonami, tradycyjne lanie wosku, wróżby z ciastek, butów, kubków, wróżenie zawodów i imion... Odbyły się też rozmaite konkurencje przy muzyce. Nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców. Humory wszystkim dopisały!
WARSZTATY CUKIERNICZE I TECHNICZNE
W piątek 25 listopada odwiedzili naszą szkołę wolontariusze firmy Coca-Cola we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Zamarsk i zorganizowali dla młodszych klas warsztaty cukiernicze a dla starszych klas warsztaty techniczne. Klasy I - IV, wraz z wychowawcami, piekli i ozdabiali świąteczne ciasteczka zgodnie z przepisami. Natomist starsi uczniowie wykonali karmniki dla ptaków, które później pokolorowali.
Dziękujemy wolontariuszom za pozyskany sprzęt do pieczenia, indywidualne nagrody dla uczestników - piłki oraz poświęcony czas
Wszyscy znakomicie się bawili i zarazem uczyli...
CZYTAM Z KLASĄ
KOLEJNY ETAP PROJEKTU "CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI". UCZNIOWIE KLASY 2 SAMODZIELNIE I WEDŁUG WŁASNEGO POMYSŁU TWORZYLI PLAKAT ZACHĘCAJĄCY DO PRZECZYTANIA KSIĄŻKI PT. "WSZYSTKIE ŚLEDŹTWA DETEKTYWA ANATOLA.TAJEMNICA BLADYCH TWARZY".
LEKCJA WYCHOWAWCZA W KLASIE CZWARTEJ
Jakie zachowania określa się mianem życzliwych? Dlaczego warto być uprzejmym i pomocnym człowiekiem? Czy dobro wraca?
Na te oraz inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 4, którzy w piątek obchodzili klasowy Dzień Życzliwości.
”Uwielbiam Twoją obecność!”, „Miłego dnia!”, „ Fajnie, że jesteś w mojej klasie”, „Spełniaj swoje marzenia!”, „Bądź sobą. Nie porównuj się do innych”, „Świat stoi przed Tobą otworem!”, „Dziękuję, że mogę na Ciebie liczyć”, „Uśmiechnij się!”... - TAK! Dobre słowa nic nie kosztują, a dają tyle radości!
Podczas lekcji wychowawczej powstało klasowe Drzewko Życzliwości, na którym zawieszone zostały jesienne liście z miłymi słowami. A na koniec? Zabawa w cichego życzliwego przyjaciela. Promujmy życzliwość, uczynność i bezinteresowną pomoc, a potem... zarażajmy innych pozytywną energią!
MAPOZNAWCA - KONKURS Z GEOGRAFII
Uczestnicy w pierwszej odsłonie konkursu mieli za zadanie wykazać się znajomością mapy fizycznej Europy. Najlepsze rozwiązania zostały nagrodzone.
Zapraszamy do następnej edycji geograficznego konkursu.
KLASA III PREZENTUJE WIELKICH POLAKÓW!
Uczymy się przygotowywać wystąpienia i korzystać z zasobów Internetu oraz encyklopedii, leksykonów...
Każdy uczeń stworzył plakat z informacjami o sławnym, wspaniałym Polaku. Na forum przedstawił Postać, tylko "podpierając się" informacjami na plakacie. Wszyscy znakomicie się spisali. Uczniowie wybrali zarówno uczonych, artystów, jak i działaczy społecznych.
KONKURS CZYTANIA W KLASIE 2
Uczniowie klasy drugiej po raz kolejny wzięli udział w klasowym konkursie pięknego czytania. Wszyscy wspaniale się przygotowali, ale jak to w konkursie bywa, trzeba wybrać najlepszych… Zwyciężyła Amelka Zabystrzan, drugie miejsce otrzymał Franek Sabela, a trzecie Borys Lorek. Brawo dla laureatów!
ANDRZEJKI
22 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę andrzejkową. Muzyczną oprawą imprezy zajął się niezastąpiony Pan Piotr Kornaś, za co serdecznie dziękujemy! Nie zabrakło dobrego humoru, tańców i wspaniałej - wręcz smurfastycznej - zabawy . W chwilach odpoczynku można było posilić się pysznym ciastem i ugasić pragnienie lemoniadą. Podczas zabawy andrzejkowej przedstawiono wyniki konkursu na najbardziej uśmiechniętą dynię. Zwyciężczynią została Julka Samol, drugie miejsce zajął Aleks Wolny, a trzecie - Martynka Więcek. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością! Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny. Gratulujemy!
SPOTKANIE AUTORSKIE
18 listopada uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w spotkaniu autorskim. Czy wiersz musi się rymować? Czy poezja, której odbiorcą nie jest małe dziecko, musi być trudna i nudna? Na te pytania odpowiedziała pani Dyrektor - Aneta Orzyszek, której poezja nie jest obca. Dużym zaskoczeniem dla naszych uczniów była wiadomość, że pani Dyrektor jest poetką, a jej twórczość była nagradzana już od najmłodszych lat jej działalności w konkursach krajowych. Autorka opowiedziała o swej przygodzie z poezją i podzieliła się przeżyciami, jakich dostarcza jej pisanie. Twórczość pani Dyrektor można podejrzeć na blogu tenszuflad.blogspot.com, gdzie pani Aneta dzieli się swoją wizją świata. Zainspirowana młodzież może teraz wziąć udział w konkursie poetyckim na swój własny wiersz. Forma i tematyka jest absolutnie dowolna, wystarczy zatem tylko otworzyć serce i umysł i zapisać to, co w nich siedzi. Na wyniki czekamy do 16 grudnia.
PROMOCJA CZYTELNICTWA
Klasy starsze wzięły udział w konkursie na promocję czytelnictwa. Zaszczytne 1 miejsce zajęła Zuzanna Bestwina, na 2 miejscu uplasowała się Martyna Więcek, a na 3 - Karol Żebrok. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wyzwaniach konkursowych.
KONKURS BIBLIOTECZNY
Nie można sobie wyobrazić lepszej okazji do rozstrzygnięcia konkursów bibliotecznych, z których jeden dotyczył postaci fantastycznych w baśniach, niż właśnie warsztaty traktujące o smokach!!! Miejsce I zajęła Emilka Szweda, miejsce II - Szymon Krzyżowski, a III - Amelia Zabystrzan. Wybór był niezwykle trudny, stąd kilka wyróżnień. Te otrzymali: Daniel Mizia, Maja Morawiec, Igor Recmanik, Rafał Gubała i Emilka Krupa. Gratulacje!!!
SMOCZE WARSZTATY I SPOTKANIE AUTORSKIE
Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym bierze udział nasza szkoła, klasy 1-4 miały okazję gościć pana Pawła Gołucha - autora książek dla dzieci z serii "Smocze kroniki". Pan Paweł poprowadził Smocze Warsztaty, w trakcie których, dzieci miały możliwość zapoznać się z jego twórczością a także poznać wiele ciekawostek związanych z podziałem wierszy, rodzajem rymów czy rytmem. Udzielił praktycznych porad odnośnie pisania wierszy i udowodnił, że ich czytanie to świetna rozrywka. Dzieciaki z wypiekami na policzkach pochłaniały kolejne utwory autora. Ich recytacja została wzbogacona prezentacjami różnorodnych rekwizytów. Nie zabrakło też muzyki - pan Paweł zagrał dla nas i zaśpiewał. Nad wszystkim, z parapetu, czuwał pluszowy smok - patron tego wydarzenia Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę, aby móc w dowolnej chwili wrócić wspomnieniem do tego spotkania.
Zapraszamy na stronę internetową pana Pawła - pawelrymuje.pl i chwilę relaksu i dobrej zabawy z jego twórczością. Mamy nadzieję, że to nie była jego ostatnia wizyta w naszej szkole.
BAL ANDRZEJKOWY
Ach, co to był za bal...
W imieniu Rady Rodziców dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację tegorocznego Balu Andrzejkowego.
Dziękujemy za każdy sok, fant, pyszne ciasto i podarowany produkt. Dochód z balu wyniósł 6000 zł. Pieniążki zostaną należycie wykorzystane - z pożytkiem dla szkoły i przedszkola.
WYCIECZKA DO PANETARIUM ŚLĄSKIEGO W CHORZOWIE
16 listopada 2022 klasy VI i VIII udały się na wycieczkę dydaktyczną do Chorzowa.
Planetarium Śląskie to najstarsze i największe planetarium i obserwatorium w Polsce.
Wycieczka dała nam możliwość obserwacji Słońca, Księżyca, planet i gwiazdozbiorów.
Była to fascynująca podróż przez Układ Słoneczny. Zobaczyliśmy piękno kosmosu.
Wyjazd zachęcił wszystkich uczestników do zgłębiania wiedzy o wszechświecie.
KONKURS PLASTYCZNY
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój ulubiony zwierzak". Celem konkursu jest rozbudzanie wyobrazni i rozwijanie twórczości plastycznej, kształtowanie prawidłowej postawy dzieci wobec zwierząt. Udział w konkursie sprawił uczestnikom dużą radość i satysfakcję .
Autorzy prac otrzymali nagrody.
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWYZ JĘZYKA POLSKIEGO - ETAP II
Uczennica klasy szóstej, Julia Samol, z powodzeniem przeszła szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Dzisiejszego poranka uczennica wzięła udział w zmaganiach konkursowych drugiego etapu...
Mocno trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.
Powered by aSc EduPage